خانه / اخبار تکنولوژی / کمپانی اینتل گروهی تخصصی برای توسعه هوش مصنوعی راه اندازی کرد

کمپانی اینتل گروهی تخصصی برای توسعه هوش مصنوعی راه اندازی کرد

اینتل گروه مجتمع جدیدی برای تکنولوژی های هوش مصنوعی راه اندازی کرده و مدیریت آن را نیز به دست «ناوین رائو» مدیرعامل سابق شرکت «نروانا» که چندی پیش توسط همین کمپانی خریداری شد سپرده است.

این غول تولیدکننده چیپست های کامپیوتری طی سال های اخیر تلاش داشته سرمایه گذاری های بیشتری در زمینه اینترنت اشیا، یادگیری ماشینی و حتی اتومبیل های خودران داشته باشد و حالا در نظر دارد پایگاه داده ای تشکیل دهد تا با پشتوانه ای غنی از اینتنرت اشیا پردازنده هایش را تامین نماید.

رائو طی بلاگی رسمی چگونگی کارکرد گروه محصولات هوش مصنوعی در کنار سایر اجزا و تجارت های مختلف را تشریح کرده است.

برنامه اصلی این گروه کاهش هزینه های توسعه هوش مصنوعی و وضع استانداردهایی معین برای بهره مندی از یادگیری ماشینی در ابزار مختلف و به خصوص چیپست های مجتمع است. رائو مدعی است این گروه مهندسی، آزمایشگاه ها، نرم افزار و سخت افزار را به صورت یکپارچه و تعاملی با یکدیگر همراه می سازد.

در همین حین آزمایشگاهی تخصصی برای هوش مصنوعی نیز راه اندازی می شود و مدیریت آن نیز به دست «پاتریک مورهد» مسئول واحد استراتژی و توسعه آن خواهد بود که در واقع از تجهیزات سیستم های نروانا بهره مند می شود.

منبع

درباره گروه فنی مهندسی ECA

گروه فنی و مهندسی ECA، از سال 1383 با تولید محتواهای متنوع علمی (غالبا گرایش الکترونیک) به رشد و ارتقا سطح علمی کشور عزیزمان کمک کرده است. شما هم میتوانید جهت همکاری با ECA، از طریق ایمیل noisemagazine.eca@gmail.com و یا آیدی تلگرام @ECA_PR مقالات متنوع خود را بایمان ارسال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code