ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2008/09/29
    6,000
    440

مشكل با MOSFET

سلام

من تعجبم شده اين مقدار آمپري كه براي موسفت دايورها مينويسن چيه! مگه موسفت با ولتاژ تحريك نميه!آ*پس چرا موسفت درايور بايد آمپر از خودش بيرون بده اونم 1 آمپر!؟آ*!؟! oo:

تا اونجايي كه من ميدونم ترانزيستور تحريكش آمپر ميخاد... :rolleyes:

2005/12/08
    تهران
    618
    20

پاسخ : مشكل با MOSFET

سلام
    من دقیقاً اطلاع ندارم. ولی به گمونم، منظور جریان خروجی ( درین-سورس ) هست

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2008/09/29
    6,000
    440

كسي نميدونه؟
    2008/02/23
    760
    6

با سلام
    ماسفت در گیت خود یک خازن به نسبت بزرگ دارد که کار اصلی این درایورآ*ها نیز شارژ کردن سریع همین خازن است. این جریان بزرگ هم که در درایورآ*ها ذکر میآ*شود در واقع حداکثر جریان لحظهآ*ای است که هنگام شارژ کردن خازن، درایور میآ*توان از منبع بکشد. بالاتر بودن این جریان هم به این معنی است که درایور میآ*تواند با سرعت بالاتری خازن را شارژ و یا دشارژ کند که به معنی فرکانس بالاتر روشن و خاموش شدن ماسفت است.
    من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ*افزارآ* و سختآ*افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ*افزار، سختآ*افزار و محتوای آزاد درست کنم!
    2008/09/29
    6,000
    440

نقل قول نوشته اصلی توسط manian
    با سلام
    ماسفت در گیت خود یک خازن به نسبت بزرگ دارد که کار اصلی این درایورآ*ها نیز شارژ کردن سریع همین خازن است. این جریان بزرگ هم که در درایورآ*ها ذکر میآ*شود در واقع حداکثر جریان لحظهآ*ای است که هنگام شارژ کردن خازن، درایور میآ*توان از منبع بکشد. بالاتر بودن این جریان هم به این معنی است که درایور میآ*تواند با سرعت بالاتری خازن را شارژ و یا دشارژ کند که به معنی فرکانس بالاتر روشن و خاموش شدن ماسفت است.
    آهان يعني فقط لحظه روشن كردن آمپر ميكشه! درسته؟ و بعدش ديگه بيخيال ميشه :biggrin:

1 سوال ديگه چطوري ميشه با موسفت موج در 2 پايه S و D ايجاد كرد؟ يا بهتر بگم چطوري ميشه مثل ترانزيستور ازش نصفه روشنش كرد؟
    2008/02/23
    760
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط arvinfx
    آهان يعني فقط لحظه روشن كردن آمپر ميكشه! درسته؟ و بعدش ديگه بيخيال ميشه :biggrin:

1 سوال ديگه چطوري ميشه با موسفت موج در 2 پايه S و D ايجاد كرد؟ يا بهتر بگم چطوري ميشه مثل ترانزيستور ازش نصفه روشنش كرد؟
    با سلام
    بله گیت یک خازن است و جریان نمیآ*کشد (البته جریان وجود دارد که خیلی کوچک است). برای فرکانس پایین شما به درایور و ... نیاز ندارید فقط کافی است که گیت را به ۱۰ ولت و یا ۰ ولت متصل کنید (حتی از طریق یک مقاومت به نسبت بزرگ).
    منظور سوال شما را دقیق متوجه نشدم منظور شما از «نصفه روشنش كرد» چی است؟
    من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ*افزارآ* و سختآ*افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ*افزار، سختآ*افزار و محتوای آزاد درست کنم!
    2008/09/29
    6,000
    440

با سلام
    بله گیت یک خازن است و جریان نمیآ*کشد (البته جریان وجود دارد که خیلی کوچک است). برای فرکانس پایین شما به درایور و ... نیاز ندارید فقط کافی است که گیت را به ۱۰ ولت و یا ۰ ولت متصل کنید (حتی از طریق یک مقاومت به نسبت بزرگ).
    منظور سوال شما را دقیق متوجه نشدم منظور شما از «نصفه روشنش كرد» چی است؟

ديدي ترانزيستور اگر مقدار آمپر ورودي به بيسش رو كم كنيم از كلكتور و اميترش كمتر جريان رد ميشه!؟ خوب؟

ميخاستم بدونم چطوري ميشه با موسفت اينكارو كرد؟ ميخام مقدار جرياني كه از درين - سورس موسفت رد ميشه رو كم و زياد كنم :nice:
    2008/02/23
    760
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط arvinfx
    ديدي ترانزيستور اگر مقدار آمپر ورودي به بيسش رو كم كنيم از كلكتور و اميترش كمتر جريان رد ميشه!؟ خوب؟

ميخاستم بدونم چطوري ميشه با موسفت اينكارو كرد؟ ميخام مقدار جرياني كه از درين - سورس موسفت رد ميشه رو كم و زياد كنم :nice:
    با سلام
    تازه متوجه شدم. جریان درین-سورس در ماسفت با ولتاژ سورس گیت ارتباط مستقیم دارد. البته با افزایش ولتاژ درین-سورس ترانزیستور به حالت اشباع وارد میآ*شود و جریان ثابت میآ*ماند (البته دقیقا ثابت نیست بلکه شیب کوچکی دارد دقیقا مانند BJT). مشخصه ترانزیستور ماسفت کمی شبیه BJT است با این تفاوت که در BJT جریان بیس مشخص کننده جریان عبوری از ترانزیستور است و در ماسفت ولتاژ گیت درین.
    2008/09/29
    6,000
    440

با سلام
    تازه متوجه شدم. جریان درین-سورس در ماسفت با ولتاژ سورس گیت ارتباط مستقیم دارد. البته با افزایش ولتاژ درین-سورس ترانزیستور به حالت اشباع وارد میآ*شود و جریان ثابت میآ*ماند (البته دقیقا ثابت نیست بلکه شیب کوچکی دارد دقیقا مانند BJT). مشخصه ترانزیستور ماسفت کمی شبیه BJT است با این تفاوت که در BJT جریان بیس مشخص کننده جریان عبوری از ترانزیستور است و در ماسفت ولتاژ گیت درین.
    اي ول پس ميشه باهاش آمپيلي ساخت!
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9