اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر برد شارژر جارو شارژی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعمیر برد شارژر جارو شارژی

سلام و خسته نباشید
    من یه تعمیرکار لوازم خانگی هستم و همین اول بگم که از الکترونیک سر رشته زیادی ندارم
    یه جارو شارژی مدل شارک واسه تعمیر پیشم آوردن که مشتری میگفت شارژ نمیکنه ولی بعد از بررسی هایی که کردم باتری فول شارژ بود و موتور رو روشن میکرد
    ولی برد شارژ که وظیفه شارژ باتری و همین طور کلید روشن و خاموش رو روی خودش داره گویا مشکل داشت که برق رو به موتور نمی رسوند
    این برد که با قطعات SDM درست شده یه قطعه شبیه به ترایاک داره که دیدم یکی از پایه هاش از برد جدا شده که اقدام به لحیم کردن پایه سر جاش کردم ولی باز هم
    مشکل بر طرف نشد ضمنا این رو هم بگم که قبل از لحیم کاری برای دقایقی شارژر رو به جارو وصل کردم که یکی از ترانزیستورهای مدار به شدت داغ میکرد
    متاسفانه هنگام کار در اثر یه اشتباه و اتصال کوتاه همون ترایاک که پایه اش رو لحیم کرده بودم سوخت و باز هم متاسفانه قسمتی از شماره روی آی سی پرید که این باعث شده که نشه شماره قطعه رو خوند
    در ادامه چند عکس از برد براتون میزارم
    در صورت امکان برای تعمیرش بنده رو راهنمایی بفرمائید
    با تشکر

ساقيا در ساغر هستي شراب ناب نيست
    و آنچه در جام شفق بيني بجز خوناب نيست
    زندگي خوشتر بود در پرده وهم خيال
    صبح روشن را صفاي سايه مهتاب نيست

پاسخ : تعمیر برد شارژر جارو شارژی

با سلام
    احتمال وجود تریاک تو این برد بسیار بسیار ضعیفه.
    اگه از اون قطعه ی سوخته عکس نزدیکتر و با وضوع بیشتری بذارین شاید از باقیمانده ی شماره ش بشه تشخیصش داد.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

مطمئنا ترایاک نمیتونه باشه!
      چون ترایاک در ولتاژac استفاده میشه و این جاروبرقی شارژی dc هست و اون قطعه به احتمال زیاد ماسفته!
      بنظرم شما باید مقدار جریانی که موتور جاروبرقی میکشه رو محاسبه کنی و یه ماسفت با توان مناسب جایگزین کنی
      هرچند یه مقاومت smd هم رو برد جداشده که به پایه source ماسفت متصل بوده و اونم باید جایگزین کنید.

دیدگاه

سلام
        شماره ای که روی قطعه خونده میشه
        خط اول
        8a3g
        خط دوم
        4an5g
        البته در خط اول بین 8 و a حرف دیگری بوده که در اثر سوختگی قابل خوندن نیست
        ساقيا در ساغر هستي شراب ناب نيست
        و آنچه در جام شفق بيني بجز خوناب نيست
        زندگي خوشتر بود در پرده وهم خيال
        صبح روشن را صفاي سايه مهتاب نيست

دیدگاه

سلام یه جارو شارژی بلک اندر 14 .4 وات برام اوردن. سیم شارژرو مشتری برید به دوشاخه وصل کرده زده به برق قسمت ته باطری یه مدارساده هست ترکیده نوع مقاومت یکیش مشخص نیست میخواستم بهم یه کمکی بدین ممنون میشم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X