اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی مدارات آسانسور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی مدارات آسانسور

سلام به همه دوستان در این تاپیک به بحث در خصوص طراحی مدارات آسانسور به خصوص مدار فرمان آسانسور پرداخته میشه سوال اصلی : از کجا باید شروع کرد ؟؟از همه دوستان و اساتید انتظار میره که در این تاپیک شرکت پویا و فعال داشته باشند با تشکر .
    جدیدترین ویرایش توسط rezamajdi; ۱۳:۲۴ ۱۳۹۶/۰۲/۱۲.
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

پاسخ : طراحی مدارات آسانسور

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

در این تاپیک به بحث در خصوص طراحی مدارات آسانسور به خصوص مادر برد آسانسور پرداخته میشه
    سوال اصلی :
    از کجا باید شروع کرد ؟؟

از همه دوستان و اساتید انتظار میره که در این تاپیک شرکت پویا و فعال داشته باشند

با تشکر .
    سلام دوستان

دیدگاه

سلام به دوستان

برای طراحی مدار فرمان آسانسور استاندارد های در نظر گرفته شده چیا هستن ؟

دیدگاه

بحث آسانسور، خیلی پیچیده هست. مخصوصا مسائل امنیتی اون. شما چه اطلاعاتی دارین؟ از کجا میخواین شروع کنین؟ چه تجربه ای تو این زمینه دارین؟
        من شخصا اطلاعات خیلی زیادی ندارم، ولی از بیرون ماجرا مختصرا شاهد طراحی و ساخت یه آسانسور بودم.

دیدگاه

سلام به شما

حقیقتا من خودم به شخصه 3 ماهی تو کار آسانسور بودم ( همه قسمت ها ) و چون چند سالی هست تو کار الکترونیک و برنامه نویسی هستم و بار ها مدارهایی رو طراحی و مونتاژ کردم
          تو این فکر افتادم که به طراحی مدارات الکترونیکی به عنوان یه شغل نگاه کنم به خصوص مدارات آسانسور که بارها دیدم و تو دست گرفتم و مختصر بررسی هایی هم انجام دادم .
          به لحاظ برنامه نویسی هم مشکلی ندارم
          حقیقتا هم که مثلا مدار فرمان آسانسور مدار خیلی پیچیده ای نیست و با کمی اطلاعات میتونم طراحی کنم اما من برای شروع سردرگم هستم که از کجا باید شروع کنم
          یعنی برم بشینم پشت آلتیوم و شروع به طراحی کنم ؟؟؟؟

مواردی که بنده لازم دارم که بدونم :
          1_چه استانداردهایی برای طراحی باید در نظر بگیرم که بعدا مسولین مرتبط از مدار ایراد نگیرند
          2_آیا توجیه اقتصادی داره یا در کل ارزش طراحی نداره
          3_مدار رو کجا باید به ثبت برسونم

در کل باید از 0 تا 100 چیکار کنم
          در حال حاضر سردرگم هستم
          لطفا راهنمایی بفرمایید

با تشکر از توجه شما
          جدیدترین ویرایش توسط rezamajdi; ۱۶:۴۹ ۱۳۹۶/۰۲/۱۶.

دیدگاه

اگه قبلا سابقه طراحی مدار داشتین، احتمالا بتونین اینجا هم مداری رو طراحی کنین که البته من نمیدونم در چه سطحی میتونین طراحی کنین.
            بهتره اول به شکل بلوک دیاگرامی، تجهیزات مورد نیاز رو بررسی و نحوه ی ارتباطشون رو مشخص کنین. بعدش وارد جزئیاتش بشین که فلان بلوک دیاگرام دقیقا چی لازم داره و چه قطعاتی میخواد و کدوم پایه از کدوم IC به کجا میره و...
            البته این هم بگم، اگر بخواین یه طراحی اساسی انجام بدین و دست تنهایی هم بخواین انجام بدین، براش حداقل 1 سال باید زحمت بکشین تا به نتیجه برسه. (طراحی سخت افزار- طراحی PCB- برنامه نویسی- تست- تغییرات در صورت نیاز(که حتما میشه) - تست مجدد و تکرار این چرخه ی اعمال تغییرات و تست تا به نتیجه برسه)

دیدگاه

سلام به دوستان

سوال این که برای طراحی مدارات آسانسور از کجا باید شروع کنم ؟
              چطوری طراحیش کنم ؟
              برای شروع چه نکاتی رو باید در نظر بگیرم ؟

با تشکر

دیدگاه

سلام.
                شما باید با یه شرکت نصب آسانسور همکاریتونو شروع کنید ُ و قبل از طراحی مدار - باید کاملا با نحوه ی کارکرد آسانسور آشنا شید ُ سنسور level ها و سری استوپ ها و ایمنی مدار و نحوه ی کارکرد موتور و ترمز و ... .
                همچنین شما باید برق قدرت هم بدونید تا بتونید کنتاکتور ها و کنترل بار و فاز رو راه اندازی کنید و موتور دالاندر بدونید - و یه برنامه نویس خوبی باشید تا بتونید به خوبی از یه میکرو تمامی حالت های ورودی خروجی اطلاعات رو تحلیل کنید.
                در هر صورت اگه تنهاییی بخوایید شروع کنید باید خیلی زیاد وقت بزارید.
                سعی کنید با یه شرکت آسانسوری بیاید شبیه به یه تیم عمل کنید تا اطلاعات مورد نیاز رو دریافت کنید.تو مسیر خودتون با استاندارد ها هم آشنا میشید.

موفق باشید.
                به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
                (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

با تشکر از شما

اما استاندارد های لازم برای طراحی مدار رو از کجا باید دریافت کنم ؟
                  جدیدترین ویرایش توسط rezamajdi; ۱۳:۵۷ ۱۳۹۶/۰۵/۰۷.

دیدگاه

سلام به همه دوستان

استانداردهای لازم برای طراحی رو هر چی تو سایت سندیکای آسانسور سرچ کردم پیدا نشد کسی میتونه استاندارد های لازم برای طراحی مدار آسانسور رو در اختیار بنده قرار بده ؟

با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X