اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تایمینگ PID در PLC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تایمینگ PID در PLC

سلام

بنده میخوام دمای یک سالن رو یه حد نگه دارم
    با استفاده از PLC اما اینجا مشکلی که هست اینکه جت فن برق 220 ورودی داره و خروجی PID به رله وصله .
    خروجی PLC به صورت PWM هست .بنده نمیتونم اینو وصل کنم به رله و بدم به ورودی جت فن .اینجوری همش جت فن خاموش روشن میشه
    و میسوزه در اخر . تاره اگه رله همون تایمینگ 4 ثانیه برای کل پالس رو بتونه سوییچ کنه .
    چیزی که من میخوام اینکه مثلا 10 دقیقه فن روشن باشه 15 دقیقه خاموش .
    چجوری میتونم اینو پیاده سازی کنم ؟
    اصلا میشه این کاروبا PLC انجام داد ؟ رجیسترهای PLC که نمیزاره یه دونه پالس کامل بیشتر از 4 ثانیه طول بکشه
    اشکهايي که پس از هر شکست ميريزيم همان عرقيست که براي پيروزي نريخته ايم.
    هيتلر

پاسخ : تایمینگ PID در PLC

با سلام
    تو سیستمهای کنترل دما معمولا فن دائم کار میکنه تا محیط رو از نظر دما همگن کنه و بخش مولد حرارت کنترل میشه مثلا اگه مشعل باشه خاموش وروشن میشه. اگه المنت باشه همون PWM رو با یه SSR بهش میدین.
    جدیدترین ویرایش توسط نو رسیده; ۰۹:۴۳ ۱۳۹۶/۰۳/۰۱.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

ممنون از پاسختون
      SSR میتونه PWM تحمل کنه ؟ من اینورتر ندارما . اون ور SSR میره عملا تو پریز برق . رو AC میشه PWM گرقت ؟
      موتورای جت فنا خیلیا سوختیه مثل گازویل و ... اینارو چی کار کنم ؟ برای مرغ داری میخوام این سیستم رو
      PLC که میخوام باهاش کار کنم هم delta هست جون ارزونتره
      هيتلر

دیدگاه

برای اینکارها معمولا پریود PWM تو رنج ثانیه هست و مشکلی برای SSR ایجاد نمیکنه. همون خروجی PWM از PLC رو میدید به ورودی SSR.
        تو زمستون گرمای حاصل از موتور فن به کمک بخش تولید حرارت میاد که این خوبه. اما تو تابستون باید از این گرما دفع یا از ورودش به محیط جلوگیری بشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده نمایش پست ها
          برای اینکارها معمولا پریود PWM تو رنج ثانیه هست و مشکلی برای SSR ایجاد نمیکنه. همون خروجی PWM از PLC رو میدید به ورودی SSR.
          تو زمستون گرمای حاصل از موتور فن به کمک بخش تولید حرارت میاد که این خوبه. اما تو تابستون باید از این گرما دفع یا از ورودش به محیط جلوگیری بشه.
          خوب تو فصل گرما که اصلا خاموش میشه هیتر
          موضوع اینکه موتور میتونه بکشه PWM رو . موتورها مشعلی هستن سوخت مصرف میکنن اینجوری روشن خاموش شدن اونارو نمیسوزونه؟
          هيتلر

دیدگاه

معمولا سیستمهای PID برای مواردی استفاده میشن که شما بتونید به صورت تدریجی یه وسیله را کنترل کنید.

حالا اگه موتور 3 فاز باشه با اینورتر و اگه هیتر باشه با SSR در واقع PID میاد با توجه به تغییرات تدریجی ورودی به شما یه خروجی تدریجی برای برطرف شدن خطای ورودی میده.

چون شما موتورتون 220 هست به نظر میرسه بهترین حالت کنترل PID یا تعویض موتور و استغاده از اینورتر (اگر خیلی براتون مهمه که تغییرات کم باشه) و یا استفاده از یه دریچه و کنترل اون از طریق یه سیستم نیوماتیکی یا سروو موتور باشه.

دقت کنید دریچه در قسمت مکش فن نصب بشه.

یعنی بیای در قسمت مکش یه دریچه نصب کنی که بشه میزان بسته و باز بودنشو با یه موتور سروو یا جک نیوماتیک کنترل کرد. بعد خروجی PID را با باز و بسته بودن دریچه سینک کنی. کار جالبی میشه!
            The real measure of your wealth is how much you’d be worth if you lost all your money

دیدگاه

نوشته اصلی توسط s699fx_bpr نمایش پست ها
              خوب تو فصل گرما که اصلا خاموش میشه هیتر
              موضوع اینکه موتور میتونه بکشه PWM رو . موتورها مشعلی هستن سوخت مصرف میکنن اینجوری روشن خاموش شدن اونارو نمیسوزونه؟
              بالاتر نوشتم که اگه تولید حرارت با المنت انجام بشه میتونین از pwm استفاده کنین.
              اگه سیستم مشعلیه دیگه pwm و pid معنی نداره و فقط یه سیستم on و off ساده میخواین.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X