اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بهترین فرکانس جهت عبور از فلز و خاک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بهترین فرکانس جهت عبور از فلز و خاک

سلام دوستان
    به نظرتون بهترین فرکانس برای عبور از یک لوله فلزی با قطر 2 سانتی متر که زیر یک لایه 5 متری خاک قرار گرفته چی میتونه باشه؟
    با تشکر

پاسخ : بهترین فرکانس جهت عبور از فلز و خاک

منظورتون از عبور فرکانس از لوله، بحث بازتاب با هدف آشکارسازی لوله ی مدفون در عمق 5 متری خاک است؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس نوآور نمایش پست ها
      منظورتون از عبور فرکانس از لوله، بحث بازتاب با هدف آشکارسازی لوله ی مدفون در عمق 5 متری خاک است؟
      سلام.خیر. تعیین موقعیت یک جسم درون لوله ی مدفون

دیدگاه

سلاماصل کلی که باید در نظر داشته باشید این است که هر چه فرکانس بیشتر باشد، حساسیت به موانع بیشتر خواهد بود.ولی توجه داشته باشید شما اگر فرکانس رو در حدی کاهش بدید که امواج بتونن به عمق خاک نفوذ کنند و از لوله ی فلزی عبور کنند، به احتمال زیاد از جسم داخل لوله هم عبور خواهند کرد.لازمه ی رسیدن به مقصودتون اینه که شما هم ماهیت امواج رو به خوبی بشناسید و هم ماهیت جسمی که قراره موقعیتش شناسایی بشه. شاید لازم باشه برای هر نوع جنسی از فرکانس معین و خاصی استفاده بشه.در نهایت شاید مجبور باشید برای شناسایی موقعیت به جای استفاده از تک فرکانس، از طیفی از امواج با فرکانس پایین و به صورت پیوسته استفاده کنید.
        *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Dr_Mohammad_P نمایش پست ها
          سلام.خیر. تعیین موقعیت یک جسم درون لوله ی مدفون
          موارد اصلی رو دوستمون اشاره کردند و من هم دو نکته اضافه می کنم:

1_ امواج رادیوئی (مخصوصا در بازه ی طول موجهای سانتیمتری و میلیمتری) از فلزات عبور نمی کنند، به ویژه که لوله ی داخل زمین در واقع با گراند هم پتانسیل است.

2_ به فرضی که این عبور رخ بدهد، شما که آن پائین و زیرخط لوله، یک آشکار ساز امواج رادیوئی (مثل آنتهای گیرنده، فیلم عکاسی و ... ) ندارید که بتوانید جسم داخل لوله را مکان یابی کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس نوآور نمایش پست ها
            موارد اصلی رو دوستمون اشاره کردند و من هم دو نکته اضافه می کنم:

1_ امواج رادیوئی (مخصوصا در بازه ی طول موجهای سانتیمتری و میلیمتری) از فلزات عبور نمی کنند، به ویژه که لوله ی داخل زمین در واقع با گراند هم پتانسیل است.

2_ به فرضی که این عبور رخ بدهد، شما که آن پائین و زیرخط لوله، یک آشکار ساز امواج رادیوئی (مثل آنتهای گیرنده، فیلم عکاسی و ... ) ندارید که بتوانید جسم داخل لوله را مکان یابی کنید.

تعیین موقعیت جسم توسط گیرنده ای که در دست اپراتور قرار دارد و در سطح زمین است انجام میشود.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X