اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقویت آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تقویت آمپر

سلام.
    من یک سلول خورشیدی دارم که 150ولت برق میده ولی آمپرش حدود یک تا 10میلی امپر هست.
    میخوام یجوری این رو برسونم به 1یا2آمپر و اگر ولتاژ هم بیاد پایین مشکلی نداره.
    خیلی چیزا خوندم که با استفاده از کلکتور مشترک میشه و یا با ترانزیستور ولی هیچکدوم ننوشته بودن چجوری.
    اگر بنده جواب بگیرم یک شیرینی خوب به کسانی که راهنماییم کردن میدم

پاسخ : تقویت آمپر

واقعا کسی نیست که جواب بده؟؟؟؟؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز

ببینید شما میگید ولتاژش 150 ولت و جریانش (حداکثر) 10 میلی آمپره.
      اگر چیزی که شما می فرمایید درست باشه (جریان رو باید زیر نور کامل اندازه گیری کرد، ساده ترین اندازه گیری هم اندازه گیری جریان اتصال کوتاهه که با یک آمپرمتر انجام میشه.)، یعنی سلول شما خروجی توانش هست: 1.5 وات (150 *0.01 ) و یا کمتر.

خب مشکل ما اینه که تلفات یه اینورتر (که به شما برق شهر بده ) یا مبدل DC-DC (ولتاژ رو بالا ببره ) خیلی راحت از این توان بیشتر میشه و در انتها چیزی برای خروجی نمی مونه.

ت

دیدگاه

ساده ترین اندازه گیری هم اندازه گیری جریان اتصال کوتاهه
        کجاها چنین پیشنهادی دادن ؟؟؟؟؟
        مشاوره غلط
        خب مشکل ما اینه که تلفات یه اینورتر (که به شما برق شهر بده
        دوستمون برق شهر هم نخواسته

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein951ann نمایش پست ها
          ساده ترین اندازه گیری هم اندازه گیری جریان اتصال کوتاهه
          کجاها چنین پیشنهادی دادن ؟؟؟؟؟
          مشاوره غلط
          خب مشکل ما اینه که تلفات یه اینورتر (که به شما برق شهر بده
          دوستمون برق شهر هم نخواسته
          ساده ترین اندازه گیری جریان یک سلول خورشیدی چیست؟؟ اندازی جریان در نقطه کار یا جریان اتصال کوتاه؟
          ساده ترین اندازه گیری ولتاژ یک سلول چیست؟ اندازه گیری ولتاژ مدار باز یا اندازه گیری ولتاژ در نقطه کار؟

از این که بگذریم، من نوشتم توان خروجی سلولشون 1.5 واته که مقدار کمیه، حالا چه برای اینورتر چه مبدل DC-DC.... مگه با این مشکلی دارید؟

دیدگاه

خب اگر ولتاژم پایین هم بیاد مشکلی نداره فقط میخوام امپر بره بالا

دیدگاه

از یک نفر پرسیدم گفت از ترانزیستور استفاده کن ولی نمیدونم اینکار رو بکنم یا نه.
              هرجا هم که میرم میگن از ارایش کلکتور مشترک میشه استفاده کرد.
              اما هیچکدوم رو نمیدونم جواب میده یا نه چون یکی میگه اره و یکی میگه نه.
              اگر کمک کنید ممنون میشم

دیدگاه

اقا هیچکس نیست که کمک کنه؟

دیدگاه

سلام
                  جریان ورودی (خروجی سلول خورشیدی) رو دقیقشو اندازه گیری کنید تا حداکثر افزایش جریان با توجه به حداقل ولتاژ خروجی لازم رو بتونید بدست بیارید،مدارات مبدل باک رو سرچ کنید،تو انجمن هم فکر کنم زیاد هست ،حتی ماژول اماده هم ممکنه بتونید از بازار پیدا کنید.
                  قبل از دويدن بايد راه رفتن ياد گرفت.

دیدگاه

داداش 1.5 وات واقعا به دردت میخوره؟ مثلا 0.5 ولت 3 آمپر. تقریبا کاری نمیشه باهاش کرد
                    حیدر قجا دونیا یالان دونیا دور...

دیدگاه

از مدار دارلینگتون نمیشه استفاده کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط easternwitch نمایش پست ها
                        سلام.
                        من یک سلول خورشیدی دارم که 150ولت برق میده ولی آمپرش حدود یک تا 10میلی امپر هست.
                        میخوام یجوری این رو برسونم به 1یا2آمپر و اگر ولتاژ هم بیاد پایین مشکلی نداره.
                        خیلی چیزا خوندم که با استفاده از کلکتور مشترک میشه و یا با ترانزیستور ولی هیچکدوم ننوشته بودن چجوری.
                        اگر بنده جواب بگیرم یک شیرینی خوب به کسانی که راهنماییم کردن میدم
                        با سلام:
                        تنها راه ثابت ماندن ولتاژ با افزایش جریان این است که شما تعداد زیادی از این سلول ها را بصورت موازی( قطب مثبت به مثبت و منفی به منفی ) ببندید, تا جریان عبوری شما زیاد می شود. شما بدون این روش به هیچ نو و با هیچ ترانزیستور و ابزار دیگری نمی توانید یک توان 1.5 وات ( 150×0.01) را به توان 150 وات ( 1 × 150) یا 300 وات ( 150×2) برسانید.
                        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

اگر چیزی که شما می فرمایید درست باشه (جریان رو باید زیر نور کامل اندازه گیری کرد، ساده ترین اندازه گیری هم اندازه گیری جریان اتصال کوتاهه که با یک آمپرمتر انجام میشه.)، یعنی سلول شما خروجی توانش هست: 1.5 وات (150 *0.01 ) و یا کمتر.

خب مشکل ما اینه که تلفات یه اینورتر (که به شما برق شهر بده ) یا مبدل DC-DC (ولتاژ رو بالا ببره ) خیلی راحت از این توان بیشتر میشه و در انتها چیزی برای خروجی نمی مونه.

تا آنجایی که ما خوانده ایم و آزمایش کرده ایم جریان اتصال کوتاه معیار درستی برای نشان دادن حداکثر جریان یک مولد درست نمیباشد .......البته در مملکتی که نوابیغ زیادی موجود میباشند چنین چیزی دور از ذهن نمیباشد ....
                          جنابعالی برای باتریهای وسایل نقلیه که تا 50 -60 آمپر هم جریان میدهند از روش اتصال کوتاه استفاده میکنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein951ann نمایش پست ها

تا آنجایی که ما خوانده ایم و آزمایش کرده ایم جریان اتصال کوتاه معیار درستی برای نشان دادن حداکثر جریان یک مولد درست نمیباشد .......البته در مملکتی که نوابیغ زیادی موجود میباشند چنین چیزی دور از ذهن نمیباشد ....
                            جنابعالی برای باتریهای وسایل نقلیه که تا 50 -60 آمپر هم جریان میدهند از روش اتصال کوتاه استفاده میکنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                            قبل از هر چیز، یا بگیر با ادیتور اینجا کار کنی، باور کن حتی تو هم میتونی.

دوما، سلول خورشیدی کارش شبیه باتریه، موجودیتش یه پیوند PN یا PIN ( یا اصلا چند طبقه پیوند ) هست که داخل ناحیه معکوس استفاده میشه و بهت قول میدم از پس جریان اتصال کوتاه خودش بربیاد. سرچ کن انگلیسی نحوه ی اندازه گیری جریان اتصال کوتاه رو ببین ، ویدئو فوق العاده زیاده.

سوما که بارها اشاره کردم (، چه توی این پست و چه جای دیگه که دوستی پرسیده بود. داخل همین فرومه ، بگرد و ببین و بعد اظهار فضل کن. ) جریان نقطه کار با جریان اتصال کوتاه و لتاژ نقطه کار با ولتاژ مدار باز تفاوت داره.

جالبه که از بین این همه موضوعات، توی این موضوع یه نفر داره از من ایراد میگیره . واقعا جالبه

حالا شما بیا بفرما این دوستمون باید 1.5 وات سلول خورشیدی اش رو چه کنه. ( هر چند احتمالا راهنمایی ات فایده ای نداره، محض خنده)

دیدگاه

من پست قبلی رو ویرایش نمی کنم و منتظرم همونطور که هست hossein951ann اونو بخونه و جواب بده، واقعا منتظر جوابم.

چیزی که میخوام اینجا بگم، اینه که گفتم سلول خورشیدی دیودی در ناحیه معکوسه، که اینو باید شفاف سازی کنم و بگم منظور این هست که بدلیل افزایش حامل های اقلیت در سمتی که ما میخوایم نور رو جذب کنه ( معمولا سمت P دیودی که بخواد سلول خورشیدی بشه رو خیلی با ضخامت زیادتر می سازن تا حامل های اقلیت (اینجا الکترون ) فقط داخل قسمت P شکل بگیرن (بیشتر جذب نور در این قسمت باشه )
                              حالا این افزایش حامل اقلیت در قسمت P باعث جابجایی تراز های انرژی میشه، و دیگه تراز فرمی درسراسر قطعه صاف نیست و به حالتی میره که دقیقا مثل بایاس معکوسه. الکترون ها هم که حامل اقلیت اند و راحت از سد پیوند می پرن.

واضحه که هر بایاس بیرونی ، نقض غرضه و باید یه منبع ولتاژ براش بیاریم. منظورم از بایاس معکوس فقط این حالت تراز ها در حین کار سلول بوده.
                              جدیدترین ویرایش توسط dark star; ۲۳:۴۹ ۱۳۹۶/۰۵/۲۲.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X