اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساعت دقیق

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساعت دقیق

سلام, من برای یک پروژه نیاز دارم ساعت و تاریخ به صورت دقیق داشته باشم. نظر خودم اینه که از DCF77 استفاده کنم . اما فکر نمیکنم تو ایران درست جواب بده. فرانسه هم یک سیستم داره به اسم TDF . فکر میکنم TDF تو ایران راحت جواب بده. اما مشکل اینجاست که اصلا document براش وجود نداره. کسی نظری نداره ؟

پاسخ : ساعت دقیق

اگر میخواین حتما ای سی باشه ds1307
    اکر نه با خود میکرو هم میتونین.کافیه یه کریستال ساعت بهش وصل کنین و 3 خط ناقابل دستور بنویسین :mrgreen:
    علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

DCF77 که آی سی نیست. یه فرکانس ساعت هست . من ساعت و تاریخ رو میخوام و البته نمیتونم یکسره تو آی سی جریان داشته باشم. یعنی باید از یک منبع خارجی استفاده کنم. اما این DCF77 تو ایران فرکانس نمیفرسته فکر کنم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط carp3
        DCF77 که آی سی نیست. یه فرکانس ساعت هست . من ساعت و تاریخ رو میخوام و البته نمیتونم یکسره تو آی سی جریان داشته باشم. یعنی باید از یک منبع خارجی استفاده کنم. اما این DCF77 تو ایران فرکانس نمیفرسته فکر کنم.
        سلام
        دوست عزیز Ds1307 یک آی سی ساعت است (RTC) که دارای یک کریستال ساعت است و باتری Back up هم می خواد برای زمانی که برق قطع بشه از باتری استفاده می کند و خیلی هم دقیق است.

دیدگاه

کاشکی dcf77 جوب می داد ولی متاسفانه فقط 1500 کیلومتر پوشش داره که اصلا سیگنالش به ایران نمی رسه و گرنه همیشه یک ساعت اتمی دم دست بود

خیلی جالبه tdf تازه اسمش رو شنیدم ، ولی ظاهرا پوشش 3500 کیلومتری داره ، که بازهم احتمالا به ایران سهمی نمی رسه اگر هم برسه به مناطق کمی از شمال کشور رو احتمالا می تونه پوشش بده

از فرانسه(پاریس) تا تهران 3940 کیلومتر راهه ،
          ار فرانکفورت تا تهران 4300 کیلومتر راهه پس صد درصد سیگنال نداریم ، تازه منبع کلاک 25 کیلومتر از خود فرانکفورت هم دور تره !

آیا ساعتی که تو سیگنال gps وجود داره ، قابل اطمینان نیست ؟
          ظاهرا gps ها خروجی کلاک برای یک ثانیه دارن آیا اون برای شما قابل استفاده نیست ؟

هر چند که هزینه یک گیرنده dcf77 با یک gps قابل مقایسه نیست ،
          http://www.leunig.de/_en/_pro/radio-controlled-clock/funkuhren_DCF77_TDF.htm

دیدگاه

من در تعجبم چرا دارین لقمه دور سر خودتون می چرخونین
            خوب وقتی که کارتون با ds1307راه میفته چرا بریم زیر بار ملل خارجی که به اهنگ های انکرلاصوات نیز گوش میدهند :mrgreen:
            علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

آره اینجا بحث رو کردن شاید به نظر لقمه رو دور سر پیچوندن باشه
              ولی اون بنده خدایی که تو آلمان نشسته ، و داره مدار طراحی میکنه و واسش مهم نیست که یک سیم پیچ به مدارش اضافه بشه ، احتمالا با این حرف شما مخالفه
              از یک نظر هم حق با شماست چون که الان rtc ها رو با قیمت های خیلی کم و با پکیج های خیلی کوچیک میشه تهیه کرد پس dcf77 نمی تونه این روزها کار آمد باشه ولی این سیستم دیروز ابداع نشده و پایه اون 1960 ریخته شده !

یک فریم dcf77 شامل این اطلاعاته

دیدگاه

از GPS نمیتونم استفاده کنم چون محیط بسته است.

در مورد آی سی هم بالاخره باید یک جریان به آی سی داده بشه یا نه ؟ مدار من هر هفته 2 یا 3 ساعت روشنه و باید با باطری باشه.

احتمال قوی یکیشون تو ایران کار میکنه دیگه :biggrin:

دیدگاه

سلام .................

اگه باتری بک پ مطرح نباشه؛ PCF8583 هم خوبه .. پروتکل: I2C .. موفق باشید ..
                  دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

می تونی از MT48T86 استفاده کنی.یکمی بیخوده(ram bus) ولی باطری داخلی داره و دقیقه.

دیدگاه

از بحث اصلی دور شدیم. پیدا کردن معادل DCF77 تو ایران... :smile:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسام الدین
                        سلام .................

اگه باتری بک پ مطرح نباشه؛ PCF8583 هم خوبه .. پروتکل: I2C .. موفق باشید ..
                        با سلام
                        میشه لطف کنین در مورد pcf8583 بیشتر توضیح بدید

دیدگاه

از USNO نمیتونین استفاده کنین؟ این یکی فکر میکنم روی امواج باند متوسط کار میکنه. ولی این یکی هم برای هماهنگی زمانی هست و نه ست کردن زمان!

ضمنا برای توضیح برای بقیه دوستان که پای ds1307 و امثالهم رو پیش میکشونن باید عرض کنم دوستان میخوان به ساعت و تقویم مبتنی بر ساعت جهانی اتکا کنن و نه ساعت نسبی که بر اساس اطلاعات اولیه ست شده باشه.

اما برای شما جناب carp3 شما میتونین از همون ds1307 استفاده کنین ولی با شرط اینکه هر کدوم از مداراتتون که مسلما بایستی باتری بک پ هم داشته باشه رو در ابتدا با استفاده از یک تجهیز مثلا GPS زمانش رو ست کنین. از اون به بعد ds1307 براحتی میتونه زمان رو با دقت خیلی خوبی براتون نگهداره.

مثل استارت زدن میمونه که بعدش موتور میتونه خودشو روشن نگهداره.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X