خانه / ویدئو / کلیپی از نحوه چاپ PCB در خانه

کلیپی از نحوه چاپ PCB در خانه

همه کسانی که در زمینه طراحی و ساخت مدارات الکترونیکی فعالیت می کنن و با مدارات آزمایشی سر و کار دارند با مسائل مربوط به استفاده از فیبر سوراخدار و مدارات چاپی آشنا هستند. معمولا برای پیاده سازی مدارات کوچک از فیبر های سوراخدار آماده موجود در بازار استفاده می کنیم. ولی زمانی که تعداد قطعات مدار زیاد باشد و یا در مدار از آی سی استفاده کرده باشیم عملا استفاده از فیبر های سوراخ دار غیر ممکن می شود.

چاره کار استفاده از فیبر مدارات چاپی می باشد. برای استفاده از چنین فیبر هایی ابتدا باید طرح مدار چاپی را در نرم افزار هایی مانند Protel و یا Proteus رسم کرد که معمولا همگی با نحوه کار این نرم افزار هاآشنایی داریم .

مرحله بعد چاپ فیبر می باشد که برای این کار روش های مختلفی و جود دارد که ساده ترین راه آن این است که طرح خود را به یکی از شرکت های چاپ مدار بدهید و آنها بردشما را چاپ کنند. ولی این روش به دلیل هزینه بالا برای انجام کار های کوچک و چاپ تعداد کم مدار به صرفه نمی باشد.

در این کلیپ شما با نحوه چاپ PCB در خانه  به صورت گام به گام با وسایل ساده و هزینه کم آشنا خواهید شد:

درباره علی چمانی

من فارغ التحصیل مهندسی الکترونیک هستم و حدود چهار ساله در این زمینه فعالیت مستمر دارم علاقه شدیدی به یادگیری و برنامه نویسی دارم و جدیدا تمرکزم روی آردوینو و همچنین کار با رزبری پای هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code