خانه / اخبار تکنولوژی / مخترع باتری لیتیوم-یون محصولی به مراتب بهتر را ابداع کرد

مخترع باتری لیتیوم-یون محصولی به مراتب بهتر را ابداع کرد

«جان گودیناف» 94 ساله فیزیکدان و پروفسور دانشگاه تگزاس است که بسیاری از افراد او را به واسطه توسعه و کمک به ساخت باتری لیتیوم-یون می شناسند که هم اکنون در تلفن های هوشمند، آیفون ها، لپ تاپ ها و طیف وسیع دیگری از گجت ها استفاده می شود. اما به نظر می رسد او هنوز دست از اختراعات خود بر نداشته است.

بنابر گزارشی که دانشگاه تگزاس منتشر کرده، تیمی به هدایت «گودیناف» و «ماریا هلنا براگا» باتری نوینی را توسعه داده اند که می تواند منجر به شارژ سریع تر، طول عمر بیشتر و ایمنی بالاتر شود.

گفتنی است باتری که تیم «گودیناف» و «براگا» ساخته اند با نام «حالت کاملاً جامد» شناخته شده و بدین معناست که محصول جدید برای کارکرد نیازی به مواد شیمیایی مایع و مرسوم ندارند. عدم استفاده از مایعات می تواند باعث شود علت اصلی در اکثر انفجارهای باتری به شکل محسوسی کاهش یابد.

علاوه بر آن باتری تازه از مواد دیگری بهره می برد که می تواند منجر به طول عمر طولانی تر شود و شارژی معادل با سه برابر باتری های معمول را به ارمغان بیاورد.

لازم به ذکر است زمانی که کمک «گودیناف» به اختراع باتری های لیتیوم-یون انجامید، چیزی در حدود یک دهه به طول انجامید تا این محصولات در دستگاه ها مورد استفاده قرار گیرند، بنابراین نباید انتظار داشت تا باتری جدید نیز به این زودی ها به بازار عرضه شود.

منبع

درباره گروه فنی مهندسی ECA

گروه فنی و مهندسی ECA، از سال 1383 با تولید محتواهای متنوع علمی (غالبا گرایش الکترونیک) به رشد و ارتقا سطح علمی کشور عزیزمان کمک کرده است. شما هم میتوانید جهت همکاری با ECA، از طریق ایمیل noisemagazine.eca@gmail.com و یا آیدی تلگرام @ECA_PR مقالات متنوع خود را بایمان ارسال نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code