اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل IC TP2272-m4

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل IC TP2272-m4

با سلام خدمت همه اساتید و دوستان گرامی
    من یه گیرنده فرستنده تک کانال با ماژول گیرنده فرستنده ساختم ولی وقتی فرستنده رو روشن میکنم گیرنده هیچ واکنشی نشون نمیده!!بدون ماژول (( یعنی پایه خروجی ایسی انکودر رو به پایه ورودی ایسی دیکودر ))وصل کردم ولی جواب نگرفتم حتی مدار رو دقیقا طبق چیزی که توی دیتا شیت ایسی رکمندد کرده بود هم بستم ولی تو ایسی دیکودر (pt2272) پایه ۱۷ که نشان دهنده دریافت سیگنال هست صفره...همه چیزو چند باره چک کردم اتصالات ...ولی هیچ...آیسی ها روهم با شارژر سوزنی نوکیا که من با ولتمتر گرفتم ۸ولت بود راه اندازی کردم...وقتی که یه ال ای دی به **پایه خروجی ایسی دیکودر pt2262وصل کردم خیلی ریز چشمک میزد که فک کنم نشانه صحت مدار فرستنده باشه...حالا چرا گیرنده تعطیله؟؟؟

پاسخ : مشکل IC TP2272-m4

سلام دوست عزیز
    لطفاً دقیقاً بفرمایین مدار فرستنده و گیرنده رو چطور بستین. اینکه بفرمایین «دقیقاً عین دیتا شیت بستم» کافی نیست بلکه شماتیک مداری که بستین رو با دست بکشین. با مقادیر مربوطه.
    از مدارتون عکس هم بذارین

دیدگاه

واقعا معذرت
      گشتم پیدا نکردم ...چجوری عکس بزارم؟

دیدگاه

سلام..ممنون از پاسخ تون...
        من مدارو طبق همین شماتیکی که توی دیتا شیت ایسی دیکودر بود بستم همون طور که میبینید مداری هم نیست که نشه بست ...فقط یه نکته اینکه من بجای اون مقاومت یک مگا اهم مقاومت ۸۲۰ اهم گذاشتم که طبق فرموده دیتا شیت هست...البته با همون یک مگا اهم هم تست زدم افاقه نکرد...
        البته بیشتر هدفم از این تاپیک این بود که آیا کس دیگه ای هم این مشکل((احتمال زیاد میدم آ یسی دیکودر ۲۲۷۲ خراب یا مشکل دار باشه( با اینکه سه تا ازش عوض کردم!) )) رو داشته یا نه؟
        این شماتیک فرستندس

اینم شماتیک گیرندس

جدیدترین ویرایش توسط s.m.hashemi; ۰۱:۰۰ ۱۳۹۵/۱۰/۳۰.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط s.m.hashemi نمایش پست ها
          من مدارو طبق همین شماتیکی که توی دیتا شیت ایسی دیکودر بود بستم
          دوست عزیز من این پاسخ شما رو پیش بینی کرده بودم و قبلاً عرض کردم به جای این جواب، دقیقاً مداری که بستید رو با دست بکشید و همچنین از مدار بسته شده عکس بذارین

نوشته اصلی توسط s.m.hashemi نمایش پست ها
          من بجای اون مقاومت یک مگا اهم مقاومت ۸۲۰ اهم گذاشتم
          مگه میشه به جای مقاومت یک مگا اهم مقاومت ۸۲۰ اهم گذاشت؟؟!! احتمالاً منظورتون 820 کیلو بوده!!
          البته باید مقاومتها دقیقاً برابر دیتاشیت بسته بشه

دیدگاه

دوست عزیز از پاسخ هاتون ممنونم....
            من مشکلم حل شد و اونم این بود که روی برد بورد نبسته بودم و مدار کلا رو هوا بسته شده بود ولی وقتی روی برد بورد بستم خیلی قشنگ کار کرد؟؟؟!!!حلا چرا اینجوری شد نمی دونم....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X