اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

این مشکل در التیوم رو چجوری میشه حل کرد؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

این مشکل در التیوم رو چجوری میشه حل کرد؟

سلام
    به یک مشکلی بر خوردم در التیوم نمیدونم باید چیکار کرد ؟ از اونجاییکه بیشتر با پرتئوس کار کردم و بعد تبدیل به التیوم از این مشکل سر در نمیارم
    مثلا میخوام از یه "پد" یه "ترک " بکشم به "پد " دیگه اینطوری میشه دورش میچرخه
    حتی پروژه جدید هم باز میکنم اینطوره (عکس زیر رو نگاه کنید)

امام مهدی(عج): اگر شیعیان ما ، که خداوند طاعتشان دهد. در عهد ما وفادار و همدل بودند، هرگز دیدار ما (ظهور) به تاخیر نمی افتاد.(کدام عهد ؟)

پاسخ : این مشکل در التیوم رو چجوری میشه حل کرد؟

سلام
    اسم پدی که گذاشتی باید با اسم اون ترکی(پدی) که میخوای بهش سیم بکشی باید یکی باشه وگرنه آلتیوم اجازه نمیده و دورش میزنه, روی پدی که گذاشتی کلیک کن و اسمش رو اسم ترک(پد) بذار. امیدوارم منظورم رو رسونده باشم.

دیدگاه

سلام
      توی آلتیوم برای متصل کردن دو پد به هم، این دو پد باید net مشترکی داشته باشن.
      اول روی پد قدیمی (11) دابل کلیک کنید و ببینید که به کدوم net وصله.
      بعد روی پد جدید (0) کلیک کرده و مقدار net اون رو مثل net پد قدیمی قرار بدید.
      حالا ترک رو به راحتی میتونید بین دو پد رسم کنید.
      موفق باشین

دیدگاه

ممنون از پاسخ همه
        اما چرا اون ترک به مثلا پایه های میکروکنترلر هم وصل نمیشه؟
        مثلا میکرو کنترلر 48 پایه داره به هیچ کدوم وصل نمیشه

در ضمن یچیز هم بگم ترک هاییکه میکشم با پایه های ایسی مماس نیست انگار اختلاف چند میکرونی دارن
        تمام این موارد ی رو گفتم قبلا اینطور نبود درست کار میکرد
        جدیدترین ویرایش توسط mahdi8866; ۲۰:۳۸ ۱۳۹۵/۱۱/۱۸.
        امام مهدی(عج): اگر شیعیان ما ، که خداوند طاعتشان دهد. در عهد ما وفادار و همدل بودند، هرگز دیدار ما (ظهور) به تاخیر نمی افتاد.(کدام عهد ؟)

دیدگاه

سلام
          ببخشید شما برای مدارتون شماتیک هم کشیدید یا مستقیم دارید تو محیط pcb مدارتون رو میکشید؟

دیدگاه

سلام
            نخیر شماتیک نداره

دیدگاه

سلام مجدد
              من کسی نیستم که بخوام شما رو نصیحت کنم . ولی اگه میخواید با آلتیوم کار کنید بهتر که یه پروژه باز کنید و شماتیک مدارتون رو بکشید و اون رو انتقال بدین تو سند pcb تا نت هاتون مشخص باشه و دیگه هیچ وقت به این مشکلات برنمیخورید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m:mousa نمایش پست ها
                سلام مجدد
                من کسی نیستم که بخوام شما رو نصیحت کنم . ولی اگه میخواید با آلتیوم کار کنید بهتر که یه پروژه باز کنید و شماتیک مدارتون رو بکشید و اون رو انتقال بدین تو سند pcb تا نت هاتون مشخص باشه و دیگه هیچ وقت به این مشکلات برنمیخورید.
                سلام
                حرف شما کاملا درسته
                اما من با پرتئوس کار کردم نه اینکه التیوم رو بلد نیستم ولی تجربه زیادی با پرتئوس دارم راحتر هم هست و در اخرفایل پرتئوس رو تبدیل میکنم به التیوم

دیدگاه

با سلام
                  خطوط دلخواه را بدون نیاز به تعریف net می توان با line وصل کرد.
                  موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afsss نمایش پست ها
                    با سلام
                    خطوط دلخواه را بدون نیاز به تعریف net می توان با line وصل کرد.
                    موفق باشید.
                    سلام
                    با لاین اینو کار کردم جواب داد
                    خیلی ممنون

دیدگاه

به نظر من حرف دوستان خوبه سعی کنید شماتیک بکشید و میتونید آموزش های لازم را هم از این سایت پیدا کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X