اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکلات جدید برای آی سی قدیمی MT8870

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکلات جدید برای آی سی قدیمی MT8870

مقدمه طولانی نگم
    پروژه کاردانیم یک تلفن سانترال اولیه بود که قلب مدار یک 8870 بود که خوبم جواب داد. مدت ها بعد پروژه جدیدی رو طرح زدم که باز با 8870 بود که شکست خورد و وقتش هم تموم شد و به همین خاطر رها شد.
    اما امروز طرح جدیدی باز با این پیرمرد شروع کردم منتهی باز همون مشکل رو داشت که این بار اومدم و یه گشت درستی تو سایت و اینترنت زدم که باعث شد پروژه قدیمی رو هم از زیر خاک دربیارم و تست کنم که در کمال ناباوری اونم کار نمیکرد.
    علت عدم کارکرد محرز شد که چیزی نیست به جز نویز زیادی که ناشی از پورت ADSL هست. حتی اگر مودک خودتون رو جدا کنید مثل من باز مشکل نویز دارید
    راه حل:
    استفاده از میکروفیلتر یا عامیانه اش اسپلیتر
    با نصب اسپلیتر تمام مدار ها با ضریب 95% صحیح جواب دادن
    اینو گفتم برای کسانی که با مدارات مختلف و تغییرات عمده مثل من در آخر نتونستن جواب بگیرن که مشکل نویزه
    حالا درخواست اول : یک نمونه مدار فیلتر برای حذف نویز که بتونم خودم رو PCB اصلی اجراش کنم رو لطفا اگر کسی داره در اختیارم بذاره یا راهنماییم کنه
    در قسمت هایی دیگه خوندم که اگر MT8870 دائم و یکسره روی لاین باشه معیوب میشه و بهتره که فقط زمانی که احتیاجه بیاد روی لاین
    آیا این درسته؟
    مدار مورد استفاده من شکل زیره

پاسخ : مشکلات جدید برای آی سی قدیمی MT8870

نوشته اصلی توسط saeid_k68 نمایش پست ها
    حالا درخواست اول : یک نمونه مدار فیلتر برای حذف نویز که بتونم خودم رو PCB اصلی اجراش کنم رو لطفا اگر کسی داره در اختیارم بذاره یا راهنماییم کنه
    شاید راحتتر باشه از همون مدار اسپلایتر استفاده کنی (بازش کن ببین چی داره، فکر کنم یکی دو تا سیم پیچ و یکی دوتا خازن کوچیک

نوشته اصلی توسط saeid_k68 نمایش پست ها
    در قسمت هایی دیگه خوندم که اگر MT8870 دائم و یکسره روی لاین باشه معیوب میشه و بهتره که فقط زمانی که احتیاجه بیاد روی لاین
    آیا این درسته؟
    خیر، اینها حرفهای عامیانه ست.

دیدگاه

صحبت شما رو تایید میکنم اما درخواست رو مطح کردم چون اسپلیتر های مختلف مداراشون فرق میکنه
      مثلا این اسپلیتر که ازش استفاده کردم ساده ترین نوع فیلتر یعنی یک سلف و یم خازن هست (البته دو سلف که با Tip و Ring سری هستن و عملا یکیشون همیس=شه بلا استفاده ست و زمینه)
      اما اسپلیتری که از تو جعبه مودم جدیدم (TP-Link) در آوردم قدری پیچیده تره و 4 سلف و دو خازن داره
      دلیل اینکه میپرسم اینه که اطلاعاتم از مخابرات و فیلتر ها و ... کمه
      ولی مشکل جالبی دارم که دلیلش رو هر چی گشتم پیدا نکردم
      من یه برد PCB از مدار بالا آماده کردم فقط جهت تست و بررسی
      عین همین مدار هم تو پروژه قدیمیم هست که حالا با اسپلیتر درست جواب مبده
      اما این مدار جدیده اصلا جواب نمیده. تاکید میکنم که دقیقا عین همیدگه ساخته شدن و فقط خروجی قدیمیه میره برا میکرو و خروجی این جدیده رو ال ای دی زدم که ببینم
      جالبیش این نیست که چرا این جواب میده و اون نمیده
      توجه کنید که من دو مدار رو موازی کردم که ببینم آیا دو تا با هم جواب مبدن یا نه که نتیجه همون بود (قدیمی جواب داد و جدیده جواب نداد) اما جالبیش اینجا شروع میشه که وقتی مدار میرفت تو شبکه داخلی و کلا تلفن ها از مخابرات جدا و روی خطوط داخلی میوفتن مدار جدید هم به طور دقیق و صحیح جواب میده و باز به محض اینکه به شبکه مخابرات وصل میشن دیگه مدار جدیده جواب نمیده تا باز وصل بشه به شبکه داخلی
      تمام قطعات یکسانن
      حتی کریستال ها یک نوعن و با هم خریده شدن
      آی سی ها رو جابجا کردم اما نتیجه بدون تغییر بود
      آی سی ها از نوع IL8870 هستندو با هم خریداری شدند
      واقعا موندم که اشکال کار کجاست دیگه شکم به PCB رفته
      آهان یه مدار تست خیلی قدیمی از همین 8870 هم با یه آی سی روس دارم که اونم جواب میده کلا و بدون مشکله
      فقط این مدار جدیده بامبول درمیاره

دیدگاه

اسیلوسکوپ ندارم که پایه های دو مدار رو نظیر به نظیر مقایسه کنم اما چیزی به نظرم رسیده
        با اینکه به خاطر برابر بودن مقدار قطعات بعید به نظرم برسه اما گفتم شاید چون مدار ولتاژ DC خط اشغال شده برای خط مخابرات منطقه ما که الان حدود9 ولت و برای خط داخلی حدود 15 ولت، گفتم شاید به این خاطر باشه
        در ضمن مقاومت گین رو از 150 کیلو اهم تقریبا 3 برابر کردم و 470 کیلو اهم گذاشتم اما باز جواب مثله قبل بود
        ورودی مدار که با خازن های 100 نانو فاراد از ولتاژ DC ایزوله میشه. پس چطور ممکنه این قضیه تاثیر گزار بوده باشه؟

دیدگاه

لطفا راهنمایی کنید تا حلش کنم این موضوع رو
          در تعجب موندم که چرا این مدار اینجوریه
          دو مدار کاملا مشابه از نظر شماتیک و دو جور پاسخ
          آی سی ها جابجا میکنم ولی باز تغییری تو پاسخ ندارم که بگم مشکل آی سیه
          کجا رو چک کنم دیگه؟

دیدگاه

از همکاری دوستان کمال تشکر رو دارم
            ولی مشکلم حل شد
            روزی روزگاری کسی این مطلب رو خوند و مشکل بنده رو داشت پیام بده بهش میگم چجور حل شد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X