خانه / ویدئو / نحوه استفاده از سنسور سنجش فشار مقاومتی FSR402

نحوه استفاده از سنسور سنجش فشار مقاومتی FSR402

FSR402 یک سنسور مقاومتی حساس به نیروی فشار یا FSR است. قطر ناحيه حساس سنسور 12.7ميليمتر است. مقاومت الکتریکی این FSR متناسب با میزان فشار اعمال شده به این ناحیه حساس تغییر خواهد کرد. هر چه مقدار نیروی وارد آمده بیشتر شود مقاومت الکتریکی کمتر خواهد شد. در حالتی که نیرویی به سنسور وارد نمی شود مقاومت آن بالاتر از 10مگا اهم خواهد بود. و در بیشترین مقدار فشار مقاومت الکتریکی نهایتا به 200 اهم خواهد رسید.

استفاده از این سنسور بسیار ساده است. کاربرد آنها بیشتر برای تشخیص وجود نیرو و اندازه گیری تقریبی شدت آن است، لذا این سنسورها برای محاسبه دقیق مقدار نیرو طراحی نشده اند. به بیان دیگر این سنسورها برای تقریب نیروی وارد شده بر یک جسم مناسبند اما نمیتوانید با آن یک ترازوی دیجیتال طراحی کنید. در رباتیک برای تشخیص لحظه رسیدن گیره ربات به اجسام یا زمان رسیدن پای ربات به زمین از این سنسورها استفاده می شود.
با قابلیت تشخیص نیروهای ضربه ای تکرار شونده.

ویژگی ها:
محدوده ی نیروی قابل سنجش : 0.1 تا 10 نیوتن
سرعت پاسخ دهی : کمتر از 3 میکروثانیه

کاربردها:
تشخیص و سنجش فشار یا نیرو
روباتیک
تجهیزات پزشکی
تجهیزات آزمایشگاهی
دستگاه های علمی و صنعتی
تشخیص فشار و اندازه آن در رابط های کاربری و HMI های صنعتی
ابزارهای موسیقی
ریموت کنترلر ها
کنسول ها ی بازی
و …..

لینک خرید سنسور

درباره گروه فنی مهندسی ECA

گروه فنی و مهندسی ECA، از سال 1383 با تولید محتواهای متنوع علمی (غالبا گرایش الکترونیک) به رشد و ارتقا سطح علمی کشور عزیزمان کمک کرده است. شما هم میتوانید جهت همکاری با ECA، از طریق ایمیل noisemagazine.eca@gmail.com و یا آیدی تلگرام @ECA_PR مقالات متنوع خود را بایمان ارسال نمایید.

یک نظر

  1. سلام.ممنون میشم جواب بدید.
    این سنسور تا چند کیلوپاسکال را میتونه بسنجه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code