اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آزمون نظام مهندسی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آزمون نظام مهندسی

کسی از شرایط و نحوه ی آزمون های نظام مهندسی مطلع است؟ ثبت نام چگونه است؟
    مراجع مشخصی برای مطالعه وجود دارد؟ تاریخ آزمون کی است؟ به درد فارغ التحصیلان الکترونیک می خورد یا نه ؟

پاسخ : آزمون نظام مهندسی

یکم دیر اومدی . سازمان نظام مهندسی ساختمان یک نهاد غیر انتفاعیه .
    برای عضویت در اونجا باید سه سال از مدرک تحصیلی رد شده باشه . ولی من که رفتم برای ثبت نام کسی نپرسید چند سال رد شده . عضویت در نظام مهندسی خیلی سادست . کافیه پولو واریز کنی براشون .
    حالا این عضویت چه مزایای داره؟ می تونی آبونه نشریه سازمان بشی ٫ از یه سری همایش ها و جلسات با خبر شی و ... . اما از همه مهم تر اینه که با عضویت تو نظام مهندسی امکان ثبت نام برای آزمون درجچه سه برات امکان پذایر میشه . آزمونش هم در مقطع کاردانی و هم در مقطع کارشناسی برگزار میشه . تقریبا هر سال یه بار برگزار میشه اما بر حسب نیاز زمان آرمون ها رو اعلام می کنند . بچه های رشته برق صرف نظر از هر گرایشی می تونن اونجا ثبت نام کنن . منابع آزمون کاملا مشخصه . برای هر رشته ای متفاوته و چند تا از امباحث 20 گانه مورد سوال قرار می گیره .
    عضویت در نظام مهندسی برای هر استان به طور جداگانه است . در صورت کسب 50 % از آزمون درجه سه می تونین به این مدرک دسترسی پیدا کنین . بعد از قبلوی برای شما یک پروانه نظام مهندسی صادر میشه . حق امضا و نظارت خیلی کمی برای درجه سه وجود داره . برای ارتقا درجه باید مدت زمان معین رد بشه .

آزمون امسال 16 اسفند برگزار شد و فکر نمی کنم به این زودی ها دوباره برگزار شه .

سبک سوالات امسال با سال های قبل متفاوت بود. درسته که امتحان به صورت Open Book آ‌برگزار میشه ولی برای یکی مثل من که فقط یه روز و نیم خونده خیلی هم مثمر ثمر نبود .
    نتیجه آزمون امسال هم آخر اردیبهشت یا اول خرداد اعلام میشه .

دیدگاه

میشه سایت یا دفترچه آزمون را لینک بدید ؟ یا اگر میشه آدرس نظام مهندسی رو ؟

دیدگاه

اگه ممکنه یکی از دوستان توضیح بیشتری بده.
        مثلا هزینه ثبت نام چقدره و بالاخره باید سه سال گذشته باشه از مدرک یا مهم نیست و یعنی چی open book و ... ؟
        دفترچه نداره که بدونیم از چه مباحثی سوال میاد و ...

دیدگاه

برای آزمون اسفند امسال (89) باید تا تاریخ 31/06/1390 سه سال از گرفتن مدرک گذشته باشه.
          برای رشته تاسیسات برق فارق التحصیل های تمام گرایش های برق میتونن شرکت کنن.
          د رمورد هزینه ثبت نام اینکه اول باید تو نظام مهندسی شهرت عضو شی که نمیدونم برای همه شهر ها حق عضویت برابر یا نه ولی من که عضو نظام مهندسی بجنورد شدم 63000 تومان برای عضویت پرداخت کردم.
          برای ثبت نام هم که باید از طریق یکی از سایت های www.inbr.ir یا www.maskan-sakhteman.ir و یا www.irceo.org اقدام کنید که برای رشته برق باید مبلغ 25000 تومان اینترنتی برای خرید کارت (رمز) ثبت نام، پرداخت کنید.در مجموع من برای ثبت نام 88000 تومان پرداخت کردم.
          در ضمن مهلت ثبت نام تا 19/10/89 است.

دیدگاه

میگن ارشد باشه دو ساله ؟ درسته ؟

دیدگاه

آره درسته
              اطلاعات کاملتر توی لینک زیر

http://www.inbr.ir/Contents/Rahanamaye%20Azmon%20Mohandesan%2089.pdf

دیدگاه

من شنیدم میگن سالی دو بار آزمون برگزار میشه.
                برای نظام مهندسی استان گیلان برای عضویت اولیه باید 36000 پرداخت کرد که 24000 حق عضویت اولیست و 12000 حق عضویت سالانست و تا اونجایی که شنیدم از تاریخ عضویت حساب نمیشه یعنی اگه تو سال 89 عضو بشین وارد سال 90 که شدیم باید 12000 برای ساله بعد پرداخت بشه.
                برای رشته الکترونیک هم ظاهرا اینکه عضویتتون با مدرک لیسانس باشه یا با مدرک فوق لیسانس تفاوتی نداره و مدرک فوق لیسانس فقط زمان انتظار رو کم میکنه(3 سال به 2 سال) که البته کسی که فوق لیسانس میگیره تقریبا میشه گفت خود به خود 3 سال از مدرک لیسانسش میگذره!!
                حاصل عمرم سه سخن بیش نیست
                خام بودم - پخته شدم - سوختم

دیدگاه

با سلام میخواستم بپرسم آزمون امسال برای کاردانهای فنی برگزار شده یا نه؟اگه نشده شروع ثبت نان چه موقع است؟چه منابعی برای آزمون باید بخونیم؟

دیدگاه

راستی تو دانشگاه ما فیزیک مغناطیس از لیست دروس حذف شده ولی ریاضی مهندسی مونده ولی ضمضمه حذف شدن او است برای عضویت باید ریاضی مهندسی پاس کرده باشیم :sad:
                    زنده بودن را با زندگی بگذرانیم که سالها به اجبار خواهیم خفت

دیدگاه

سلام. من دیروز تو نظام مهندسی تهران عضو شدم. 100000 تومن هم تو سال 92 باید برای عضوت پرداخت کرد. به ریاضی مهندسی و این حرفا هم اصلا کار ندارن. چیز جالبی که برا من اتفاق افتاد این بود که من توی فرم عضویت رشته تحصیلیمو نوشتم الکترونیک که متصدی گفت الکترونیک مجاز نیست بعد که فهمید برق-الکترونیک هستم ثبت نام کرد. با این حساب فکر کنم (البته مطمئن نیستم) که باید حتما کلمه "مهندسی برق-(هر گرایشی)" تو مدرک ذکر شده باشه. البته قوانین هر سال و برای هر شهری در حال تغییر هستند. پس باید از نظام مهندسی همون شهر استعلام کرد.

دیدگاه

سلام.
                        دوستان میتونید نتیجه آزمون نظام مهندسی اسفند 91 رو از لینک زیر دریافت کنید:
                        http://92.242.195.162/ci_sherkat/index.php/krn_mtf/fani_sakh/krn_91_2_3424/

من که قبول نشدم :sad:
                        زندگی برگ بودن در مسیر باد نیست
                        امتحان ریشه هاست
                        ریشه هم هرگز اسیر باد نیست
                        زندگی چون پیچک است
                        انتهایش میرسد پیش خدا!

دیدگاه

سلام
                          سوالی داشتم از خدمتتان:
                          بنده رشته م برق قدرت هستش اما دوره کارشناسی درس تاسیسات برقی را نگذراندم. حالا من می توانم پروانه اصلی بگیرم؟ فرق پروانه اصلی با مرتبط چیست؟
                          یک سوال دیگه اینکه من در حال حاضر در مقطع ارشد قدرت دارم تحصیل می کنم. بعد از چند ماه هم فارغ التحصیل می شوم. می خواستم بدانم که بعد از فارغ التحصیلی که از مدرک کارشناسیم 2 سال می گذرد می توانم در آزمون نظام مهندسی شرکت کنم؟
                          و در نهایت اینکه انواع آزمون های نظام مهندسی چی هستند؟فرقشون در چیه؟

دیدگاه

اگر عنوان مدرک مهندسی تکنولوزی الکترونیک باشد ایرادی داره ؟

دیدگاه

سلام. هرگونه اطلاعاتی که در زیر میدم مربوط به نظام مهندسی تهرانه. واینه آیا استانهای دیگه هم همینطور باشه واقعا نمیدونم. (ظاهرا نباید فرقی بکنه)
                              به هر مدرکی که در اون کلمه برق درج شده باشه هم نظارت و هم طراحی تعلق میگیره. (البته درصورت قبولی در آزمون)
                              به رشته قدرت چه از نوع برق چه از نوع تکنولوژی هم نظارت و هم طراحی تعلق میگیره
                              در مورد تکنولوژی رشته های دیگه برق که تکنولوژی هستند تا اونجایی که من میدونم برای عضویت مشکلی وجود نداره. اما اینکه پروانه اشتغال بکارش هم مثل دوتا مورد بالایی هست راستش اطلاعی ندارم. خودم اما یه مورد دیدم که سال 90 قبول شده بود اما چون تکنولوژی الکترونیک بود فقط نظارت بهش داده بودن و طرف هم خیلی شاکی بود. اینکه دلیلش مدرکش بود یا چیز دیگه نمیدونم. :sad:
                              برای رشته برق آزمون طراحی و نظارتش یه آزمونه با یه دفترچه سوال که تعداد سوالاتش هم 60 تاست. به 30 تاش جوتب درست بدی و منفی هم نداشته باشی قبولید.
                              موفق باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X