اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

باز هم پورت سریال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

باز هم پورت سریال

سلام
    دوستان من این مشکل رو چطور حل کنم :sad: هرچی فکر میکنم مخم به جایی نمیکشه

فرض کنید شما میخواهید از خروجی سریال میکرو واسه چندتا میکرو دیگه اطلاعات بفرستین :mrgreen: حالا میخوایم انتخاب کنیم که ما به کدوم میکرو اطلاعات بفرستیم نمیخوام واسه همه بره چون یه کار تقریبا غلط هست میخوام انتخاب کنم که واسه کدوم بره
    واسه دریافت از چند تا میکرو به یه میکرو مشکل با یه مالتیپلکسر حل میشه ولی برعکش رو چیکار کنیم؟
    :cry: :angry:
    دنبال کار میگردم تو تهران کسی سراغ داره

پاسخ : باز هم پورت سریال

یکی از پینهای میکرو های Slave رو ورودی کن و هر وقت یک یا صفر شد نسبت به اون رجیستر فعال سازی USART رو فعال کن یا از کار بنداز.یا میکرو رو ببری به یکی از مدهای کم مصرفی که USART توش خاموش باشه و با یک بیت ارسال به اینتراپت از مد بیاد بیرون.
    یا از پرتکل RS485 استفاده کن
    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

آقا حمید دمت گرم ای ول با این جواب هات همه رو خوشحال میکنی :applause: :wow:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید نجفی
        یکی از پینهای میکرو های Slave رو ورودی کن و هر وقت یک یا صفر شد نسبت به اون رجیستر فعال سازی USART رو فعال کن یا از کار بنداز.یا میکرو رو ببری به یکی از مدهای کم مصرفی که USART توش خاموش باشه و با یک بیت ارسال به اینتراپت از مد بیاد بیرون.
        یا از پرتکل RS485 استفاده کن
        میشه در مورد این 485 توضیح بدی؟
        علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

پرتکل RS485 که با تراشه MAX485 ارتباط سریال رو به این پرتکل تبدیل میکنه و میشه تا فاصله 1 کیلومتر سیم کشید بدون از دست رفتن اطلاعات و دوباره به سریال تبدیل میشه و تحویل میکرو دریافت کننده داده میشه و میشه بصورت شبکه ازش استفاده کرد.
          MAX485 رو Search کن و دیتا شیتش رو ببین اطلاعات خوبی داره
          خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

این تاپیک رو هم ببینید

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=24302.msg114295

موفق باشید

دیدگاه

میشه لطف کنید بگید تو کدوم مود یا با کدو دستورات تو کدویژن میتون یوزارت رو فعال و غیر فعال کنم؟
              هم رسیو رو هم سند رو
              ممنون

دیدگاه

سلام خوش تیپ 118
                یه برنامه میذارم دانلودش کن توی این برنامه یه master داریم که هر دو TXD و RXD اون فعاله و توی slave ها هم همینطور ولی در slave ها وقفه دریافت رو هم فعال کردم ت به محض اینکه master یه دستور فرستاد slaveها سریع جواب بدند.http://s5.picofile.com/file/81127686..._487_.rar.html
                حاصلظرب توان در ادعا مقداری ثابت است.هرچه توان انسان کمتر باشد ادعای او بیشتر است و هرچه توان انسان بیشتر شود ادعایش کمتر میگردد.(دکتر حسابی)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid reza_1364
                  سلام خوش تیپ 118
                  یه برنامه میذارم دانلودش کن توی این برنامه یه master داریم که هر دو TXD و RXD اون فعاله و توی slave ها هم همینطور ولی در slave ها وقفه دریافت رو هم فعال کردم ت به محض اینکه master یه دستور فرستاد slaveها سریع جواب بدند.http://s5.picofile.com/file/81127686..._487_.rar.html
                  سلام آقای روشنی
                  چرا با TWI کار نکردی؟
                  واسه طول زیادی میخواستید ؟
                  ممنون از پروژه خوبتون :smile:
                  [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
                  معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
                  معرفی نرم افزار Codewizard PWM
                  با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X