اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خواندن تصویر از یک دوربین 8 مگا پیکسل 14 پایه...... لطفا کمک کنید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خواندن تصویر از یک دوربین 8 مگا پیکسل 14 پایه...... لطفا کمک کنید

بسم الله الرحمن الرحیم
    تو یکی از انجمن ها که لینکش رو در ادامه خواهم گذاشت یه بحثی رو دقیقا با همین عنوان چند روز پیش شروع کردم . یه عزیزی تو همون انجمن بهم پیام دادن که اینجا سوالم رو مطرح کنم . البته سه هفته دیگه عید و همه سرها شلوغ ، این حقیر هم تافته جدا بافته نیستم . برا همین دیگه همون یک جا سوالم رو گذاشتم حالا بخاطر این دوست عزیز که به بند لطف داشتند اینجا هم این سوال رو مطرح میکنم انشاالله که به جواب یرسه
    قبل از هر چیز لیک انجمن مورد بحث به قرار زیر است
    به امید اینکه اساتید همکاری لازم را بنمایند و ساز نمیشه و نمیتونی را کوک نکنند.

بریم سر اصل مطلب
    همون طور که از عنوان مطلب پیداست یه دوربین 8 مگاپیکسل مال گوشی nokia c6-01 هست با 14 پایه
    که خود گوشی از کار افتاده .حالا بنده میخوام این دوربین رو با یه میکرویی که هنوز نمیدونم چه مدلی رو انتخاب کنم میخوام راه بندازم ازش خروجی بگیرم که برای کم کردن هزینه میخوام دیتا ها از طریق usb به لبتاب ارسال کنم و از آنجا و از طریق C شارپ داده ها رو به تصویر تبدیل کنم.
    پین 1 -----------------gnd1
    پین 2 ----------------sda
    پین 3 -----------------D+
    پین 4 ---------------scl
    پین 5 -----------------D-
    پین 6 ---------------- camclk یا extclk
    پین 7 ----------------vddi
    پین 8 ----------------gnd2
    پین 9 -----------------strobe
    پین 10 ----------------vdd
    پین 11 ----------------clk
    پین12 ------------------- cam vctrl
    پین 13 --------------------- clk
    پین 14 -------------------- gnd3
    ترتیب پایه ها درست نیست و کلا چون دیتا شیت نداریم این پایه ها هم تقریبی هست و شاید 180 درجه با این اسم ها فرق داشته باشه اما طبق آنچه که این حقیر از نت و به زبان انگلیسی پیدا کردم ( با این زبان دست و پا شکسته ) پایه ها تقزیبا همینه.
    یه کمی عجله دارم بخاطر همین زیاد نمیتونم توضیح بدم . انشاالله دوستا همکاری کنن تا ببینیم چی میشه. با تشکر

پاسخ : خواندن تصویر از یک دوربین 8 مگا پیکسل 14 پایه...... لطفا کمک کنید

سلام مهندس تو گوشی معمولا از رابط MIPI(Mobile Industry Processor Interface) is a standard برای ارتباط با دوربین استفاده میشه که میشه گفت یه استاندارد واسه موبایل هستش ولی بعضی ها هم از رابط DVPis just a parallel bus interface که یک رابط موازی هستش هم استفاده می کنن مثلا بردهای نانو پی فروشگاه از این رابط واسه ارتباط با دوربین استفاده می کنن

دیدگاه

سلام
      ممنون بابت مشارکت در بحث که واقعا حای تقدیر داره
      بله دست و پا شکسته یه چیزی در این باره فهمیدم و اینکه طبق پایه های دوربین ارتباطش از نوع csi 2 هست . مشکل اصلی نبود دیتاشیت هستش.
      و اینکه ابعاد تصویر 3264 × 2448 هست که با یه حساب ساده و اینکه 25 فریم درثانیه هست البته 30 فریم هم بعضی جاها دیدم به بیت میشه یه چیزی حدود 4.8 میلیلرد بیت در ثانیه که باید به صورت سریال ارسال بشه .قضیه بعدی ریجستر هاشه که نمیدونم چکار باید کرد
      جدیدترین ویرایش توسط vojdan; ۱۸:۰۸ ۱۳۹۵/۱۲/۱۰.

دیدگاه

بنظر دوستان چه میکرویی برا این کار خوبه؟
        و خروجی تفاضلی رو مستقیم میشه با میکرو دریافت کرد ؟ اگه نمیشه چکار باید کرد ؟ راهنمایی بفرمایید.

دیدگاه

سلام اگه کسی از این لینک چیزی سر در آورد به من هم بگه. http://www.cypress.com/file/133591/download در باره یه آی سی هست که csi را به usb3 تبدیل میکنه اما نمیدونم به درد من میخوره یا نه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X