اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افزایش جریان باتری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

افزایش جریان باتری

سلام به همه دوستان یه سوال دارم ممنون میشم اگه کمکم کنید
    فرض کنید یه باتری 13.8 درحات شارژ کامل ازش 5 آمپر کشیده میشه(باتری 100آمپز بر ساعته) تا زمانیکه ولتاژش در اثردشارژ شدن به 12 ولت برسه دراین حالت چون بار ثابته جریان کمتری کشیده میشه و مثلا حدود 1 ساعت میشه جریان کمتر رو کشید تا کاملا دشارژ بشه، سوالم اینه که آیا میشه کاری کرد که در این حالت مثلا بجای 1 ساعت جریان کم 20 دقیقه یا کمتر جریان بالاتری کشید ؟ اگه امکانش هست خواهشن کمکم کنید ، ممنونم
    :rolleyes:

پاسخ : افزایش جریان باتری

فکر کنم این باطریتون باید لید اسید باشه! درسته؟ باطریه ماشین

اگر اینطوره شما با اینکار 100% عمر باطری رو کم میکنید ولی اگر خیلی داغ نکنه میتونید جریان بالاترم بکشید...

دیدگاه

مدار خاصی واسه این کار هست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Davoud.i3e
        مدار خاصی واسه این کار هست؟
        مگه مصرف کنندت آمپر کم میکشه؟

این مصرف کنندس که تعیین میکنه چقدر جریان بکشی از منبعت

ولی میشه با افزایش ولتاژ 2 سر مصرف کننده آمپر بیشتری بهش داد ولی نه خیلی چون ممکنه بسوزه... در ضمن تلفات هم خواهی داشت و باطریت زودتر تموم میهه

دیدگاه

آمپر ساعت واحد انرژیه و شما نیاز به دونستن جریان مجاز ماکزیمم باطری دارید. محاسبه انرژی نشون میده در باطری شما که 100 آمپر.ساعته (که شما به اشتباه نوشتید آمپر برساعت ) برای 20 دقیقه میشه 300 آمپر کشید. اما ممکنه این جریان زیاد سرب باطری شما را ذوب کند. پس باید به دیتا شیت باطری رجوع کنید و جریان ماکزیمم مجاز باطری را پیدا کنید.
          با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
            آمپر ساعت واحد انرژیه و شما نیاز به دونستن جریان مجاز ماکزیمم باطری دارید. محاسبه انرژی نشون میده در باطری شما که 100 آمپر.ساعته (که شما به اشتباه نوشتید آمپر برساعت ) برای 20 دقیقه میشه 300 آمپر کشید. اما ممکنه این جریان زیاد سرب باطری شما را ذوب کند. پس باید به دیتا شیت باطری رجوع کنید و جریان ماکزیمم مجاز باطری را پیدا کنید.
            آمپر x ساعت!؟ ؟

یعنی یا میتونی 100 آم پر رو توی 1 ساعت ازش بکشی یا 6000 آمپر توی 1 دقیقه؟ درسته؟ ( البته مقاومت داخلی باطری و خیلی فاکتورهای دیگه فکر نکنم اجازه همچین کاری رو به آدم بده!)

دیدگاه

راستش درست و غلطش رو نمیدونم اما یادمه یه جایی خوندم که حد اکثر جریانی که میشه از این نوع باطریها کشید 2 برابر همون آمپر ساعته که روشون نوشته و جریان شارژشون هم یک دهم همین آمپر ساعته . یعنی یه باطری 100 آمپری حد اکثر میتونه تا 30 دقیقه 200 آمپر جریان بده و برای شارژش باید 10 ساعت با جریان 10 آمپر شارژ بشه. حالا تا چه حد درسته نمیدونم.
              خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X