ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: SystemC

2006/12/10
    5
    0

SystemC

سلام

دوستان لطفا اطلاعاتی در مورد SystemC از قبیل کاربردش و تفاوتش با vhdl , verilog و همچنین کامپایلرش به من بدید.

اگر راهنمای فارسی هم بذارید خیلی ممنون می شم.
    2008/07/15
    تهران
    82
    0

پاسخ : SystemC

SystemC دقیقا همون C معمولیه ( با gcc یا visual studio هم کمپایل میشه ) که برای انجام عملیات سخت افزاری یا موازی کاری یک سری کتابخونه SystemC بهش اضافه شده. در نتیجه مهم نیست طرفداراش چی میگن __اصلا__ به درد سنتز مدارهای سخت افزار نمی خوره. در حال حاضر تنها استفاده که از این ها میشه اینه که قسمت هایی از مدار رو که می خواین الگوریتم هاشو چک کنید یا پیاده سازی اون ها براتون مهم نیست و فقط می خواهین یک functional verification روشون انجام بدین ( مثل باس یا ip ها ) رو با SystemC به صورت TLM transaction-level می نویسند و با بقیه کدهای HDL همزمان شبیه سازی می کنند. چون TLM فوق العاده سریعتر از شبیه سازی های HDL هست و زمان تولید و عیب زدایی مدار را کم می کند.
    کمپایلرش که مهم نیست. همون کمپایلرهای C معمولی مثل gcc و VS اونو کمپایل و اجرا و شبیه سازی می کنند. برای شبیه سازی سطح بالا سیمولاتورهایی مثل ریویرا یا مدلسیم هم از SystemC پشتیبانی می کنند. چیزی که براش خیلی نایاب و فوق العاده گرون قیمته سینتزسایزرش هست که کدی رو که می نویسید به سخت افزار تبدیل کنه. بهترینش Synopsys SystemC-Design-Compiler هست. بعد از اون Cynthesizer. یکی دیگه هم هست به اسم Celoxica Agility Compiler. ولی هیچ کدوم اون مدار بهینه ای که دلت می خواد رو احتمالا در نمی آرن. اولی و آخریشو من دارم ولی احتمالا به دردت نمی خوره چون براشون لایسنس نداری.
    من یک مدت پیش یه راهنمایی برای نرم افزار ریویرا تو همین قسمت قرار داده بودم که فکر می کنم به توضیحاتی درباره SystemC هم توش بود.
    2011/02/03
    172
    9

پاسخ : SystemC

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadyan
    SystemC دقيقا همون C معموليه ( با gcc يا visual studio هم کمپايل ميشه ) که براي انجام عمليات سخت افزاري يا موازي کاري يک سري کتابخونه SystemC بهش اضافه شده. در نتيجه مهم نيست طرفداراش چي ميگن __اصلا__ به درد سنتز مدارهاي سخت افزار نمي خوره. در حال حاضر تنها استفاده که از اين ها ميشه اينه که قسمت هايي از مدار رو که مي خواين الگوريتم هاشو چک کنيد يا پياده سازي اون ها براتون مهم نيست و فقط مي خواهين يک functional verification روشون انجام بدين ( مثل باس يا ip ها ) رو با SystemC به صورت TLM transaction-level مي نويسند و با بقيه کدهاي HDL همزمان شبيه سازي مي کنند. چون TLM فوق العاده سريعتر از شبيه سازي هاي HDL هست و زمان توليد و عيب زدايي مدار را کم مي کند.
    کمپايلرش که مهم نيست. همون کمپايلرهاي C معمولي مثل gcc و VS اونو کمپايل و اجرا و شبيه سازي مي کنند. براي شبيه سازي سطح بالا سيمولاتورهايي مثل ريويرا يا مدلسيم هم از SystemC پشتيباني مي کنند. چيزي که براش خيلي ناياب و فوق العاده گرون قيمته سينتزسايزرش هست که کدي رو که مي نويسيد به سخت افزار تبديل کنه. بهترينش Synopsys SystemC-Design-Compiler هست. بعد از اون Cynthesizer. يکي ديگه هم هست به اسم Celoxica Agility Compiler. ولي هيچ کدوم اون مدار بهينه اي که دلت مي خواد رو احتمالا در نمي آرن. اولي و آخريشو من دارم ولي احتمالا به دردت نمي خوره چون براشون لايسنس نداري.
    من يک مدت پيش يه راهنمايي براي نرم افزار ريويرا تو همين قسمت قرار داده بودم که فکر مي کنم به توضيحاتي درباره SystemC هم توش بود.

دوست عزيز:

اول از همه اينکه SystemC اصولا بر پايه ++C نوشته شده و شما اگر فقط C بلد باشين به طور قطع در اولين طراحياتون با SystemC به مشکل برميخورين.

دوم اينکه اين زبان اصولا براي مدل سازي استفاده ميشه در

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

يک توضيحاتي در اين مورد نوشتم.

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3