اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

زبان ارشد؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

زبان ارشد؟

سلام
    من میخوام واسه سال آینده ارشد بدم.
    در مورد زبان و نحوه ی خوندنش و کتابای مفید در این زمینه اگه میشه کمکم کنید.
    ممنون.
    به طواف کعبه رفتم به حرم رهم ندادند
    که برون در چه کردی که درون خانه آیی

پاسخ : زبان ارشد؟

سلام دوست عزیز

واسه زبان ارشد تنها چیزی که خیلی مهمه داشتن یه دایره لغوی بالاست ؛ تا اونجایی که میتونی باید لغت حفظ کنی و در کنارش متن زیاد بخونی تا تو درک مطلب مسلط بشی
    از کتاب هایی که معمولا واسه ارشد میخونن 504 که امسال من سوالی ندیدم که از لغت های این کناب استفاده کرده باشه

به نظر من بهترین منبع سوال سال های قبل امتجان ارشد که منبع خوبی واسه ارشد میتونه باشه تا اینجا یه 40 درصدی میتونی جواب بدی واسه درصد بیشتر دیگه بستگی به همت خودت داره که چقدر وقت بذاری
    کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

منم موافقم خوندن سوالهای سالهای قبل خیلی خوبه
      دوران دانشجویی اگه خودت فعال باشی و بخوای چیزای تازه یاد بگیری و به خاطر اون به هر مقاله و ... سرکشی کرده باشی مشکلی نداری

دیدگاه

504+زبان تخصصی برق چاپ سمت+سوال های سال قبل
        حداقلش اینا هستند!

دیدگاه

سلام

من کتابهای موسسه پارسه رو میخونم خیلی عالیه

2 جلده یکی عمومی و یکی تخصصی
          http://www.ecapic.ir/image/ECA-090927112544.png

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سیما نیکخواهی
            سلام

من کتابهای موسسه پارسه رو میخونم خیلی عالیه

2 جلده یکی عمومی و یکی تخصصی
            سلام

از کجا تهیه کردید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بهرام
              سلام دوست عزیز

واسه زبان ارشد تنها چیزی که خیلی مهمه داشتن یه دایره لغوی بالاست ؛ تا اونجایی که میتونی باید لغت حفظ کنی و در کنارش متن زیاد بخونی تا تو درک مطلب مسلط بشی
              درسته اما امسال 7 یا 8 متن جداگانه داده بودند و متن ها طولانی تر شده بود یعنی امسال افرادی که درک مطلبشون بد بود نتونستن برسند پس علاوه بر لغت باید متن های زیادی رو هم خونده باشی پیشنهاد می کنم هر قدر میتونی متن زبان اصلی به همراه ترجمه اش (امرتبط با هر 5 گرایش)پیدا کنی و نه یه بار بلکه چند باز بخونی بعدش لغات این متن ها رو در یه دفترچه یادداشت کنی و مدام مرور منی تا از یادت نره
              به اميد سر افرازي ايران و ايران زمين

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali norbakhsh

سلام

از کجا تهیه کردید
                با سلام

راستشو بخواید یکی از دوستان من تو این موسسه پبت نام کردن و من از ایشون کتابها رو گرفتم

متاسفانه اطلاع ندارم که تو بازار موجود هست یا خیر

ولی کتابهای جامع و کاملین

موفق باشید
                http://www.ecapic.ir/image/ECA-090927112544.png

دیدگاه

کتابهای راهیان ارشد هم قشنگن در ضمن منم شنیدم لغت های 504 مهم اند در ضمن سوالهای سال پیش اینطوری بود که روی سوال رو میفهمیدی و گزینه هارو نه. البته این واسه زبان عمومی بود در مورد تخصصی هم مساله وقت بود
                  It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fidlio
                    سلام
                    من میخوام واسه سال آینده ارشد بدم.
                    در مورد زبان و نحوه ی خوندنش و کتابای مفید در این زمینه اگه میشه کمکم کنید.
                    ممنون.
                    من کتاب زبان تخصصی پارسه را از اول تا آخر خوندم چندان چیز زیادی نداشت.
                    ولی باید بگم که این کتاب بیشتر به نحوه پیدا کردن جواب از روی پاراگراف مربوطه تاکید داره!
                    در کل کتاب خوبی هستش.
                    پیشنهاد میکنم یه بارم که شده اون را بخون.
                    یه نکته دیگه هم اینکه همه این کتاب به زبان انگلیسی نوشته شده.
                    در کل برای این که بتونی درصد خوبی تو امتحان ارشد بزنی باید متون تخصصی زیادی را بخونی،تا هم با لغات زیادی آشنا بشی و هم با اصطلاحات تخصصی.
                    در آخر کتاب پارسه یه چندتا سایت مفید معرفی کرده که با سر زدن به اون سایتها میتونی متون تخصصی زیادی را مشاهده کنی.(اگه بخوای میتونم لینک اون سایتها را برات بزارم)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اطلس
                      من کتاب زبان تخصصی پارسه را از اول تا آخر خوندم چندان چیز زیادی نداشت.
                      ولی باید بگم که این کتاب بیشتر به نحوه پیدا کردن جواب از روی پاراگراف مربوطه تاکید داره!
                      در کل کتاب خوبی هستش.
                      پیشنهاد میکنم یه بارم که شده اون را بخون.
                      یه نکته دیگه هم اینکه همه این کتاب به زبان انگلیسی نوشته شده.
                      در کل برای این که بتونی درصد خوبی تو امتحان ارشد بزنی باید متون تخصصی زیادی را بخونی،تا هم با لغات زیادی آشنا بشی و هم با اصطلاحات تخصصی.
                      در آخر کتاب پارسه یه چندتا سایت مفید معرفی کرده که با سر زدن به اون سایتها میتونی متون تخصصی زیادی را مشاهده کنی.(اگه بخوای میتونم لینک اون سایتها را برات بزارم)
                      ممنون میشم اگه لینک ها را بزاری
                      ^^^^^^^^^^^^^
                      خواستن توانستن است

^^^^^^^^^^^^^

دیدگاه

اینم لینکهاش:
                        www.siliconstrategies.com
                        www.elexp.com/links.htm
                        www.electronic-school.com
                        www.reed-electronics.com/electronicnews
                        www.electronicsweekly.co.uk
                        www.electronicstalk.com
                        www.electronicsforu.com

دیدگاه

کاش می شد اینی که سوال های رشته برق - انگلیسی رو طراحی میکنه ببینم تا خودم شخصا چند عدد ناسزا بهش می گفتم ،
                          من انگلیسی ام خیلی خوبه ، هم تو مکالمه و درک مطلب و هم در زمینه رشته برق و تا حالا کسی رو ندیدم انگلیسی اش از خودم بهتر باشه ( هم استادا هم موقع مصاحبه استخدام ... ) ولی توی این آزمون ها با کلماتی روبرو می شم که تو عمرم ندیدم . نمی دونم اینا رو برای کیا مطرح کردن و بقیه چند درصد می زنن ، بهر حال اگر این آدم طراح رو دیدید از طرف من بهش بگید خیلی آدم ..... هستی!
                          دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.

دیدگاه

سلام من کلاس زبان که میرفتم یه سی دی دادن که 504 لغت بود وتلفظ و معنی رو داشت میخواستم بپرسم این همون لغات کتاب 504 یا نه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط esr
                              سلام من کلاس زبان که میرفتم یه سی دی دادن که 504 لغت بود وتلفظ و معنی رو داشت میخواستم بپرسم این همون لغات کتاب 504 یا نه؟
                              سلام. احتمالاً همونه ولی میتونید مقایسه کنید میتونید از اینجا دانلود کنید و ببینید.
                              لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
                              لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
                              با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
                              اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
                              يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X