اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل جابه جایی قطعات هنگام آپدیت PCB

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل جابه جایی قطعات هنگام آپدیت PCB

سلام خدمت دوستان عزیز.
    من یه PCB طراحی کردم و تمام Trackهای اون رو هم کشیدم. بعدش اومدم یه سری قطعات جدید توی شماتیک به قسمت هایی از مدارم اضافه کردم.
    از منوی Tools گزینه Force Annotate رو زدم تا کل قطعات رو با توجه به قطعات اضافه شده جدید از نو شماره گذاری کنه.
    بعد که از منوی Design گزینه Update PCB رو می زنم تا قطعات جدید به PCB اضافه بشه، می بینم که یه سری از قطعاتی که قبلا جانمایی کردم و Track اون رو کشیدم از جای خودشون جا به جا شدن و رفتن داخل room(کادر قرمز رنگ) قرار گرفتن.
    میخواستم ببینم آیا کسی میدونه چطور باید این مشکل رو حل کنم؟
    ممنون.

پاسخ : مشکل جابه جایی قطعات هنگام آپدیت PCB

وقت بخیر

شما نباید قطعات رو annotate ; کنید چون راه ارتباط pcb و شماتیک همین شماره designate هست !! پیشنهاد میکنم با undo برگردونید و دستی قطعات جدید رو شماره گذاری کنید

دیدگاه

سلام
      برای annotate کردن قطعات اضافه شده، لازم نیست force کنید. چون با این کار متناسب با محل قرار گرفتن قطعات جدید، ممکن شماره قطعات قبلی تغییر کنه (و احتمالا برای مورد شما هم همین اتفاق افتاده)
      یک راه خیلی راحت انتخاب گزینه Annotate quietly هست تا فقط قطعات جدید دوباره شماره گذاری بشن!

دیدگاه

سلام دوست عزیز
        مرسی از پاسخت. حرف شما درسته ولی زمانی که تعداد قطعات اضافه شده زیاد باشه، دیگه روش دستی عملی نیستش.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام
        دقیقا واسه من همین اتفاق افتاده یعنی شماره قطعات قبلی تغییر کرده، ولی خوب این نباید منجر به این بشه که قطعات داخل PCB جا به جا بشن.
        فوقش شماره قطعات قبلی عوض بشه توی آپدیت PCB هم باید شماره قطعات عوض بشه، ولی جا به جا شدن قطعات توجیهی نداره.
        یه چیز دیگه ای هست و اون اینه که اگه به فرض 100 تا مقاومت داشته باشی و یه مقاومت اضافه کنی و از نو شماره گذاری کنی و بعدش هم آپدیت کنی، چرا فقط چندتا از مقاومت ها جا به جا میشن؟؟؟ (در صورتی که حدودا 30 تا از مقاومت ها اسمشون تغییر کرده ولی 8 تاشون توی PCB جا به جا میشن.اگه جا به جایی منوط به تغییر اسم قطعات باشه؛ در این حالت باید 30 تا مقاومت جا به جا بشن، در صورتی که این اتفاق نمیفته و فقط 8 تاشون جا به جا میشن.)

دیدگاه

وقتی می بینید با هر بار اپدیت کردن چند قطعه از جاشون جابه جا شده و میام تو قسمت Room در محیط شماتیک وقتی در صفحه تنظیمات قطعه هستین قسمت Unique Id یه کد داره و جلوی اون یه دکمه ریست. یه بار ریست رو بزنید دیگه این اتفاق نمی افته.

موفق باشید
          چرا ناراحتی پاتریک!
          + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
          - از دیدنش ناراحت شدی؟
          + نه
          پس چی ناراحتت کرده
          + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
          ------------------------------------------------------------------------------------------------------
          تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
          ------------------------------------------------------------------------------------------------------
          محصولات

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X