اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با پروگرامر 100% عملی 8051

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با پروگرامر 100% عملی 8051

با سلام خدمت استادان عزیز
    کسی تا حالا این پروگرامری که لینکشو دادم ساخته هر جا تو فروم های خارجی و ایرانی میری نوشته پروگرامر 100% عملی 8051 ولی من هر کار میکنم جواب نمیده سخت افزار و بورد و........ همه چی درسته سر در نمیارم چرا کار نمیکنه برنامه رو که باز میکنی دنبال سخت افزار تو پورتا میگرده و پیدا میکنه و تشخیص میده ولی ای سی میکرو رو تشخیص نمیده نه تو سوکت 20 پین نه تو سوکت 40 پین با 3 تا ای سی 100% سالم هم تست کردم کسی اگه عملی جواب گرفته لطفآ کمک کنه عکسای مدار را هم پائین گذاشتم

http://www.kmitl.ac.th/~kswichit/89prog/index.html
    ممنونم
    هیچ و دگر هیچ

پاسخ : مشکل با پروگرامر 100% عملی 8051

کسی تا حالا با این پروگرامر لعنتی کار نکرده :angry: :cry2:
    من خیلی لازم دارم لطفآ اساتید کمک کنند
    هیچ و دگر هیچ

دیدگاه

سلام.

این پروگرامر تو http://partshop.eca.ir به فروش میرسه/// و پروگرامر خوبی هم هست...

این مشکلی که شما میگید فکر کنم از ic لچ باشه... عوض کن ببین درست میشه یا نه..
      خبرشو بهم بده////
      www.icesi.ir

دیدگاه

سلام
        من نقشه پروگرامر 8051 را همراه فایل PCB که خودم کشیدم و جواب گرفتم در سایت گذاشتم می تونید برید دانلود کنید.

دیدگاه

سلام. اتفاقا منم مثل دوستمون Explode این مدارو ساختم اونم 2 بار، با بهترین شرایط، کل فیبر رو بیرون زدن، خودمم با ذره بین تست کردم، همه قطعات حتی خازن ها رو با مولتی متر تست کردم، برای همه IC ها پایه گذاشتم و از هر IC 2-3 تا گرفتم و امتحان، 4-5 تا! 8051 از انواع اون مثل at89c51 ، msc-51 ,80c51 و... امتحان بازم جواب نگرفتم. نیمدونستم یقه کیو بگیرم، دیگه اعصابم خورد شده بود برا همین بیخیالش شدم و مدارشو انداختم یه گوشه!
          حالا باز میبینم آقای حیاتی میگن مدارشو که جواب گرفتن گذاشتن رو سایت. خوب. کجای سایت؟ آقای حیاتی، این سایت؟ کجاش؟ لطفا لینکشو بزارید

دیدگاه

:nice: :nice: :nice: :wow: :wow: :wow:
            سلام به همه دوستان
            بلاخره موفق شدم
            از میکرو بود ولی میکروی که باهش امتحان میکردم نو بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!! :cry2: :NO: :question: واقعآ که ادم رو هیچی نمیتونه حساب باز کنه
            من با یک c52 امتحان میکردم که نو بود و جایه دیگه ازش استفاده نکرده بودم چپه مپه هم جا نزدم و کلآ همه چی درسته پروگرامر میشناختش برنامه رو میریخت تو حافظش و وقتی میخوندم عینآ همون بود و میگفت اطلاعات با موفقیت ریخته شده ولی ......................
            و دیروز یک 89c51 24pi خریدم با اون که بستم جواب داد خدا رو شکر بافر و لچ و مقاومت ها وزنر ها و دیودها و خازن ها رو هم یکی یکی چک کردم همشون درست بودن و ..........
            به هر حال خوشحالم که را افتاد فقط الان یک مشکل کوچیک دارم اونم اینه که 89c55wd رو نمیشناسه کسی تا حالا این پروگرامرو با 89c55wd امتحان کرده؟؟؟ من با 2051 , s52 ,c52 امتحان کردم و شناختتشون
            هیچ و دگر هیچ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد منفرد
              حالا باز میبینم آقای حیاتی میگن مدارشو که جواب گرفتن گذاشتن رو سایت. خوب. کجای سایت؟ آقای حیاتی، این سایت؟ کجاش؟ لطفا لینکشو بزارید
              سلام
              دوست عزیز من این مدار را جواب گرفتم این نقشه شماتیک مدار است.
              من یادم نیست فایل را کجا پلود کردم نقشه PCB مدار الان روی هارد کامپیوترم نیست برات بعدا پلود می کنم.
              فایل های پیوست شده

دیدگاه

سلام .ببخشید که تاپیک به این قدیمی رو دوباره توش پست ارسال میکنم. من پروگرامری رو که آقای حیاتی لینکشو گذاشته بود ساختم ولی با کمال تعجب کار نمیکنه . ارتباط کامپیوتر با پروگرامر برقرار نمیشه . رو دوتا سیستم که ویندوز های مختلفی داشتن امتحان کردم نشد آیسی مستر تو برد رو بردم دانشگاه اونجا هم امتحان کردم نشد . حتی دو تا فایل هگز مختلف ریختم بازم نشد . اتصالات رو هم چک کرد . از آیسی max232 برای ارتباط سریال استفاده کردم و اون رو به دو صورت زیر به کار بردم .
                http://up.iranblog.com/images/ttp6ki3ewyk8tmpp31jk.gif
                و این ارتباط آقای حیاتی
                http://up.iranblog.com/images/45y8bufkxa0uhjm8v5e8.jpg

به نظرتون میشه یه آیسی 89s51 رو با isp پروگرام کرد و به جای آیسی مستر به کار برد؟ یا اگه نمیشه از این پروگرامر استفاده کرد با نرم افزار keil و franklin میشه روی سری 89s51 کار کرد؟

فرق سری 89c51 و 89s51 توی پروگرام کردنشه یا تفاوت های دیگه هم دارن .(خدا بگم چی کارت نکنه atmel که با منسوخ شدن avr ما رو به این روز انداختی :mrgreen

دیدگاه

کسی نیست جواب سوال منو بدونه؟

دیدگاه

با سلام خدمت دوست عزیز
                    به طور کلی تفاوت سری c و s در رابط spi هست که سری s دارد و شما از طریق این رابط و پروتکل isp میتونی میکرو های این سری رو پروگرام کنی
                    من یک پروگرامر خوب سراغ دارم خودم ساختم و استفاده کردم واسه 89s8253 ولی الان پیداش نکردم تو نت یک سرچ بکن اگه پیدا نکردی بگو تو pc دنبالش میگردم پیداش میکنم برات. اگه اشتباه نکنم ماله 1سایته روسی بود و avr910 بود ولی مطمئن نیستم
                    پیروز و سربلند باشید
                    Best Regards
                    هیچ و دگر هیچ

دیدگاه

ممنون دوست عزیز . با تحریم avr من گفتم با 8051 کار کنم . اتفاقا رفتم سری s رو هم خریدم ولی بازم نتوستم پروگرام کنم . با bascom 8051 و isp programmer 3.7 هم کار کردم نشد . نه verify میکنه و نه برنامه ریخته میشه حتی یه آیسی بافر هم تلفات دادم . :mrgreen: .. منونم میشم اگه پروگرامر خوبی به من معرفی کنی . اگه اسم برنامه پروگرامر هم بگی خیلی لطف کردی :applause: .... درسته 8051 قدیمیه ولی خوب ارزونه و به درد کار ما میخوره . پروگرامر کردن 89s51 89s52 89s8253 با هم فرقی میکنه؟ از لحاظ پایه ها میگم

دیدگاه

سلام ببخشید دیر جواب میدم
                        درگیر امتحانا بودم
                        از لحاظ پایه ها نه همه یک استاندارد دارند
                        اینم لینکه پروگرامری که من ازش استفاده میکنم
                        http://ruckl.wz.cz/biprog_en/biprog_en.php
                        :nice:
                        واقعآ پروگرامر عالی هست
                        موفق باشی
                        هیچ و دگر هیچ

دیدگاه

باهمین پروگرمر multi avr که تو همین سایت به فروش میرسه مدل های 80s51 پروگرم می شن. امتحان کردیم جواب هم داده
                          وقتي به نعمتآ‌ها عادي نگاه ميآ‌كنيد حجاب عادت شما را كور ميآ‌كند.
                          کلید همه بدبختیآ‌ها در دو چیز است؛ تنبلی و بیآ‌حوصلگی.
                          حضرت امیر علیه السلام فرمودند: کسی که چشم فکر خود را بیدار نگه میآ‌دارد به اوج خواستهآ‌های خود میآ‌رسد .
                          اگر کسی توانست تو را تحریک حسادت کند و یا تو را عصبانی کند و در همین دنیا توانست به تو فشار وارد کند درواقع این فشار نشانه فشار قبر توست چرا که نفس تو همان قبر توست

دیدگاه

سلام دوستان من یک میکرو کنترلر intel P8051AH دارم که می خواستم پروگرامش کنم و نمی دانم چه پروگرامری باید داشته باشم و همینطورچه برنامه ای ،
                            من خیلی تحقیق کردم و یک پروگرامر avr usbASP مدل AVR Programmer YS-38 دیدم که نوشته 8051 را پروگرام میکنه ولی مدلی که در لیست قرارداده AT89S51 AT89S52 AT89S53 AT89S8252 و در برنامه هایی هم که نوشته 8051 را پروگرام میکنه فقط مدل هایی که با AT89 شروع شده باشه اسمش در لیست هست .

لطفا یکی راه نمایی کنه که چطور میشه این میکرو را پروگرام کرد
                            باتشکر.

دیدگاه

دوستان در مورد map فایل ها کسی اطلاعاتی داره که چی هستند؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X