اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دیمر 2000W 220V

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دیمر 2000W 220V

ضمن سلام ، در مدار زیر اگر ترایاک BT139 جایگزین BT136 فعلی شود بنظر شما مدار می تواند مصرف کننده از نوع بار مقاومتی 2000 واتی را بدون مشکل تحمل کند؟

جدیدترین ویرایش توسط Skylake; ۲۲:۲۹ ۱۳۹۶/۰۵/۲۶.

پاسخ : دیمر 2000W 220V

سلام . به نظرمن ازمدلاسیون pwm استفاده کنید. اونها دقیق ترند. و از تریستور های صنعتی استفاده کنید.
    برای ساخت pwm ابتدا یک موج دندانه اره ایی بسازید و سپس از یک اوپ امپ استفاده کنید و در حالت مقایسه گر به شکل موج pwmمیرسید. سپس خروجی اوپ امپ رو با ترانسفورگاتور پالس به گیت ترییتور متصل کنید.

دیدگاه

بله ولی هیت سینک میخواد.
      ....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

افزون بر تعویض BT136 با BT139 همراه یک هیتسینک بزرگ و دست ساز ، مقاومتها هم محض احتیاط با 0.5 و 1 واتی جایگزین شد
        دیمر فوق در تصویر زیر دیده می شودکه براحتی می تواند کتری برقی 1700 واتی که فاقد دیمر کارخانه ای و گرم نگهدار بود را کنترل کند

جدیدترین ویرایش توسط Skylake; ۲۱:۱۵ ۱۳۹۶/۰۵/۲۷.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Saman.m.s نمایش پست ها
          سلام . به نظرمن ازمدلاسیون pwm استفاده کنید. اونها دقیق ترند. و از تریستور های صنعتی استفاده کنید.
          برای ساخت pwm ابتدا یک موج دندانه اره ایی بسازید و سپس از یک اوپ امپ استفاده کنید و در حالت مقایسه گر به شکل موج pwmمیرسید. سپس خروجی اوپ امپ رو با ترانسفورگاتور پالس به گیت ترییتور متصل کنید.
          دیمر در واقع برش دهنده سیگنال اصلی برق شهر با کنترل زاویه آتش ترایاک هست و برای بار های مقاومتی مثله همین کتری یا لامپ رشته ای جواب میده
          خودم با استفاده از راهنمایی های این انجمن با میکروکنترلر این کار رو انجام دادم
          برای همین منظور باید نقاط صفر سیگنال برق شهر (50هرتز) تشخیص داده بشه که بنا به نیاز از اون لحظه زمان آتش ترایاک محاسبه بشه
          سیگنال PWM برای کنترل جریان متناوب به اون سادگی که برای جریان مستقیم استفاده میشه ناکارآمده
          بله من هم به این فکر کردم که با فرض برق شهر 50 هرتز یک سیگنال PWM با فرکانس 100 هرتز میسازم و با تغییر دیوتی سایکل همون کار رو میکنم اما اگر فرکانس برق شهر بشه 50.1 بعد از مدت زمان کوتاهی دستگاه از هماهنگی خارج و ....
          بهترین راه همونه که از برق شهر لحظات صفر تشخیص داده بشه و ادامه کار که در بالا گفتم

دیدگاه

سلام دوستان
            میشه یک مدار دیمر بهم معرفی کنین که علاوه بر هویه. دور دریل 1000 واتی رو هم بتونه کنترل کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علیرضا زمانی نمایش پست ها
              سلام دوستان
              میشه یک مدار دیمر بهم معرفی کنین که علاوه بر هویه. دور دریل 1000 واتی رو هم بتونه کنترل کنه

سلام
              همین مدار با اصلاحات گفته شده این کار رو انجام میده!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علیرضا زمانی نمایش پست ها
                سلام دوستان
                سلام،خوشبختانه چون که موتور دریل از نوع یونیورسال هست
                میشه با مدارات دیمری که در اینترنت فراوان هستند همچین کاری را
                به راحتی انجام داد.
                اگه سوال دیگه ای بود در خدمتم.
                موفق باشید .
                مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X