اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

uv led مجهول

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

uv led مجهول

سلام.بعد گشتن تو شهر تو یه مغازه چندتا ال ای دی uv پیدا کردم منتها مشکل اینجاست که فروشنده نه میدونست چند واته ( ۱ یا ۳ وات) نه میدونست مارکش چیه و حتی طول موجشم نمیدونست.
    یکم تو سایتای ایرانی و خارجی گشتم ولی گیجتر شدم و سوالا بیشتر.
    1 - تو سایتها سه نوع ال ای دی شبیه بود که از این قرارند: 1 وات - ۲ وات - ۱ تا ۳ وات. حالا این ۱ تا ۳ واتش دیگه چیه؟
    2 - تو سایتها ولتاژ کاری هر سه اینها 3.4 تا 3.6 ذکر شده بود. ال ای دی ها مو به 3.5 ولت وصل کردم تا 750 میلی آمپر جریان کشید ( البته جریانی منبع تغذیه نشون میداد و ممکنه ال ای دی هم گرم شده بیشتر جریان کشیده) با این اوصاف با 700 میلی آمپر و 3.5 ولت میشه حدود 3 وات.آیا این حساب کتابم درسته؟
    یعنی اگه 1 وات بود با 3.5 ولت حدودا ۳۰۰ میلی آمپر میکشید؟
    3 - از طرفی تو یکی از سایت ها که درایور ال ای دی میفروشن به یکی پیشنهاد شده بود که برای ال ای دی ۳ واتش که جریان اسمی ۷۰۰ میلی داشت از درایور ۴۰۰ میلی آمپر استفتده بکنه و دلیل حرفش رو هم گفته بود که با ۷۰۰ میلی آمپر شدت نور 1.5 لومن افزایش پیدا میکنه ولی گرمای تولیدی و مصرفش به صرفه نمیشه و عمر ال ای دی هم کم میشه و پیشنهاد داده بود برای نور بیشتر از ال ای دی بیشتر استفاده شه.
    مگه جریان نامی یه ال ای دی میتونه سبب کاهش عمر و کارایی ال ای دی بشه؟
    4 - تو یکی از مطالب همین سایت خودمون هم یکی نوشه بود که وقتی جریانی کمتر از جریان نامی ال ای دی بهش بدیم سبب color shifting میشه که با چشم قابل تشخیص نیست که در اینصورت احتمال داره اون تاثیری که از uv led انتظار دارم رو بهم نده.
    ببخشید طولانی شد
    جدیدترین ویرایش توسط teknesian; ۲۲:۵۱ ۱۳۹۶/۰۴/۲۷.

پاسخ : uv led مجهول

یعنی کسی نمی خواهد ما را یاری دهد؟

دیدگاه

خب یکم راهنمایی به دلیل اینکه هیچی ازش دستمون نیست سخت هست.
      ولی ولتاژ کاریش حتما ۳.۲ هست
      شما تو این ولتاژ ببینید چقدر جریان میکشه تا بررسی کنیم.

دیدگاه

دوست عزیز اینایی که توی بازار هستند کلا" شما رو گیج می کنند تا پول دربیارند
        شما یه دونه باید بخری توی ولتاژ 3.2 ازش جریان بگیری ببینی واتش چقدره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط teknesian نمایش پست ها
          سلام.بعد گشتن تو شهر تو یه مغازه چندتا ال ای دی uv پیدا کردم منتها مشکل اینجاست که فروشنده نه میدونست چند واته ( ۱ یا ۳ وات) نه میدونست مارکش چیه و حتی طول موجشم نمیدونست.

نوشته اصلی توسط s0or نمایش پست ها
          دوست عزیز اینایی که توی بازار هستند کلا" شما رو گیج می کنند تا پول دربیارند
          شما یه دونه باید بخری توی ولتاژ 3.2 ازش جریان بگیری ببینی واتش چقدره
          بله ضمن تایید فرمایش آقای s0or باید عرض کنم متاسفانه به چشم دیده ام فروشندگانی وجود دارند که خودشان فرق 1W با 3W را نمی دانند و 1W را بجای 3W می فروشند!
          بجز اینکه به مشخصات برچسب رول LEDها نگاه کنید و یا خودتان تست کنید
          جدیدترین ویرایش توسط Skylake; ۲۲:۰۸ ۱۳۹۶/۰۵/۰۴.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X