خانه / درباره ECA

درباره ECA

وب‌سایت تخصصی برق و الکترونیک ECA بزرگ‌ترین مجموعه انجمن‌های تخصصی، درگاه اطلاع‌رسانی و فروشگاه تخصصی ایران در حوزه‌های مرتبط با برق و الکترونیک می‌باشد. گروه فنی و مهندسی ECA کار خود را از سال 1383 با تأسیس وب‌سایت تخصصی برق و الکترونیک آغاز نمود. با توجه به شرایط زمانی، دسترسی و وضعیت اینترنت در آن برهه، راهی دشوار و پرفراز و نشیب برای رسیدن به نقطه‌ای که هم‌اکنون بر فراز آن ایستاده‌ایم، طی شد.

مسئولیت‌های اجتماعی:

گروه فنی و مهندسی ECA از بدو تأسیس، هدف و چشم‌انداز بلندمدت خود را بر پایه ارتقاء سطح علمی و توانمندی فعالین حوزه برق و الکترونیک کشور متصور شده است. ازاین‌رو با توجه به اینکه وب‌سایت ECA بزرگ‌ترین مرجع اینترنتی برق و الکترونیک ایران به شمار می‌آید، همواره تلاش بر آن بوده‌است که فعالیت مجموعه در راستای برداشتن قدم‌های بزرگ و کوچک در این مسیر متمرکز باشد.

تشویق مشارکت و فعالیت‌های داوطلبانه:

بر این باوریم که راه تحقق آرمان‌های رشد علمی و اقتصادی کشور و برآورده شدن چشم‌اندازهای توسعه، از وادی مشارکت و همفکری تمامی اعضای جامعه علمی و صنعتی این مرزوبوم می‌گذرد. با این دیدگاه و بر اساس مسئولیت‌هایی که برعهده داریم، با ایجاد بزرگ‌ترین پایگاه پرسش و پاسخ علمی کشور، انجمن‌های تخصصی ECA را با محوریت دانش برق و الکترونیک توسعه داده‌ایم تا بستری برای بحث و تبادل‌نظر فعالین و علاقه‌مندان در این حوزه را فراهم آوریم.

ارائه محتوای علمی:

علاوه بر اقدامات فوق، برای ارتقاء سطح دانش برق و الکترونیک، بزرگ‌ترین پایگاه ارائه محتوای علمی آموزشی رایگان کشور را در این حوزه، در قالب وب‌سایت تخصصی برق و الکترونیک ECA، راه‌اندازی نموده و با ارائه مجموعه مقالات، اخبار و محتوای چندرسانه‌ای علمی و آموزشی، سعی در به‌روز رسانی دانش علاقه‌مندان در این زمینه را داریم.

طراحی و تولید بردهای آموزشی و صنعتی:

انتقال دانش و فناوری تنها با اتکا به امکانات نرم‌افزاری ممکن نبوده و نیاز به تولید و استفاده از سخت‌افزار کارآمد دارد. در این راستا، گروه فنی و مهندسی ECA با تولید و معرفی انواع بردهای کمک‌آموزشی، آموزشی و صنعتی گامی بزرگ در این مسیر برداشته است. واژه‌های هدربرد، برد راه‌انداز، بردهای کاتالیست و استارتر کیت‌ها عناوینی آشنا برای اغلب علم آموزان برق و الکترونیک به شمار می‌آید که با همت متخصصین ECA وارد دایره واژگان رایج در حوزه الکترونیک کشور شده‌اند. همچنین چندین برد الکترونیکی با کاربرد صنعتی جهت استفاده در مصارف عمومی به بازار کشور عرضه شده است.

تأمین نیازهای سخت‌افزاری:

عدم دسترسی همگانی و آسان به انواع اقلام موردنیاز فعالین برق و الکترونیک ما را بر آن داشت تا اولین فروشگاه اینترنتی تخصصی برق الکترونیک ایران را راه‌اندازی نماییم. اینک این فروشگاه با تأمین بیش از 8000 قلم کالای مختلف، با پوشش سراسر کشور پهناورمان، پاسخگوی نیازهای تمامی مصرف‌کنندگان خرد و عمده کالاهای الکترونیکی می‌باشد. واردات و تأمین قطعات خام، ابزارآلات و تجهیزات و انواع بردها و دستگاه‌ها، باکیفیت و قیمت رقابتی، موجب حصول اطمینان مشتریان و تبدیل این فروشگاه به بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی تخصصی برق و الکترونیک کشور شده است.

 

حمایت از تولید ملی:

گروه فنی و مهندسی ECA تمامی توان خود را جهت ارتقاء دانش الکترونیک کشور به کار گمارده و انجام این رسالت ممکن نخواهد بود مگر با حمایت از تولید ملی. در این راستا از سال 95 طرح «با افتخار ساخت ایران» باهدف کمک به تولیدکنندگان خرد و نوپای حوزه الکترونیک جهت ارائه محصولات خود به بازار به مرحله اجرا درآمده‌است.

انتشار علم:

«ذکات علم، نشر آن است.» بر این جمله ایمان داشته و آن را سرلوحه کارمان قرار داده‌ایم. بر همین اساس چندین جلد کتاب تخصصی با حمایت‌های ECA در نگارش و نشر، به چاپ رسیده و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

برای مطالعه پروفایل گروه فنی مهندسی ECA کلیک کنید.

 

ارتباط با ما:

دفتر مرکزی تبریز : پایین تر از چهارراه شریعتی به سمت باغ گلستان، مجتمع تجاری گلستان، واحد3 – کدپستی : 513361471

تلفن: 80-35539778-041  فکس : 33539769-041
تلگرام تبریز – پشتیبانی فروش : @ECAeshop

دفتر تهران : خیابان جمهوری، نرسیده به پل حافظ، ساختمان آلومینیوم، طبقه 2جنوبی، واحد243

تلفن: 02166708910
ایمیل: eshop.eca @ gmail.com
تلگرام تهران – پشتیبانی فنی : @ECA_tehran