اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد سنسور تشخیص حرکت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد سنسور تشخیص حرکت

سلام دوستان
    من دنبال یه motion sensor هستم. ولی PIRها به دردم نمی خوره. در حقیقت می خوام وقتی یه شیء( که این سنسور قراره روش نصب بشه) جابه جا شد یا حرکت کرد این سنسور جا به جایی رو تشخیص بده. ولی تا اونجایی که من میدونم PIR ها حرکت موجودات زنده رو در اطرافشون تشخیص میدن.
    کسی هست بتونه اطلاعاتی در اختیارم بذاره؟

پاسخ : کمک در مورد سنسور تشخیص حرکت

سلام
    دوست عزیز شما می تونید از چشم های دزدگیر استفاده کنید چون آنها همین کار را انجام می دهند و زاویه 45 درجه را تحت پوشش خود قرار می دهند.

دیدگاه

میشه یه مقدار توضیح بدین طرز کارشون چطوریه؟ این چشمها مگه اگر کسی وارد ماشین بشه حرکت روتشخیص نمیدن؟ یعنی اگر اطرافشون حرکتی بشه تشخیص نمیدن؟
      در ضمن یه سوال دیگه ، می تونم سنسور زاویه استفاده کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fatima mohammadi
        میشه یه مقدار توضیح بدین طرز کارشون چطوریه؟ این چشمها مگه اگر کسی وارد ماشین بشه حرکت روتشخیص نمیدن؟ یعنی اگر اطرافشون حرکتی بشه تشخیص نمیدن؟
        در ضمن یه سوال دیگه ، می تونم سنسور زاویه استفاده کنم؟
        سلام
        دوست عزیز شما چشم دزدگیر منزل ندیدی؟؟ که در مغازه ها و منازل نصب می شود؟؟
        وقتی یک جسم یا شیئ متحرک در مقابل این سنسور قرار بگیرد تشخیص می دهد و به شما خروجی کنتاکت می دهد.
        تغذیه این سنسور بین 9 تا 12 ولت است و طرز کار با آن بسیار ساده است و قیمت آن هم حدود 10000 تومان است.
        به نظر من بهترین سنسور برای این منظور همین سنسور است که بسیار دقیق و صنعتی است.

موفق باشید

دیدگاه

سلام
          من به خاطر این خواستم در مورد این سنسور توضیح بدین تا متوجه اشتباهتون بشید. من سنسوری نمی خوام که حرکت در اطرافش رو تشخیص بده. سنسوری می خوام که حرکت خودش رو detect کنه.
          باز ازتون تشکرمی کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fatima mohammadi
            سلام
            من به خاطر این خواستم در مورد این سنسور توضیح بدین تا متوجه اشتباهتون بشید. من سنسوری نمی خوام که حرکت در اطرافش رو تشخیص بده. سنسوری می خوام که حرکت خودش رو detect کنه.
            باز ازتون تشکرمی کنم
            در واقع همون می شه دیگه

شما سنسور را که تکان بدی مثل این میمونه که چیزی در محیط تکان خورده باشه

دیدگاه

من به شما که دوست دارید همه متوجه اشتباهشون بشن پیشنهاد میدم یا یه کم ابتکار سنسور جیوه رو خودتون بسازید .
              هم کم هزینه هست و هم تو کار های معمولی به درد میخوره و هم این که ادم خودش درست میکنه
              در ضمن سنسور جیوه همون سنسور زاویه هم میتونه باشه و بسنگی داره شما اون رو چطور درست کنید
              بای ساختش هم کاملا میتونید ابتکاری عمل کنید
              البته بهترین راه اینه که یک لوله کوچک بگیرید (مثل این عطر عای بیک تو بسته بندی چهار گوش کوچک که برای تبلیغات میدن )
              توش دو تا میله مفتولی کنار هم بزارید (بسته به حساسیستی که نیاز دارید )
              یک قطره یا به اندازه مورد نیاز کارتون توش جیوه بریزید
              در این صورت این سنسور با تقیر زاویه و یا حرکت میتونه این دو تا سیم رو به هم وصل کنه
              برای نوع کارتون و سنسور دلخواه هم باید با تمرین و تکرار سنسور مورد نیازتون رو بسازید

در ضمن اشکال این جمله اینه که
              شما سنسور را که تکان بدی مثل این میمونه که چیزی در محیط تکان خورده باشه

اگه ما فقط بخواهیم حرکت خودمون رو سنس کنیم به مشکل بر میخوره و با حرکت اشیای محیط هم خروجی داره

امیدوارم بدرد خورده باشه
              یاعلی

دیدگاه

شما میآ‌توانید از سنسورهای شتاب سنج استفاده کنید که میآ‌توانند شتاب حرکت خود را در سه جهت بسنجند
                این سنسور هر نوع حرکت شتاب دار را تشخیص میآ‌دهد ولی اگر سنسور با سرعت ثابت حرکت کند به مشکل پیدا میآ‌کنین.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X