اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اضافه کردن ساب به آمپلی استریو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اضافه کردن ساب به آمپلی استریو

سلام
    احتمالا سوالم تکراریه ولی هرچی جستجو کردم چیزی که مد نظرم هست پیدا نکردم
    سوالم اینه که چطوری میتونم به یه امپ استریو 50وات ( 25 وات برای هر کانال) یک ساب اضافه کنم ؟
    اگه مداری برای این کار دارید ممنون میشم قرار بدید و راهنمایی کنید
    درضمن تو الکترونیک کاملا مبتدی هستم و از اصطلاحات تخصصی چیزی سر در نمیارم
    صدای امپ خوبه و کیفیتش کار منو راه میندازه فقط بیس خوبی نداره که با یه ساب کوچک حل میشه
    دو تا بلندگوی ساب دارم یکی 4 اهم 15 وات و یکی هم 6 اهم 10 وات
    تو ساختن باکس برای ساب هم مشکلی ندارم دستم بازه
    قبلا از راهنماییتون تشکر می کنم
    جدیدترین ویرایش توسط player13; ۰۰:۰۰ ۱۳۹۶/۰۵/۰۵.

پاسخ : اضافه کردن ساب به آمپلی استریو

سلام به شما

کاری که شما باید انجام بدید
    1_از سیگنال صدا یه نمونه بگیرید
    2_ از فیلتر پایین گذر ردش کنید
    3_تقویتش کنید
    4_ وصلش کنید به یک ساب ووفر
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
      1_از سیگنال صدا یه نمونه بگیرید
      ممنون از جواب دادنتون
      فقط میشه یه مقدار بازتر کنید منظورتون رو
      چطوری باید نمونه بگیرم؟
      نمیشه از تقوت کننده دیگه استفاده نکنم و از همین امپ برای تقویت استفاده کرد؟

دیدگاه

سلام به شما

اولا ببینید شما یه آمپ دارید که دوکانال داره هر کانال هم به یه اسپیکر وصل هستش پس کانال دیگه ای ندارید که بخواید به ساب وصل کنید
        دوما اگر هم کانال اضافی داشته باشید با توجه به رنج فرکانسی که آمپ شما دارد باید بگم فرکانس های پایین ( بم ) که مورد نیاز ساب هستش رو نداره بنابراین اگه هم به ساب وصلش کنید ساب کار نمیکنه فقط صدای آهنگ با صدای کم ازش میشنوی که این کار میتونه به ساب آسیب برسونه همینطور ممکنه آمپ هم آسیب ببینه
        پس هیچ وقت بدون اطلاع کاری انجام نده ممکنه بزنی سیستم رو بسوزونی
        اگه هم آی سی آمپ سوخت بعید میدونم بتونی اصلش رو گیر بیاری . . .

ساب برای کار کردن احتیاج به سیگنالی در رنج فرکانسی 20 تا 300 هرتز داره که قدرت کافی برای به حرکت در آوردن دیافراگم ساب رو داشته باشه

دیدگاه

پس هیچ وقت بدون اطلاع کاری انجام نده ممکنه بزنی سیستم رو بسوزونی

ساب برای کار کردن احتیاج به سیگنالی در رنج فرکانسی 20 تا 300 هرتز داره که قدرت کافی برای به حرکت در آوردن دیافراگم ساب رو داشته باشه
          دقیقا به همین علت که اطلاعات کافی ندارم سوالم رو تو انجمن مطرح کردم تا از شما اساتید راهنمایی بگیرم
          یه مقدار جستجویی که انجام دادم، ظاهرا یه سری امپ هایی وجود داره که فقط برای ساب ووفر بکار برده میشه ( فیلتر پایین گذر و تقویت کننده )
          حالا سوالم اینه که میتونم از ورودی امپ خودم برای فیلتر استفاده کنم ( یعنی یه سیم بکشم از ورودی امپ خودم وصل کنم به ورودی فیلتر) در این صورت مشکلی تو کار هر کدوم از تقویت کننده ها پیش میآد یا نه؟
          بازم تشکر می کنم که به سوالاتم جواب دادین...

دیدگاه

سلام
            جناب rezamajdi اطلاعات لازم رو دادن
            به نظر بنده شما از یه فیلتر پایین گذر که تو انجمن سرچ کنی زیاده استفاده کن و خروجیشو به یه امپلی فایر 50 وات بده اگه تو ساخت امپ مشکل داری ماژول های اماده هستن کلاس دی 50 وات مونو میدن از اونا میتونی استفاده کنی
            دقت کن که 50 وات به بالا باشه چون دوتا کانال 25 وات داری
            موفق باشی
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

تقریبا به سوالاتم جواب دادین
              اما یه سوالی که جوابش رو نگرفتم این بود که می تونم ورودی امپ خودم و ورودی پایین گذر رو از یک منبع (کامپیوتر) بگیرم؟
              و نیازی به دستکاری یا استفاده از قطعه دیگه ای داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط player13 نمایش پست ها
                تقریبا به سوالاتم جواب دادین
                اما یه سوالی که جوابش رو نگرفتم این بود که می تونم ورودی امپ خودم و ورودی پایین گذر رو از یک منبع (کامپیوتر) بگیرم؟
                و نیازی به دستکاری یا استفاده از قطعه دیگه ای داره؟
                شما از هر منبع تولید سیگنال صدا میتونید ورودی بگیرید و به آمپ بدید
                همین ورودی رو میتونید از فیلترهم عبور بدید تا رنج فرکانسی دلخواه رو بدست بیارید

شما برای این که ساب رو را بندازی باید یه فیلتر پایین گذر حداقل مرتبه 3 طراحی کنید با مقادیر مشخص مقاومت و خازن
                آیا روش کار رو میدونید یا احتیاج به راهنمایی دارید ؟

دیدگاه

آیا روش کار رو میدونید یا احتیاج به راهنمایی دارید ؟
                  در مورد امپ یه مقداری اطلاعات دارم اما فیلتر ، نه
                  اگه راهنمایی کنید ممنون میشم و اگه امکان داره تصویر هم قرار بدید عالی میشه

دیدگاه

در مورد امپ یه مقداری اطلاعات دارم اما فیلتر ، نه
                    اگه راهنمایی کنید ممنون میشم و اگه امکان داره تصویر هم قرار بدید عالی میشه
                    بعد از حدود 30 دقیقه کار تونستم اینو برات آماده کنم . . .
                    این یه فیلتر RC پایین گذر مرتبه 4 هستش که برات طراحی کردم که یعنی فقط میترکونه ها کولاک میکنه برات . . .
                    سیگنال صدا رو بده به ورودی این فیلتر بده و از خروجیش سیگنال فیلتر شده رو تحویل بگیر بده به ورودی یه آمپلی فایر تا برات تقویتش کنه بعدش بده به یه ساب ووفر تا برات بترکونه . . .
                    این عکسی که برات گذاشتم از محیط شماتیک بهترین نرم افزار طراحی شماتیک و pcb به نام آلتیوم دیزاینر گرفته شده .
                    این فیلتر از فرکانس 234HZ به بالا رو فیلتر میکنه یعنی از 0 تا 234 هرتز رو بهت میده که البته با توجه به این که سیگنال صدا از 20 هرتز شروع میشه باید بگم رنج فرکانسی 20 تا 234 هرتز رو بهت میده که مناسب ساب ووفر هستش
                    اگه خواستی صداهای بم تری بهت بده به جای مقاومت 6.8 کیلو اهم مقاومت 8.2 کیلو اهم رو قرار بده . . .

اگه سوالی داشتی در خدمتم

سخت کوش و موفق باشی . . .
                    جدیدترین ویرایش توسط rezamajdi; ۰۰:۵۸ ۱۳۹۶/۰۵/۰۵.

دیدگاه

ممنون از راهنماییت
                      برای صدای بم تر باید همه مقاومت های ۶.۸ تعویض بشن?
                      و سوال دیگه این که نوع خاصی از خازن یا مقاومت باید استفاده کنم برای کیفیت بیشتر?
                      آمپ مناسب برای ساب ۴ اهم ۱۵ وات سراغ دارین?

دیدگاه

ممنون از راهنماییت
                        برای صدای بم تر باید همه مقاومت های ۶.۸ تعویض بشن?
                        و سوال دیگه این که نوع خاصی از خازن یا مقاومت باید استفاده کنم برای کیفیت بیشتر?
                        آمپ مناسب برای ساب ۴ اهم ۱۵ وات سراغ دارین?
                        خواهش میکنم
                        بله کلا اگه خواستی مقاومت رو تغیر بدی باید همه باهم تغییر کنن یعنی همه مثلا 8.2 کیلواهم بزاری یا . . .
                        در مورد خازن هم به همین صورت هستش
                        همین مقاومت و خازن های معمولی به خوبی جواب گو هستش نگران نباش بحث کیفیت بیشتر مرتبط با آمپلی فایر هستش که میتونی اعوجاج و نویز رو وارد سیگنال کنه و کیفیت رو کم کنه
                        تراشه آمپلی فایر TDA2030A که داخل فروشگاه هم موجود هستش و قیمت مناسبی هم داره دقیقا برای کار شما جواب گوهستش اما براش حتما حتما باید هیت سینک مناسب بزاری

اگه خواستی از فروشگاه خرید کنی حتما بگو راهنماییت کنم

موفق باشی

دیدگاه

سلام خدمت مهندسین عزیز چنتا سوال داشتم در مورد افزودن ساب به امپلی

یه امپلی دارم استریو ۲۰۰وات(طبق دیتا شیت ایسی ) هر کانال ۱۰۰ وات اما واتم کمتره مطمعنم حداکثر ۸۰وات

قصد دارم ساب به امپلیم اضافه کنم
                          قبل امپلیم یدونه تون کنترل هم هست .

بلندگو ۲تا ۹۰وات ۴اهم

سابم چه مشخصاتی باید داشته باشه ایا میشه ساب اضافه کرد کجا باید سابو وصل کنم ممنون میشم کمک کنید
                          اینم تصویرش
                          جدیدترین ویرایش توسط fighter0036; ۱۳:۲۶ ۱۳۹۷/۱۰/۲۹.

دیدگاه

بعد از حدود 30 دقیقه کار تونستم اینو برات آماده کنم . . .
                            این یه فیلتر RC پایین گذر مرتبه 4 هستش که برات طراحی کردم که یعنی فقط میترکونه ها کولاک میکنه برات . . .
                            سیگنال صدا رو بده به ورودی این فیلتر بده و از خروجیش سیگنال فیلتر شده رو تحویل بگیر بده به ورودی یه آمپلی فایر تا برات تقویتش کنه بعدش بده به یه ساب ووفر تا برات بترکونه . . .
                            این عکسی که برات گذاشتم از محیط شماتیک بهترین نرم افزار طراحی شماتیک و pcb به نام آلتیوم دیزاینر گرفته شده .
                            این فیلتر از فرکانس 234HZ به بالا رو فیلتر میکنه یعنی از 0 تا 234 هرتز رو بهت میده که البته با توجه به این که سیگنال صدا از 20 هرتز شروع میشه باید بگم رنج فرکانسی 20 تا 234 هرتز رو بهت میده که مناسب ساب ووفر هستش
                            اگه خواستی صداهای بم تری بهت بده به جای مقاومت 6.8 کیلو اهم مقاومت 8.2 کیلو اهم رو قرار بده . . .

اگه سوالی داشتی در خدمتم

سخت کوش و موفق باشی . . .
                            سلام این فیلتر ساختم و به ساب35 وات و امپلی فایر 45 وات وصل کردم اما خیلی قدرت بیس میگیره درحدی که چند متری دیگه صدای بیس نمیاد. مقاومت هارو مرحله به مرحله که کم کردم صدای بیس زیاد شد ولی خب صدا هم بدون فیلتر میشد کم کم . بنظرم استفاده از ایسی 4558 برای فیلتر پایین گذر خیلی بهتر باشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X