اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نرم افزار و کنترل CNC ساخته شده با آردوینو UNO

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نرم افزار و کنترل CNC ساخته شده با آردوینو UNO

با سلام و خدا قوت به همه
    من با راهنمایی دوستمون Sahar.73 دستگاه CNC رو که تو تایپیک http://www.eca.ir/forums/thread73310.html قرار دادند رو با همون ابزار و نرم افزارها ساختم.
    که عکساش رو میزارم.
    البت بگم که ب راهنمایی تون نیاز دارم.
    لطفا کمک کنید...

حالا سوال:
    بعد یه مدت کار کردن استپ ها و درایور ها خیلی داغ میکنن.آیا عادیه؟؟(درایور drv8825)
    یه قسمت از برنامه که محور Z میره پایین بعد این که کار حکاکی تموم شد، برنمی گرده سرجاش.
    دستور برگشت ارسال میشه ولی اجرا نمیشه و در مرحله بعد که کارکتر بعدی رو میخواد شروع کنه، فک میکنه مته بالاست و دوباره دستور پایین رفتن رو اجرا میکنه.
    ینی مته میره پایین تر. مشکل از کجاست؟؟؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

اجرا نکردن دستور از چی میتونه باشه؟؟
    آیا امکانش هست که درایور ها داغ شدن و هنگ کردن؟؟
    Yes You Can...!!!
    re20za22@
    re20za@yahoo.com

پاسخ : نرم افزار و کنترل CNC ساخته شده با آردوینو UNO

سلام دوست عزیز . اگر موتور ها خیلی داغ میکنن طبیعی نیست . ولی در مورد درایور بگم که اگر یک فن براش قرار بدی اصلا داغ نمیکنه.
    قسمت های مکانیکی مدار رو چک کن و ببین به راحتی و روان حرکت میکنه ؟ اگر روان نیست به موتورها فشار میاد و داغ میکنه.
    در مورد محور z هم میتونی از نرم افزار هایی مثل grbl controller استفاده کنی فکر میکنم نسبت به universal gcode sender بهتر عمل میکنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط foxfox نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز . اگر موتور ها خیلی داغ میکنن طبیعی نیست . ولی در مورد درایور بگم که اگر یک فن براش قرار بدی اصلا داغ نمیکنه.
      قسمت های مکانیکی مدار رو چک کن و ببین به راحتی و روان حرکت میکنه ؟ اگر روان نیست به موتورها فشار میاد و داغ میکنه.
      ممنون از راهنماییت
      قسمت مکانیکی گیر نداره و روانه ولی نمیدونم چرا موتورها و درایور ها خیلی داغ میکنن.
      Yes You Can...!!!
      re20za22@
      re20za@yahoo.com

دیدگاه

شاید به دلیل سیم بندی موتور ها به درایور باشه .اگر از سیم کلفت تر استفاده کنی بهتره. من سی ان سی میسازم و اینو میدونم که داغ کردن استپر موتور ها طبیعی نیست

دیدگاه

چرا وقتی موتورها رو به درایور وصل میکنم و در مدار قرار میدم و در حالت ساکن هستن قفل هستن ؟طبیعیه؟
          وقتی فرمان از آردوینو به درایور میرسه موتورها بدون مشکل کار میکنن ولی وقتی فرمان قطع میشه موتورها قفل هستن و حرکت نمیکنن.یعنی با دست نمیشه شافت موتور رو چرخوند.وقتی برق رو قطع میکنم شافت آزاد میشه و میچرخه.

دیدگاه

طبیعیه ، چون باید قفل بشه که حرکت ناخواسته انجام نشه

دیدگاه

شاید به دلیل سیم بندی موتور ها به درایور باشه .اگر از سیم کلفت تر استفاده کنی بهتره. من سی ان سی میسازم و اینو میدونم که داغ کردن استپر موتور ها طبیعی نیست
              من از سیم فلت استفاده کردم.
              اینم مشخصات موتور:

منبع تغذیه هم سویچینگ 12ولت 5آمپر

نوشته اصلی توسط wolfx990 نمایش پست ها
              چرا وقتی موتورها رو به درایور وصل میکنم و در مدار قرار میدم و در حالت ساکن هستن قفل هستن ؟طبیعیه؟
              وقتی فرمان از آردوینو به درایور میرسه موتورها بدون مشکل کار میکنن ولی وقتی فرمان قطع میشه موتورها قفل هستن و حرکت نمیکنن.یعنی با دست نمیشه شافت موتور رو چرخوند.وقتی برق رو قطع میکنم شافت آزاد میشه و میچرخه.
              من وقتی موتور ها رو به درایور وصل میکنم آزادن و با دست میچرخن حتی بعد دستور دادن با کلید های توی برنامه.
              ولی وقتی که یه طرحی رو میدم که اجرا کنه اون موقع قفل میشه.
              جدیدترین ویرایش توسط re20za; ۱۰:۱۶ ۱۳۹۶/۰۲/۲۱.
              Yes You Can...!!!
              re20za22@
              re20za@yahoo.com

دیدگاه

خوب اون موقع که طرح رو بهش میدین باید در جاهایی از برنامه موتور قفل بشه که حرکت بیجا نکنه. در ضمن من زیاد سیم فلت رو مناسب نمیدونم

دیدگاه

خوب اون موقع که طرح رو بهش میدین باید در جاهایی از برنامه موتور قفل بشه که حرکت بیجا نکنه. در ضمن من زیاد سیم فلت رو مناسب نمیدونم
                  درست باید ی جاهایی قفل بشه.
                  از چه سیمی استفاده کنم مناسب تره؟؟
                  پاور سویچینگ 5آمپری برای این کار مناسبه؟؟
                  Yes You Can...!!!
                  re20za22@
                  re20za@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط re20za نمایش پست ها
                    درست باید ی جاهایی قفل بشه.
                    از چه سیمی استفاده کنم مناسب تره؟؟
                    پاور سویچینگ 5آمپری برای این کار مناسبه؟؟
                    پاور 10 آمپر بهتره
                    سیم 4 رشته شیلد دار استفاده کنید . در ضمن اگر پاور 24 ولت استفاده بشه خیلی بهتره

دیدگاه

پاور 10 آمپر بهتره
                      سیم 4 رشته شیلد دار استفاده کنید . در ضمن اگر پاور 24 ولت استفاده بشه خیلی بهتره
                      ممنون دوست عزیز باشه سیم ها رو عوض میکنم و پاور رو هم به 24 ولت 10یا 15 آمپر ارتقا میدم.

یه سوال دیگه:
                      موتور های محور yوx که درحال کارن داغ میشه و محور z خیلی داغ میشه آیا این موضوع عادیه؟؟
                      Yes You Can...!!!
                      re20za22@
                      re20za@yahoo.com

دیدگاه

من از تغذیعه سوییچینگ 12 ولت 10 آمپر استفاده کردم.البته هنوز مرحله ساخت دستگاه به 50 درصدر رسیده.
                        استپ موتورها هم مال دستگاه کپی هست.1.6 آمپر و 1.8 درجه.قدرت موتورش در حدیه که وقتی به درایور وصل میکنم و بهش فرمان میدم شفت موتور رو نمیشه با دست نگه داشت.درایور ها هم tb6600 هستن.
                        حالا سوالم اینه که به نظرتون پاور 24 ولت استفاده کنم بهتره؟ چون این پاور 12 ولت خیلی گرم میشه با اینکه هنوز زیر بار کامل نرفته.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط re20za نمایش پست ها
                          ممنون دوست عزیز باشه سیم ها رو عوض میکنم و پاور رو هم به 24 ولت 10یا 15 آمپر ارتقا میدم.

یه سوال دیگه:
                          موتور های محور yوx که درحال کارن داغ میشه و محور z خیلی داغ میشه آیا این موضوع عادیه؟؟
                          حتما بار زیادی رو دارن تحمل میکنن که داغ میشه . من هر دستگاه سی ان سی رو که ساختم به هیچ عنوان داغ نکرده موتور هاش. سیم بندی رو چک کنید و از درست بستنش مطمءن بشید.
                          و همچنین ببینید روان کار میکنه یا نه. بار رو از روش بردارید ببینید باز هم داغ میکنه؟ مدل موتور هاتون رو هم بگید

نوشته اصلی توسط wolfx990 نمایش پست ها
                          من از تغذیعه سوییچینگ 12 ولت 10 آمپر استفاده کردم.البته هنوز مرحله ساخت دستگاه به 50 درصدر رسیده.
                          استپ موتورها هم مال دستگاه کپی هست.1.6 آمپر و 1.8 درجه.قدرت موتورش در حدیه که وقتی به درایور وصل میکنم و بهش فرمان میدم شفت موتور رو نمیشه با دست نگه داشت.درایور ها هم tb6600 هستن.
                          حالا سوالم اینه که به نظرتون پاور 24 ولت استفاده کنم بهتره؟ چون این پاور 12 ولت خیلی گرم میشه با اینکه هنوز زیر بار کامل نرفته.
                          پاورتون به نظر من خوبه اگر واقعا 10 آمپر هست. موتور هاتون هم گرم میشه؟

دیدگاه

مدل موتور هاتون رو هم بگید
                            Yes You Can...!!!
                            re20za22@
                            re20za@yahoo.com

دیدگاه

حتما بار زیادی رو دارن تحمل میکنن که داغ میشه . من هر دستگاه سی ان سی رو که ساختم به هیچ عنوان داغ نکرده موتور هاش. سیم بندی رو چک کنید و از درست بستنش مطمءن بشید.
                              و همچنین ببینید روان کار میکنه یا نه. بار رو از روش بردارید ببینید باز هم داغ میکنه؟ مدل موتور هاتون رو هم بگید

نوشته اصلی توسط wolfx990
                              موتورها بعد از حدود 15دقیقه زیاد گرم میشن.ولی نه در حد داغ شدن.
                              مشکل اینه که به محض اینکه تغذیه درایور رو وصل میکنم موتور فعال میشه و در حال قفل و بی حرکت میمونه که این خودش مقداری آمپر میکشه.چراوقتی من هنوز از کنترلر (اردوینو اونو) به درایور ها فرمانی ارسال نکردم ،موتورها قفل هستن؟؟؟!
                              بعد از اینکه فرمان میدم موتورها بدون مشکل کار میکنن ولی وقتی فرمانی ارسال نمیشه هم باز هم موتورها قفل هستن
                              ناگفته نماند که من از شیلد cnc استفاده نکردم. مستقیم درایور رو به اردوینو وصل کردم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X