اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشن شدن مصرف کننده ها در پروتئوس بدون منبع تغذیه!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روشن شدن مصرف کننده ها در پروتئوس بدون منبع تغذیه!!!

آقا سلام..
    دوستان من به یه مشکل خیلی عجیب برخوردم...من تو پروتئوس دارم رو یه پروژه ای کار میکنم...من چند روز پیش یه ژنراتور DC رو به یه ترمینال OUTPUT به اسم VCC وصل کردم...بعضی از قسمت های مدار رو هم که قرار بوده به تغذیه وصل کنم به یه ترمینال INPUT به اسم VCC وصل کردم..بعد تست مدار من منبع تغذیه و ترمینال خروجی رو پاک کردم ولی ترمینال های ورودی رو پاک نکردم.....یعنی باید سرجاشون میموندن که بدونم کجاها رو به تغذیه وصل کنم...من بعد پاک کردن تغذیه و ترمینال خروجی پروژه رو سیو کردم و فرداش پروژه رو باز کردم...وقتی play رو میزدم تمام مصرف کننده ها بدون وجود منبع تغذیه روشن میشدن...حتی منبع تغذیه ای هم وجود نداشت...همه ورودی ها هم سرجاشون بودن..جالب اینجاست که وقتی اسم ورودی ها رو عوض میکردم دیگه روشن نمیشدن...
    خواهشا کمک کنید...ببخشید زیاد شد...

پاسخ : روشن شدن مصرف کننده ها در پروتئوس بدون منبع تغذیه!!!

کلا برای مثلا میکرو ما اصلا منبع نمیزاریم ، خودش منبع قرار میده ، برای آیسی های دیگه هم همینطوره. نیاز به منبع نیست.
    اگه غیر این مورد هست شماتیک بزارید ببینیم چخبره.
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

میکرو و آیسی که آره...کلا تغذیشون جداس..ولی دیگه امیتر ترانزیستور که نباید خود به خود به تغذیه وصل بشه..فردام یدونه اسکرین میفرستم...تازه یه مشکل دیگه هم هست وقتی یه تغذیه دیگه با ولتاژ 12 میسازم ، ارور سیمولیشن میده...اصلا مدار رو اجرا نمیکنه...باز اسکرین میفرستم ببینیم چی میشه...

دیدگاه

ههه____تازه این خوبه که..
        .
        دیگه مال من قانون اهمو زیر سوال برده!
        برا adc که شبیه سازی میکنم ...هیچ تفاوتی برا مقاومت 1 اهم با 100 کیلو نداره!!!!_
        .
        برا شما هم همینجوریه یا فقد برا من سوتی میده؟؟؟

دیدگاه

ههه..من فکر میکردم فقط پروتئوس من مشکل داره...نگو واس همه میلنگه...تازه من از یه ترانزیستور BC238 پنج آمپر کشیدم جیکش در نیومد.....بد تر از اون به یه ال ای دی 220 ولت دادم بازم داشت روشن میشد......حالا خوبه تو تنظیمات قطعه واس ال ای دی خودش ولتاژ زیاد رو معلوم کرده...4 ولت....
          ولی این مشکل واقعا منو کلافه کرده..پروتئوس چرا اینجوری میکنه؟؟؟...البته مجبوریماا...چون به غیر از این دیگه نرم افزاری درست و حسابی نیست که بشه باهاش میکرو اینا رو راه اندازی کرد....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X