اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب دستگاه جوش اینورتر مناسب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب دستگاه جوش اینورتر مناسب

سلام به دوستان عزیز.
    من برای جوشکاری آلومینیوم و اهن نیاز به دستگاه جوش دارم و اطلاعات دقیق از اماکنات و نحوه انتخابش ندارم لطفا هر اطلاعاتی دارین در اختیار سایت قرار بدین تا هم من استفاده کنم و هم آیندگان
    بیشتر استفادم هم پروفیله و کاربرد خانگی و سبک داره و بسیار هم در زمینه جوشکاری کم تجربه هستم .
    طبق مطالعاتی که تو همین سایت و نت داشتم ظاهرا باید دستگاه قابلیت خروجی AC و DC رو داشته باشه. و 200 آمپر هم کافیه .
    منتها نظر شما دوستان برای من قابل احترامه و ارجحیت داره.
    احنمال زیاد جای این تاپیک در این قسمت نیست و باید در گفتگو آزاد مطرح میشدولی خواستم که بعد مدتی حذف نشه تا بقیه هم مفیوض بشن.

با تشکر
    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
    الکترونیک قدرت
    الکترونیک آنالوگ
    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
    ---------------------BMCELEC@-------------------
    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
    ---------------www.bmc-elec.com--------------
    ---------------www.bmc-elec.ir--------------

پاسخ : انتخاب دستگاه جوش اینورتر مناسب

سلام دوست عزیز. برای نیاز شما تنها چیزی که الان دمه دست دارم و میتونم بهتون کمک کنم مجموعه ای از شماتیکهای دستگاه های جوش هست که یه زمانی از یه سایت روسی تک تکشون رو برداشتم و کلشون رو در قالب یک فایل آماده کردم که امیدوارم پاسخگوی نیاز شما باشد.

موفق باشید

دیدگاه

سلام ، دوست عزیز اینورتر خروجیش DC هست و AC نداره.در واقع نیازی هم نیست که AC داشته باشه.قدیما که مثل الان ، اینورتر رایج نبود جوشکارا ترانس جوش داشتن که خروجیش AC بود، همون موقع هم برای کار های حساس و مهم نمیشد از جریان AC استفاده کرد و از جریان DC استفاده میکردن ، چون کیفیت جوش AC خوب نیست (بحثش مفصله)
      برای مصارف متعارف (حتی بالا تر خانگی) 200 آمپر کفایت میکنه(با کمتر از 200 آمپر ، سیم جوش 4 رو هم میشه ذوب کرد! که سیم جوش 4 در مصارف متعارف اصلا استفاده نمیشه! 90 درصد کارها با سیم 3 انجام میشه)
      جوشکاری با اینورتر خیلی راحتتر از ترانسه!برا جوش آلومینیوم هم قبل از اقدام حتما اطلاعات کافی کسب کن!
      جدیدترین ویرایش توسط dash_mahmoud; ۱۰:۴۹ ۱۳۹۵/۱۱/۱۹.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeidjabbari نمایش پست ها
        سلام دوست عزیز. برای نیاز شما تنها چیزی که الان دمه دست دارم و میتونم بهتون کمک کنم مجموعه ای از شماتیکهای دستگاه های جوش هست که یه زمانی از یه سایت روسی تک تکشون رو برداشتم و کلشون رو در قالب یک فایل آماده کردم که امیدوارم پاسخگوی نیاز شما باشد.

موفق باشید
        سلام بر مهندس جباری عزیز.
        ممنون از لطفتون و اینکه پاسخ دادید.
        منظورم از شماتیک دستگاه جوش نبود چون نه امکاناتش در دسترسه و نه تجربه کافی ... با اینکه تا حالا 4 تا سویچینگ ساختم اما هاف بریج ساده کجا و دستگاه جوش 200 آمپری کجا
        به هر حال فایل رو دانلود کردم تا شاید روزی به کار آید.
        __________________________________________________ __________________________

نوشته اصلی توسط dash_mahmoud نمایش پست ها
        سلام ، دوست عزیز اینورتر خروجیش DC هست و AC نداره.در واقع نیازی هم نیست که AC داشته باشه.قدیما که مثل الان ، اینورتر رایج نبود جوشکارا ترانس جوش داشتن که خروجیش AC بود، همون موقع هم برای کار های حساس و مهم نمیشد از جریان AC استفاده کرد و از جریان DC استفاده میکردن ، چون کیفیت جوش AC خوب نیست (بحثش مفصله)
        برای مصارف متعارف (حتی بالا تر خانگی) 200 آمپر کفایت میکنه(با کمتر از 200 آمپر ، سیم جوش 4 رو هم میشه ذوب کرد! که سیم جوش 4 در مصارف متعارف اصلا استفاده نمیشه! 90 درصد کارها با سیم 3 انجام میشه)
        جوشکاری با اینورتر خیلی راحتتر از ترانسه!برا جوش آلومینیوم هم قبل از اقدام حتما اطلاعات کافی کسب کن!
        ممنون از لطفتون.
        بله حرف شما کاملا درسته.
        منتها یه بنده خدایی میگفت باید برای جوش آلومینیوم و منیزیوم AC باشه و برای آهن DC و اگر برای آلومینیوم از AC استفاده بشه جوش حباب دار میشه.
        به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
        الکترونیک قدرت
        الکترونیک آنالوگ
        طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
        ---------------------BMCELEC@-------------------
        ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
        ---------------www.bmc-elec.com--------------
        ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
          منتها یه بنده خدایی میگفت باید برای جوش آلومینیوم و منیزیوم AC باشه و برای آهن DC و اگر برای آلومینیوم از AC استفاده بشه جوش حباب دار میشه.
          سلام.من گفتم که کلا جریان AC مناسب نیست ، کلا چه آهن و .... ایجاد حباب یکی از مشکلاتشه! تو مصارفی که نیاز به بازرسی جوش هست ، از جریان AC استفاده نمیکنن.
          برای جوشکاری آلومینیوم با برق از قطب معکوس استفاده میکنن که عملا با AC بی معنیه!باید DC باشه.
          نمیخوام دلسردت کنم ، ولی تمرکزت رو بذار برای آهن! جوشکاری آلومینیوم با برق برای ضخامت های پایین (مثل پروفیل ) خیلی سخته و نیاز به مهارت داره ،بعلاوه خمیر مخصوص برای روانسازی و تمیز کردن اکسید آلومینیوم و ......
          موفق باشی

دیدگاه

سلام
            برای جوش الومینیوم ازجوش تیگ با جریان دی سی پالسی استفاده میشه همراه با گاز ارگون دستگاه اینورترش هم گرونتر از اینورتر های جوش معمولی هست.
            البته از دستگاه اینورتر معمولی بدون گاز ارگون و با الکترود هم میشه استفاده کرد ولی کیفیت جوش بسیار پایین میاد و احتیاج به مهارت بالایی هم داره.
            جدیدترین ویرایش توسط javad-10; ۱۰:۳۷ ۱۳۹۵/۱۲/۰۹.

دیدگاه

سلام دستگاه جوش اینورتر رونیکس ایا مناسب هست یا خیر ؟
              یه دوستی گفت یه تعمیرکار بهش گفته اگه دستگاهی هیت سینکس کامل باشه بهتر از اونی هست که هیت سینکش نصفه باشه
              ممنون میشم بین دستگاه های موجود در بازار دستگاهی رو معرفی کنید که مناسب باشه واسه کارهای خونگی و گاهی کارهای بیشتر از گنزل

دیدگاه

سلام
                رونیکس یه برنده و دستگاههای مختلف با توانایی های متفاوت داره .
                با چه الکتردی و چه مدت زمانی میخای کار کنی؟

دیدگاه

به نظر من به جای جنس چینی از سری دستگاه های ULS شرکت RASB که ایرانیه خریداری کنید خیلی توان لالاتر و مداومت کاری بالاتری رو میده همه امکانات جوش رو هم داره از جمله ARC FORCE

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X