اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی موتور با محدودیت چپ و راست

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی موتور با محدودیت چپ و راست

با سلام من قصد کنترل یه دریچه ورودی هوا رو دارم دریچه دارای یه جک پیچیه که با پیچوندن اون با دست دریچه باز و بسته میشه حالا میخوام با کمترین هزینه ممکن یه موتور به اون وصل کنم که با وصل کردن برق باز بشه و با رسیدن به محل مورد نظر خاموش بشه و دوباره که جریان وصل شد برگرده سر جای قبلی میخاستم راهنمایی کنید کم هزینه ترین راه برای کنترل موتور چیه با رله و قرار دادن 2 تا سوئیچ کوچیک تو محدوده باز شدنش حد بالا و حد پایین میشه این کارو کرد؟!در مورد موتور هم باید بگم قدرت انچنانی برای این کار نیاز نیست یه موتور گیربکس ارزون توانشو داره ac باشه یا dc فرقی نداره هرکدوم که خود موتور و مدار فرمانش ارزونتره میتونم استفاده کنم.
    جدیدترین ویرایش توسط tabeta_03; ۲۳:۵۹ ۱۳۹۵/۱۲/۱۷.

پاسخ : راه اندازی موتور با محدودیت چپ و راست

نوشته اصلی توسط tabeta_03 نمایش پست ها
    با سلام من قصد کنترل یه دریچه ورودی هوا رو دارم دریچه دارای یه جک پیچیه که با پیچوندن اون با دست دریچه باز و بسته میشه حالا میخوام با کمترین هزینه ممکن یه موتور به اون وصل کنم که با وصل کردن برق باز بشه و با رسیدن به محل مورد نظر خاموش بشه و دوباره که جریان وصل شد برگرده سر جای قبلی میخاستم راهنمایی کنید کم هزینه ترین راه برای کنترل موتور چیه با رله و قرار دادن 2 تا سوئیچ کوچیک تو محدوده باز شدنش حد بالا و حد پایین میشه این کارو کرد؟!در مورد موتور هم باید بگم قدرت انچنانی برای این کار نیاز نیست یه موتور گیربکس ارزون توانشو داره ac باشه یا dc فرقی نداره هرکدوم که خود موتور و مدار فرمانش ارزونتره میتونم استفاده کنم.
    با سلام و درود
    می توان از موتور فرمان یار[1] استفاده نمود.
    به عنوان مثال در این نمونه برای باز و بسته کردن شیر آب از موتور فرمان یار استفاده شده است: Self-Powered Automatic Water Tap - All
    در این نمونه نیز برای چرخاندن پیچ تنظیم دما و پیچ تنظیم سرعت موتور دستگاه تهویه مطبوع[2] از موتور فرمان یار استفاده شده است: Arduino Controlled Air Conditioner

[1]- موتور فرمان یار ==> Servo Motor
    [2]- دستگاه تهویه مطبوع ==> Air Conditioner
    جدیدترین ویرایش توسط فکر; ۰۱:۰۶ ۱۳۹۵/۱۲/۱۹.

دیدگاه

کم هزینه ترین و اسونترین راه گذاشتن یه کلید مخفی مثل در یخچاله که وقتی باز میشه لامپ روشن میشه . یه کلید برای متوقف کردن موتور بعد از رسیدن به جای مناسب

دیدگاه

وقت بخیر

میتونی از

موتور گیربکس 12V 100RPM ZGA28

استفاده کنی

و برای لیمیت سویچ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X