خانه / استارتر کیت های ECA

استارتر کیت های ECA

معرفی و اهداف پروژه DIY :

drawing1DIY به منظور افزایش سطح علمی علاقه مندان رشته الکترونیک راه اندازی شده است. تعداد افراد علاقه مند به رشته الکترونیک و ساخت بردهای الکترونیکی بسیار زیاد بوده و این افراد معمولا به خاطر نداشتن دانش علمی در زمینه طراحی بردهای الکترونیکی، از لذت ساخت دستگاه های مورد علاقه خود محروم می باشند. از طرفی بردهای موجود در بازار در سطح بسیار پایین و بسیار آماتوری بوده و معمولا به دلیل وجود اطلاعات بسیار کم و در بیشتر موارد ناقص، بیشتر باعث سردرگمی و دلسردی کاربر می گردند. پروژه DIY با هدف مرتفع نمودن تمامی این مشکلات و افزایش سطح علمی این قشر از کاربران راه اندازی و امیدواریم توسط این پروژه، سطح علمی علاقه مندان افزایش یابد.

 

معنی DIY چیست؟

کلمه DIY مخفف عبارت Do it yourself  و به معنای ساختن دستگاهی توسط خود شخص می باشد. معمولا عبارت DIY به قشر خاصی از مردم اطلاق می شود که علاقه بسیار زیادی به کارهای فنی و ساخت دستگاه های مختلف دارند. علاقه مندی و تفریحات این قشر خاص ساخت دستگاه ها و تجهیزات مورد نیاز توسط خودشان می باشد.

چه افرادی می توانند از پروژه DIY بهره مند شوند؟

گروه اول : شما علاقه زیادی به دانستن اطلاعات فنی و علمی در زمینه الکترونیک نداشته و بیشتر علاقه مند به ساخت، مونتاژ و راه اندازی دستگاه هستید. نحوه مونتاژ و راه اندازی برد بسیار ساده بوده و داشتن اطلاعات پایه الکترونیک برای راه اندازی برد کافی می باشد. شما می توانید به راحتی بردهای DIY را مونتاژ و راه اندازی کنید.

گروه دوم: شما علاوه بر اینکه علاقه بسیار زیادی به ساخت انواع بردهای الکترونیکی دارید، شدیدا علاقه مند به یادگیری و آموزش در زمینه الکترونیک هستید. اطلاعات موجود در لوح فشرده همراه برد های DIY شامل کتاب های الکترونیکی مفیدی در زمینه الکترونیک بوده و مختص افرادی است که دارای اطلاعات فنی در زمینه الکترونیک نبوده و می خواهند وارد دنیای الکترونیک شوند. شما می توانید با مطالعه اطلاعات موجود در لوح و فشرده و راه اندازی بردهای DIY تجربیات مفیدی در زمینه الکترونیک کسب کرده و وارد دنیای زیبای الکترونیک شوید.

گروه سوم: شما دارای اطلاعات پایه در زمینه الکترونیک هستید، اما با میکروکنترلرها آشنایی نداشته و علارقم علاقه بسیار زیاد به ساخت دستگاه های مختلف، به علت نداشتن علم کافی در زمینه برنامه نویسی، امکان ساخت بردهایی که دارای میکروکنترلر هستند برای شما میسر نیست. در لوح فشرده همراه برد های DIY سورس برنامه  موجود بر روی میکروکنترلر دستگاه موجود بوده و شما می توانید علاوه بر مشاهده سورس کامل و یادگیری نحوه برنامه نیوسی میکروکنترلر دستگاه، تغییرات مورد نیاز خود را در دستگاه اعمال کرده و شروع به یادگیری برنامه نویسی میکروکنترلر کنید.

گروه چهارم: شما دارای اطلاعات کافی در مورد برنامه نویسی و انواع زبان های برنامه نویسی هستید، اما در زمینه طراحی بردهای الکترونیکی دارای اطلاعات کافی نیستید. معمولا دانشجویان برنامه نویسی و کامپیوتر جزو این قشر بوده و علارغم توانایی برنامه نویسی، به علت نداشتن اطلاعات کافی در زمینه الکترونیک و طراحی مدارات الکترونیکی، قادر به طراحی مدارات دلخواه خود نیستند. در لوح فشرده همراه برد های DIY شماتیک کامل برد ارائه می گردد و شما می توانید با مطالعه شماتیک برد و نکات ذکر شده در طراحی و مونتاژ برد، سطح تجربیات خود در زمینه الکترونیک را افزایش داده و اقدام به طراحی انواع بردهای الکونیکی نمایید.

اطلاعات موجود و طراحی بردهای DIY به گونه آماده شده اند که شما با هر نوع اطلاعات و هر سطحی از تجربیات قادر به راه اندازی آنها بوده و علاوه بر راه اندازی ، می توانید تجربیت و اطلاعات فنی خود را به طرز چشم گیری افزایش دهید.

پروژه DIY چه خدماتی به شما ارائه می دهد ؟

  • افزایش سطح علمی الکترونیک
  • افزایش سطح علمی برنامه نویسی میکروکنترلر
  • کسب تجربه در زمینه طراحی مدارات الکترونیکی

از کجا می توان بردهای DIY را خریداری کرد ؟

شما می توانید تمای بردهای DIY رابه صورت مستقیم از وب سایت فروشگاه ECA خریداری کرده و یا اینکه از دفاتر فروش شرکت در تبریز و یا تهران خریداری کنید. در هنگام خرید بردهای DIY به لوگوی DIY توجه کنید.