اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سربازی،معافیت،ارشد ودیگر هیچ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سربازی،معافیت،ارشد ودیگر هیچ

سلام
    بچه ها کسی میدونه بعد از فارغ التحصیلی چقدر وقت داریم که امتحان ارشد بدیم و سرباز نشیم؟ :cry:
    بچه ها در مورد معافیت های کفالت چیزی میدونید؟
    هر کس معاف شده بگه چطوری معاف شده شاید ما هم معاف بشیم.

آخ من اگه نخوام سربازی برم چیکار باید بکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :angry: :angry: :angry:

به طواف کعبه رفتم به حرم رهم ندادند
    که برون در چه کردی که درون خانه آیی

پاسخ : سربازی،معافیت،ارشد ودیگر هیچ

بچه ها کسی میدونه بعد از فارغ التحصیلی چقدر وقت داریم که امتحان ارشد بدیم و سرباز نشیم؟ icon_cry
    فکر می کنم 6 ماه

دیدگاه

در مورد کفالت چیزی نمی دونم ولی بعد از فارغ التحصیلی تا شش ماه فرصت داری خودتو به نظام مهندسی معرفی کنی . اگه بخوای کشش بدی می تونی سر 6 ماه مدارکتو ارسال کنی و تازه یه چند ماهی طول می کشه که بری سربازی. تو این فاصله فرصت خوندن پیدا می کنی . ولی واقعا این دوران بدترین دوران زندگیه که به بطالت می گذره .
      به فکر امریه هم باش .

دیدگاه

سلام.
        بعد از هر فارغ التحصیلی 6 ماه وقت میدن (البته اگه از سنوات استفاده نکرده باشی) و تو این مدت باید دفترچه رو پست کنی.
        هر چی دیرتر پست کنی دیرتر میری آش خوری.
        یکی از رفیقام مداد ماه دفترچه رو ارسال کرد اعزامش افتاد اردیبهشت.

دیدگاه

تا شش ماه فرصت داری خودتو به نظام مهندسی معرفی کنی
          :redface: :icon_razz:

دیدگاه

واسه نظام مهندسی رشته هائی مثل الکترونیک میشه اقدام کنند؟

دیدگاه

عجب سوتی دادم . مرسی احسان که گفتی. همزمان داشتم دو تا تاپیک جواب میدادم دچار تداخل شد .

برای نمظام مهندسی هم الکترونیکی ها می تونن شرکت کنن .

دیدگاه

سلام

در مورد معافیت کفالت رایج ترین نوعش اینه که اگر شما تک پسر باشین یا پسر اول (فقط پسر اول اگه برادر بزرگتر دارین،شامل نمیشه!) باشین و پدرتون 59 سال تمام داشته باشن شما معاف میشین. ضمنا معافیت کفالت تنها نوع از معافیته که شما همزمان با داشتن معافیت تحصیلی میتونین برایه گرفتنش اقدام کنین.
                بطور کلی معافیت کفالت شامل موارد بسیار زیاد دیگه ای هم میشه که تو دفترچه و سایت police.ir هم هست.
                کلا اگر دفترچه هاییه معافیت از جمله کفالت و پزشکی رو مطالعه کنین خالی از لطف نیست،به نظر من این دفترچه ها خیلی از موارد رو پوشش دادن و اگه کسی واقعا شامل این معافیت ها باشه به راحتی میتونه سربازی رو دودر کنه! البته اگه فکر میکنن که بعیده شامل معافیت بشین،حداقل برایه خنده هم که شده این دفترچه معافیت پزشکی رو بخونین، بعضی مواردش آخره خنده اس!
                اللهمَ اغفرلیَ الذنوبَ التی تحبسُ الدعاء

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X