اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جداکردن متن از sms

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جداکردن متن از sms

سلام دوستان خسهت نباشید.
    دوستان کی میدونه sms دریافتی از sim900رو متنشو چطوری باید جدا کرد؟؟
    ممنون

پاسخ : جداکردن متن از sms

سلام
    در این تاپیک توضیح داده شده.
    لازم به ذکره بگم sim900 و 800 در این مورد یکسان هستن و می تونید از تمام کدها استفاده کنید.
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

دیدگاه

سلام ممنون مهندس .ولی من با برنامه نویسی بسکام کار میکنم.
      برنامه بسکام رو نداری؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mansoor0001 نمایش پست ها
        سلام دوستان خسهت نباشید.
        دوستان کی میدونه sms دریافتی از sim900رو متنشو چطوری باید جدا کرد؟؟
        د ردریافت پیام سه عدد اینتردربین بخش های مختلف دریافت میشه .که بعد از دریافت اینترسوم متن پیام به دستت میرسه .بنابراین شما باید در برنامه طوری برنامه رو بنویسید که تمام دیتاهایی که بعد ازاینترسوم گرفت میشه رو تو متغیری که می خواهیید ذخیره کنید.
        بدین شکل
        کد:
        Do
        B = Inkey()
        Select Case B
        Case 0:
        Case 13:
        Incr G
        If Sms <> "" Then : Exit Do : End If
        Case 10
        Case Else
        If G = 3 Then Sms = Sms + Chr(b)
        End Select
        Loop
        '---------------
        Cls
        Home
        Lcd Sms ; "             "

با وجود کد بالا متن ازکل محتویات پیام جدا میشه.
        بدین صورت که درابتدای حلقه هر وقت دیتای دریافتی از ماژول اینتر داشته باشه یک واحد به متغیر g اضافه می کنه که این متغیر تعداد اینتر های دریافتی رو معللوم می کنه.ما بدین طریق مشخص می کنیم که اینترسوم کی دریافت میشه .درواقع زمانی که مقدارg به3 رسید یعنی تمام دیتاهایی که دریافت میشه مربوط به متن پیام است.و زمانی که gبه4 رسید درواقع متن پیام تموم شده و باید از حلقه خارج بشه.البته مقدارg=4 در برنامه لحاظ نمیشه.بدین صورت میم فهمیم که اینتر چهارم با پربودن متغیر متن پیام همراهه
        حالا در کد زیر
        کد:
        Case 0:
        Case 13:
        Incr G
        همانطور که گفته شد به ازای هراینتریه واحد به gاضافه میشه.حالا اینترکدومه همون case 13 هستش. خط چهارم میگه اگه کد اینتردریافت بشه و متغیر sms هم پرباشه انگاه از حلقه دریافت خازج بشه.
        بخش بعدی کد رو توجه کن:
        کد:
        Case 10
        تو این بخش هم میگه اگه متغیری که برای متن پیام در نظر گرفتی که به نام smsنام گذاری شده پرباشه و از طرفی هم کدسرخط دریافت بشه از حلقه دیافت اس ام اس خارج بشه و بره برای نمایش متن پیام.
        البته کد سرخط در اینجا با پربودن متغیر متن پیام sms مهم میشه. در حین دریافت اس ام اس این کد چندین بار دریافت میشه اما بعد از متن پیام فقط یکبار دریافت میشه.
        بخاطر همینه که میگه اگه متغیر متن خالی نبود و کد سرخط هم اومده بود بدین معناست که متن پیام استخراج شده و بره برای خروج از حلقه.
        کد زیر توجه کن:
        کد:
        case Else
        If G = 3 Then Sms = Sms + Chr(b)
        End Select
        در این بخش اطلاعات مربوط به متن از شماره و اینها جدا میشه .به عبارتی دیتاهایی که بعد اینتر سوم دریافت میشن وارد متغیرsms میشن.در اینجا دیتاهایی که قبل از اینتر اول و دوم و سوم از پورت سریال می ایند به درد ما نمی خورند درواقع همون شماره تلفن و تاریخ و ...می باشند.
        هر دیتایی که بصورت بایت به بایت میان و بهم می چسبن.و میشه متن پیام.د حین متن پیام کد اینترو سرخط یا line feedنمیاد بخاطر همین بعد از متن پیام اینها میان و در دو کد بالا تربا اومدن هر یک از اینها از حلقه دریافت خارج میشه.
        جدیدترین ویرایش توسط Namvar14; ۲۲:۰۵ ۱۳۹۵/۰۹/۲۰.
        eshop-hodhod.ir

دیدگاه

سلام.متغییر A رو واسه چی استفاده کردید؟؟

دیدگاه

سلام.متغییر A رو واسه چی استفاده کردید؟؟
            این و از جایی تو همین انجمن کپی کردم.بخاطر همین وسطش اومده بود.که پاکش کردم.ضمنا ویرایش و و در بالا حتما بخون

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نمی دونم فهمیدی یا نه؟
            ولی خوب د رهمه جای دنیا سیردریافت پیام اینه.اگه نفهمیدی جایی رو بگو تا دوستان کمکت کنند.
            تشکر هم یادت نره.
            eshop-hodhod.ir

دیدگاه

ممنون مهندس. این برنامه خوب اجرا میشه.ولی وقتی که هیچ پیامی در حافظه سیم کارت نباشد چه اتفاقی میافته؟ من امتحان کردم که برنامه از داخل حلقه خارج نمیشه. راه حل شما چیه؟؟

دیدگاه

منون مهندس. این برنامه خوب اجرا میشه.ولی وقتی که هیچ پیامی در حافظه سیم کارت نباشد چه اتفاقی میافته؟ من امتحان کردم که برنامه از داخل حلقه خارج نمیشه. راه حل شما چیه؟؟
                اینو قبلا امتحان کرده بودید ؟ یا همین الان که من کد و گذاشتم امتحان کردید؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

زمانی که به شماره سیم کاارت زنگ بزنید هم پایه riتحریک میشه وچون ازوقفه تایمر استفاده می کنید این اتفاق می افته وواردحلقه دریافت میشه.وچون چیزی تو حافظه ما

ژول نیست بناراین اینتری هم دریافت نخواهد شد که خارج بشه از این حلقه و اونجاست که گیر می کنه.شما می تونید از وقفه تایمر استفاده نکنید و شنیدم که میگن وقفه سریال این مشکل رو مرتفع می کنه.یا اگه هم بود می تونید از یه تایمر استفاده کنید.بدین صورت که اگر مقدار تایمر ا یه حدی بیشتر شد خارج بشه.که معقول نیست. به نظرم
                eshop-hodhod.ir

دیدگاه

ممنون میتونید یه مثال ساده از وقفه تایمر بزارید؟؟

دیدگاه

سلام. کتاب 11 پروژه با avr و بسکام نوشته آقای sina1359 رو جستجو و دانلود کنید. 0 تا 100 توضیح داده شده است.
                    STM32 واقعا یه چیز دیگه است...

دیدگاه

سلام ممنون از جوابهاتون.
                      من برنامه هایی که پیشنهاد دادید رو نوشتم. جواب میده ولی بعضی وقتا نمیتونه پیامک رو بخونه.
                      همه جا هم همین برنامه رو پیشنهاد دادن ولی من بازم این مشکلو دارم.
                      به نظر شما مشکل سخت افزاری ندارم؟؟ من این برنامه رو با کریستال خارجی ۱۱.۰۵۹۲ اجرا میکنم که به پایه های کریستال هم دو عدد خازن ۲۲ پیکو فاراد وصل کردم.
                      به نظر شما مشکل بنده میتونه سخت افزاری باشه؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X