اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرستنده مخصوص ماژول rf 433 مدل rxb22

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فرستنده مخصوص ماژول rf 433 مدل rxb22

سلام

آیا فرستنده برای ماژول های Rf 433 متفاوت است ؟ من یک ماژول rf 433 مدل rxb22 خریداری کردم و با فرستنده هایی که از قبل داشتم کار نمی کند ؟ آِیا باید فرستنده دیگری تهیه نمایم ؟ چه فرستنده ای ؟

پاسخ : فرستنده مخصوص ماژول rf 433 مدل rxb22

نوشته اصلی توسط tree1371 نمایش پست ها
    سلام

آیا فرستنده برای ماژول های Rf 433 متفاوت است ؟ من یک ماژول rf 433 مدل rxb22 خریداری کردم و با فرستنده هایی که از قبل داشتم کار نمی کند ؟ آِیا باید فرستنده دیگری تهیه نمایم ؟ چه فرستنده ای ؟
    سلام دوست عزیز.
    اگه ممکنه عکس فرستنده و گیرنده رو قرار بده.

دیدگاه

rxb22 گیرنده هست و فرقی نمیکند که فرستنده چی باشه فقط مهم 433 مگ بودنش هست . ضمنا این ماژول برد کمی دارد و در بهترین شرایط در حد 30-40 متر است
      مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

سلام
        تاپیک یکم قدیمیه و شرمنده از این که بالا آوردمش
        من میخوام این ماژول رو راه اندازی کنم و میخام کد فرستنده رو با atmega روی یه lcd نمایش بدم.
        راهنمایی میفرمایید چجوری اینکارو باید انجام داد؟
        توی نت و انجمن چیزی پیدا نکردم
        ممنون

دیدگاه

سلام من گیرنده rxb22 315mhz گرفتم و میخواستم بدونم کدش روی اردوینو چه طوری باید زده شه ! ایا سمپل کدش وجود داره ؟
          گیرنده xlc-fr 315mhz رو امتحان کردم وازش خروجی گرفتم کتابخونه این گیرنده ام RCSwitch بود ولی برای مدل جدید rxb22 با کد قبلی که برای xlc-rf استفاده کرده بودم کار نکرد ! ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاه

دوستان عزیز ممنون میشم کتابخانه ریسیور rf rxb22 jmr رو بهم معرفی کنن

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

ایا گیرنده بهتری با برد بهتر برای esp8266 سراغ دارید ؟
            چون من مدل معروف ask xlc-rf رو گفتم بردش 1 متر بود و حتی رفتم فروشگاه با تمام برد های مشابه اامتحان کردم گفتم نکنه برد گیرنده من خراب هست

دیدگاه

دوست عزیز این ترانسیورهای ask تقریبا ۲۰ سال پیش منقرض شدن !

الآن عصر lora wan هستش ...

ترانسیورهای sx1278 و 1268و مشابهاتش ( rfm9x و 1300x و غیره ) با قیمت مناسب و امکانات خیلی بالا و بردهای اوردر چند ده تا چند صد کیلومتری با مصرف توان خیلی پایین ۷ ساله تجاری شده .

بنظر من بهتره روی تکنولوژی نسبتا امروزی ادامه بدی ( با وجودیکه شخصا مخالف هر نوع سیستم embedded مبتنی بر کتابخونه آماده هستم و نمیشه با کتابخونه آماده کار حرفه ای و اصولی انجام داد و دست آدم تقریبا از همه طرف بسته است در هر صورت منابع مختلف هم برای آموزش و کتابخونه و غیره موجوده که برای یاد گرفتن کلیات و تست های سطحی کفایت میکنن )
              نمونه
              The Arduino programming language Reference, organized into Functions, Variable and Constant, and Structure keywords.
              جدیدترین ویرایش توسط Amie.s.m; ۰۱:۰۰ ۱۴۰۱/۰۴/۰۹.

دیدگاه

ممنونم از پاسختون ولی من میخوام ارزون باشه و دارم یه کنترل کولر میسازم میخوام یه برد 10 متری به من بده و اماده باشه که بتونم به esp8266 arduino وصلش کنم بره !

دیدگاه

اگر میخوای ارزون باشه با این برد مد نظرچرا با فرستنده گیرنده IR کار نمیکنی ؟

همه* دستگاههای این رنجی بعنوان کنترل IR استفاده میکنن .

شما گفتی دارم با esp کار میکنم من فکر کردم سیستمت وب بیسه که داری از تجهیزات اینترنت اشیا استفاده میکنی ( هر چند خود این موضوع با پیش نیازهایی که گفتی در تضاده )

درایو کردن فرستنده گیرنده ask لایبرری خاصی نمیخواد یه کدینگ ساده سمت فرستنده داری یه انکدینگ ساده سمت گیرنده .

در هر صورت موفق باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amie.s.m نمایش پست ها
                    اگر میخوای ارزون باشه با این برد مد نظرچرا با فرستنده گیرنده IR کار نمیکنی ؟

همه* دستگاههای این رنجی بعنوان کنترل IR استفاده میکنن .

شما گفتی دارم با esp کار میکنم من فکر کردم سیستمت وب بیسه که داری از تجهیزات اینترنت اشیا استفاده میکنی ( هر چند خود این موضوع با پیش نیازهایی که گفتی در تضاده )

درایو کردن فرستنده گیرنده ask لایبرری خاصی نمیخواد یه کدینگ ساده سمت فرستنده داری یه انکدینگ ساده سمت گیرنده .

در هر صورت موفق باشی
                    داستان از این قرار هست که کنترل کولر من از طریق وب کار میکنه ولی میخوام کنترل 6 کاناله هم داشته باشه که افراد سالمندم بتونن ازش استفاده کنن و IR استفاده نمیکنم چوون میخوام کولر رو زمانیکه تو اتاق کارم هستم بتونم کنترل کنم !
                    xlc rf 315 کدش رو سمت گیرنده داشتم زدم و کد کلید های کنترل رو داد و برنامم رو جمع بندی کردم ولی متاسفانه وقتی ازش فاصله میگرفتم حدود 1 متر دیگه کنترل کار نمیکنه ! میرم نزدیک اوکی مبشه !
                    کد:
                    /
                    #include <RCSwitch.h>
                    RCSwitch mySwitch = RCSwitch();
                    void setup() {
                      Serial.begin(9600);
                      mySwitch.enableReceive(2);  // Connected to GPIO0 (D3) of Nodemcu 1.0 module
                    }
                    void loop() {
                      int value = mySwitch.getReceivedValue();
                      if (mySwitch.available()) {
                          Serial.print("Bad code. You code is ");
                          Serial.println(mySwitch.getReceivedValue());

};
                       ///output(mySwitch.getReceivedValue(), mySwitch.getReceivedBitlength(), mySwitch.getReceivedDelay(), mySwitch.getReceivedRawdata(),mySwitch.getReceivedProtocol());
                        mySwitch.resetAvailable();
                      }
                    با RXB22 اصلا کدی پیدا نکردم براش !

دیدگاه

۱ متر ؟!!!

این فرستنده های ask هر چقدرم ضعیف باشن دیگه حدود ۱۰۰ متر رو جواب میدن .

سیستم شما احتمالا تیون نیست یعنی فرکانس کاری فرستنده و گیرنده روی یک رنج نیستن ( ۱ متر که احتمالا کلا توی باند فرکانسی مجزا هستن ممکنه یکیش ۳۱۵ مگاهرتز باشه اون یکی ۴۳۳ )

در هر صورت چون سیستم عتیقه است بصورت دستی باید تیون بشه ( با تنظیم سلف بالون )

از طریق لینک زیر هم نمونه کدها رو میتونید چک* کنید ، هم روش کار و تیونینگ فرستنده گیرنده

(In-Depth Tutorial) Learn about 433MHz Wireless RF Transmitter Receiver along with its working, Pinout, ASK, Antenna Design, Wiring, Library & Arduino Code.

موفق باشید
                      جدیدترین ویرایش توسط Amie.s.m; ۱۰:۴۸ ۱۴۰۱/۰۴/۰۹.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X