اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آمپلی با موسفت!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آمپلی با موسفت!!!

سلام

دیشب رفته بودم برای دوستم ضبط و باند ببندم روی همه ضبطا و آمپیلی ها جدیدا" نوشته Mosfet یا Mosfet Tecnology آ‌ببینم مگه با موسفت هم میشه آمپر رو تقویت کرد؟ تا اونجایی که من میدونم این موسفت ها لاجیکه خروجیشون! یعنی اگر ولتاژ گیتش از درین بیشتر بشه (آ‌نمیدونم درست گفتم یا نه!) همه جریانی که میتونه از سورس و درینش رد کنه رد میشه! هالا بسته به مقاومت داخلی خودش و بهر حال نمیتونه موجی مثل صدا که یه کمیت خطیه رو هندل کنه میتونه؟ :eek:

پاسخ : آمپلی با موسفت!!!

بله میشه و الان تقریبا حیطه BJT خیلی محدود شده
    ماسفتهای قدرت توی رنجهای مختلف هم دراند جا باز میکنن اتفاقا خطی تر هستند و پهنای باند بهتری هم میدن
    در لاجیک بیشتر از منطق CMOS استفاده میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadid
      بله میشه و الان تقریبا حیطه BJT خیلی محدود شده
      ماسفتهای قدرت توی رنجهای مختلف هم دراند جا باز میکنن اتفاقا خطی تر هستند و پهنای باند بهتری هم میدن
      در لاجیک بیشتر از منطق CMOS استفاده میشه

یعنی خروجیشون موج سینوسی هم میده!؟ :surprised: چه مودلیش! میشه لطفا" بگین :agree:

دیدگاه

راستش تا اونجا که من میدونم الان آمپهای ماسفت کیفیتی بهتر و قدرتهای بالاتری دارند. اکثر آمپهای ساب ووفر ماشینها ماسفت هستند. من خودم یه 360 واتش رو ماه پیش ساختم که تا 1000 وات میشه ازش گرفت البته با کمی تغییرات.
        صداش فوق العاده ست و به هیچ وجه شوخی سرش نمیشه و اگه مواظب نباشی خودت رو با باندت یه جا میسوزونه.
        خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

سلام
          اگه میشه نقشش رو به ماهم بده تا به قول بچه ها ...
          ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

آره آره منم دوس دارم :redface:

دیدگاه

این نمونه اولی که ساختم هستش.
              http://www.2shared.com/file/5042365/22f939b/Photo-0032.html?
              نقشه اش هم اگه اشتباه نکنم تو همین سایت هست. اگه نبود میذازم.

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

سایته اشکال داره مسکه

دیدگاه

شماتیک ندارین عزیز

دیدگاه

سلام
                    اگه محبت کنی نقشه یا شماتیک مدار رو بذاری خیلی خوبه.
                    ممنون :nice:

دیدگاه

ببخشید . انقدر درگیر این مسئله پ امپ بودم که یادم رفته بود. چشم اینم نقشه .
                      البته فکر کنم خیلی از دوستان این نقشه رو دیدند و یا حتی ساختند ولی اینکه تونسته باشند ازش حسابی صدا بگیرند یا نه نمیدونم . ترانس این آمپلی واسه من 70000 تومان آب خورد.
                      http://www.2shared.com/file/5078694/dc66e79d/Protel_Schematic.html?

دیدگاه

مرسی از لطفت!

خیلی گرون در اومده که! مگه مشخصاتش چیه!؟ ولت آمپر oo:

باید از سویچینگ استفاده میکردی!

دیدگاه

آره خوب دستگاهش هم چیز غولی شد. هم از نظر اندازه هم وزن هم صدا هم پول .380000 تومن پول گرفتم :evil: باید یه دستگاه حسابی تحویل میدادم. خدا رو شکر موفق هم بودم الانم یه سفارش 100 تایی واسه نمونه از سوریه دارم.
                          منم دوست داشتم سوئچینگ بسازم اما بلد نبودم بچه های سایت هم کم لطفی نمودند و یاری نکردند. اینجا فقط avr خوب فعاله و بقیه جاها زیاد خبری نیست . شما یه نگاه بندازی میبینی من چند تا تایپیک زدم که نیمه کاره مونده و هیچ کس جواب درست و حسابی نداده . تو سوئچینگ هم فقط آقای عزیزی منو راهنمایی کردند که مدارات ایشون هم در حد و اندازه این دستگاه نبود. البته قرار بود یه مدار فوق العاده پر قدرت رو قبول زحمت کنند چون مدل 1024 وات این دستگاه هم در دست طراحیه اونم در 2 کانال به اضافه 2 تا 250 واتی یعنی روی هم چیزی حدود 2500 وات واقعی اما از ایشون که خبری نشد تا ببینیم خدا چی میخواد.
                          ترانس این دستگاه مشخصاتش اینه :
                          70 + 70 ولت dc هر سر 5 آمپر یعنی حدوداً 700 وات
                          15 +15 هر سر 2 آمپر که میشه 60 وات
                          و 2 تا 12 ولت جدا برای فن ها
                          کل ترانس حدوداً 800 وات توان داره. با قالپاقهای سیلیسیومی و تسمه مسی و ارت داخلی که کار اینها هم حذف هوم حاصل از ترانسه.
                          اینم دستگاه کامل شدشه که امیدوارم مدیران نگویند تبلیغاتیه چون این دستگاه توی بازار وجود نداره و این اسم هم به خواست سفارش دهنده روش گذاشته شده.

http://www.2shared.com/file/5088068/d4955c1a/Photo-0040.html?
                          http://www.2shared.com/file/5088175/b2fd7bd1/Photo-0041.html?
                          عکس ها کمی سنگینه و دیر باز میشه اگه دوستان در ضمینه طراحی دستگاه نظری داشتند من خوشحال میشم راهنمایی کنید.

دیدگاه

.

سلام

چند مشکل وجود داره . یکی اینکه من به هر کی شماتیک دادم برای منبع تغذیه ازم خواستن که خودم درستش کنم و تقدیمشون کنم
                            من دوست دارم به همه کمک کنم ولی نباید بیش ازحد توقع داشت .

الان 90 درصد سفارشات منبع تغذیه سویچینگ در تهران تا توان 10 کیلو وات رو من انجام میدم . همه به من مراجعه میکنن واقعا وقتی
                            برای کارهای اینچنینی ندارم . حتما تو سایت دیدید بارها شماتیک و توضیحات کامل ساخت یک منبع سویچینگ رو به دوستان دادم ولی دریغ
                            از یک نمونه ساخت . روزی 10 تا 20 تا پیغام خصوصی و ایمیل میدن که برامون منبع تغذیه درست کن که کارمون گیره ! با این دوستان چیکار
                            باید کرد . فکر کنم باید 20 نفر رو استخدام کنم تا کارهای مربوط به اینها رو انجام بدن. قصدم جسارت به کسی نیست ولی هیچکس نمیخواد
                            همت کنه و خودش بسازه .
                            صدها منبع و مرجع عالی در همین سایت و اینترنت برای یادگیری وجود داره ولی کسی حس نداره کار عملی انجام بده.
                            سرگرمی همه شده نوشتن چند خط برنامه با میکرو و دلخوش کردن به اون .
                            کار عملی در میان جوونا تقریبا مرده . میترسن 1000 تومن پول صرف تحقیقات کنن. من میلیونها تومن تا حالا هزینه کردم تا هر قطعه ای
                            که نیاز دارم از گوشه کنار جهان تهیه کنم و مداری رو بسازم . ولی کی تو این سایت هزینه میکنه . با قاطعیت میگم فاتحه الکترونیک تو ایران
                            خونده شده و همه دارن وقت حروم میکنند .

دیدگاه

به به سلام استاد عزیز
                              خوبید آقای عزیزی ؟؟ فکر نمیکردم به این تایپیک سر بزنید . واقعاً خوشحال شدم که شما رو اینجا میبینم.
                              من هم خدایی نکرده قصد جسارت به سواد و توان شما رو نداشتم و اگر غیر از این فکر میکردم هرگز میان این همه مهندس از شما کمک نمیخواستم . جون هم به توان علمی و عملی شما ایمان دارم هم اخلاق شما و خوب میدونم که از هیچ کمکی دریغ نمیکنید . راستش شاید من کمی با بقیه فرق داشته باشم . چون من رشته ام الکترونیک نیست خیلی از مواقع برای پی بردن به یه مسئله ساده هزینه های زیادی میکنم که شاید واسه خیلی از دوستانی که اینجا تشریف میارن یک نکته پیش پا افتاده باشه . به همین دلیل از پول خرج کردن ترسی ندارم البته به شرط پول داشتن و وقتش و همچنین ایمان به ارزش ساختش .
                              شما تا حالا 2 تا محاسبه کامل به من دادید . یکی با top250 و یکی sg35255 که من دومی رو ساختم و الان داره کار میکنه ولی اولی رو فرصت نکردم . اگه خدا بخواد بعد از دهه فاطمیه کارای تست و تحقیق رو شروع میکنم چون الان شدیداً درگیر تولیدم و مثل شما سرم شلوغه. اما اگه خاطرتون باشه محاسبه و نقشه برای این آمپ بالا رو ازتون خواستم و شما هم طبق معمول نه نگفتید و فرمودید 11 نفر جلوی من هستند. که فکر میکنم نفر 12 رو فراموش کردید . البته تقصیر از خودمه چون منم پیگیری نکردم که علتش رسیدن ماه محرم بود . اما انشاء الله باز هم از حضور اساتیدی مثل شما نهایت استفاده رو می کنم و امیدوارم باز هم شما رو در این پستها ببینم و از تجربیات و دانش شما استفاده کنم.
                              موفق و پایدار باشید. :nerd:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X