اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اندازه گیری جریان بوسیله مقاومت شنت و اپ امپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اندازه گیری جریان بوسیله مقاومت شنت و اپ امپ

سلام
    اول بگم همه تاپیک ها رو دیدم مدار های مختلف رو دیدم اما نتونستم جواب بگیرم
    یه مدار میخوام که بتونه به کمک مقاومت شنت بسته شده روی زمین مدار و اپ امپ مقدار جریان رو بطور خطی بهم نشون بده
    فرمول محاسبه مقاومت ها یا مقدار دقیق مقاومت ها چقدر باید باشه
    توی میکرو همش عدد های الکی نشون میداد و اینم بگم که و لتاژ نهایتا 35 ولت خواهد شد و امپر شاید تا 30 هم باشه اما من مقدار میلی امپر رو هم لازم دارم

مدت هاست نیستم

پاسخ : اندازه گیری جریان بوسیله مقاومت شنت و اپ امپ

سلام
    از چه آپ امپی استفاده کردید؟
    ................Fx7SAM................

دیدگاه

Lm324 گذاشتم
      مدت هاست نیستم

دیدگاه

اگه جریان تا سی آمپر برسه و شما رزولوشن میلی آمپر بخواین، باید a/d شما حداقل 15 بیتی باشه.
        نکته ی دیگه اینکه باید از آپ امپهایی با گین حلقه باز بالا استفاده کنین مثل op200 تا تو مقادیر بسیارکم جریان هم با تقریب خوبی خروجیتون خطی باشه.
        بعد هم اینکه در مدارات آنالوگ دقیق، جدا از شماتیک مدار بحث تغذیه، گراندینگ و حذف نویزسیگنال و تغذیه خیلی مهم میشه که نیاز به تجربه ی زیاد داره و باید برای همه ی اونها فکر اساسی بکنید.
        آخر اینکه حتما باید از اسکوپ استفاده کنید.
        کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

بله.....آقای نورسیده لطف کردن نکات مهمو گفتن دیگه
          حالا در ضمن اونها(که البته در صحبت های ایشون هم بهش اشاره شده بود)باید از اپ امپ های جی فت استفاده کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده نمایش پست ها
            اگه جریان تا سی آمپر برسه و شما رزولوشن میلی آمپر بخواین، باید a/d شما حداقل 15 بیتی باشه.
            نکته ی دیگه اینکه باید از آپ امپهایی با گین حلقه باز بالا استفاده کنین مثل op200 تا تو مقادیر بسیارکم جریان هم با تقریب خوبی خروجیتون خطی باشه.
            بعد هم اینکه در مدارات آنالوگ دقیق، جدا از شماتیک مدار بحث تغذیه، گراندینگ و حذف نویزسیگنال و تغذیه خیلی مهم میشه که نیاز به تجربه ی زیاد داره و باید برای همه ی اونها فکر اساسی بکنید.
            سلام شماتیک کاربردی دارین ؟ از نحوه تقویت ولتاژ دو سر شنت توسط اپ امپ برای سیستم انالوگ نه میکرو

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده نمایش پست ها
              اگه قرار باشه که تا حدود 15 امپر بگیره چطور ؟
              مدت هاست نیستم

دیدگاه

برای 15 آمپر هم 14 بیت a/d لازم دارید. دقت کنین که این اعدادفقط برای رزولوشن هست و نه دقت (آکیوریسی).
                برای دقت در حد یک میلی آمپر باید علاوه بر مدار آنالوگ بسیار دقیق، باید حدود 10 برابر این اعداد در نظر بگیرید.
                تو اندازه گیری معمولا روی دقت آخرین رقم کم ارزش حساب نمیشه.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط rahim17 نمایش پست ها
                سلام شماتیک کاربردی دارین ؟ از نحوه تقویت ولتاژ دو سر شنت توسط اپ امپ برای سیستم انالوگ نه میکرو
                چون سیگنال شنت برای دقت بیشتر باید بصورت دیفرانسیلی تقویت بشه من معمولا از ad620 استفاده میکنم. مدارش توی دیتا شیتش هست.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط سیدعلی.م نمایش پست ها
                بله.....آقای نورسیده لطف کردن نکات مهمو گفتن دیگه
                حالا در ضمن اونها(که البته در صحبت های ایشون هم بهش اشاره شده بود)باید از اپ امپ های جی فت استفاده کنید
                با احترام
                آپ امپهای فت اینپوت مقاومت ورودی بسیار بالا در حد ترا اهم دارن و برای تقویت سیگنالهای بسیار ضعیف (از نظر جریاندهی) استفاده میشن.
                سیگنال شنت از نظر ولتاژی ضعیفه، اما از نظر جریان قوی هست و جریان ورودی آپ امپ توش خطایی ایجاد نمیکنه.
                آمپلیفایر های گین بالا، نسبت به اختلافات بسیار جزئی ولتاژ بین پایه های مثبت و منفی حساس هستن و خروجی تولید میکنن.
                جدیدترین ویرایش توسط نو رسیده; ۱۵:۴۲ ۱۳۹۶/۰۲/۱۸.
                کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

من پشیمون شدم و آمپر متر ولتمتر رو پانلی گزاشتم براش
                  هر بار که تو ی اون آمپر بالا سیما میخورد بهم میکرو میسوخت و پروگرام نمیشد دیگه
                  مدت هاست نیستم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abbasalifix نمایش پست ها
                    من پشیمون شدم و آمپر متر ولتمتر رو پانلی گزاشتم براش
                    هر بار که تو ی اون آمپر بالا سیما میخورد بهم میکرو میسوخت و پروگرام نمیشد دیگه
                    فکر میکنم باید از دیود tvs هم استفاده میکردین!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X