اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نقشه واکی تاکی؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نقشه واکی تاکی؟؟

سلام بچه ها.احتیاج به نقشه یه واکی تاکی با برد معادل 1.5 تا 3 کیلومتر رو دارم.کسی میتونه کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :angry:
    من نگویم که مرا از قفس آزاد کنید/قفسم برده به باغی و دلم شاد کنید

پاسخ : کمک کمک کمک واکی تاکی

سلام
    اولاً فکر کنم ای پست رو توی بخش مخابرات میزدی بهتر بود
    دوماً بله این برد غیر مجازه اگه اشتباه نکم بالا 500 متر جواز میخواد
    سوماً ماژولهای آماده اش تو بازار هست البته گرونه. ولی با یه مدار ساده میتونی 2 تاشو راه اندازی کنی.
    چهارماً این که شما میخوای دیگه واکی تاکی نیست گمونم بهش میگند بی سیم.
    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

سلام

اگه بار اولته اقدام به ساخت این مدارات میکنی بهتره کمی تجربه کسب کنی و بعد سراغ بردهای بالا بری .
      هرچه توان بالا میره پیچیدگی طراحی و مونتاژ هم بیشتر میشه و احتمال کار نکردن زیاد میشه .
      برای دست گرمی یه سری به لینک زیر بزن یه فرستنده و گیرنده نسبتا ساده با برد متوسط بالای 500 متر
      قرار دادم که از ماژول های دیتا ASK برای انتقال صوت استفاده شده .
      حسن این کار اینکه با هزینه اندکی و بدون درگیر کردن خودت با مسائل RF میتونی یه بیسیم بسازی .
      انشالله با کسب تجربه های بیشتر اقدام به ساخت نمونه های حرفه ای تر خواهی کرد .

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=25325.0

دیدگاه

پاسخ : نقشه واکی تاکی؟؟

سلام .خیلی ممنون از راهنماییاتون.امادشو تو بازار دوس ندارم.دوس دارم حاصل دست رنج خودم باشه :icon_razz: از کتابای محمود بخت اور یه مدل واکی تاکی درس کردم اما بردش به 100 مترم نمیرسید چون یه سری تنظیمات داشت منم نتونسم درس کار کنم.خلاصه اگه ما به برد 3 کیلومتر گفتیم واکی تاکی :redface: ببخشید آخه تازه کارم واسه خاطر همینم این پستو اینجا نوشتم.ولی به خدا گناه دارم. :cry2: تو کف بی سیمم.
        من نگویم که مرا از قفس آزاد کنید/قفسم برده به باغی و دلم شاد کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kaftarvahshi
          سلام .خیلی ممنون از راهنماییاتون.امادشو تو بازار دوس ندارم.دوس دارم حاصل دست رنج خودم باشه :icon_razz: از کتابای محمود بخت اور یه مدل واکی تاکی درس کردم اما بردش به 100 مترم نمیرسید چون یه سری تنظیمات داشت منم نتونسم درس کار کنم.خلاصه اگه ما به برد 3 کیلومتر گفتیم واکی تاکی :redface: ببخشید آخه تازه کارم واسه خاطر همینم این پستو اینجا نوشتم.ولی به خدا گناه دارم. :cry2: تو کف بی سیمم.
          سلام
          دوست عزیز من با آقای عزیز موافقم.
          شما برای ساخت واکی تاکی باید بردی که طراحی می کنید بسیار دقیق باشه و اندازه خطوط باید دقیق باشه چون خود خطوط در فرکانس های بالا خاصیت سلفی پیدا می کنند.
          بعد طراحی سلف با هسته فریت آن بسیار دشوار خیلی دقیق باید انجام بگیرد.
          من نقشه واکی تاکی را قبلا داشتم با برد 500 متر اگه پیدا کنم حتما برات می زارم ولی ساخت اون با این برد کار ساده ای نیست و دردسر خیلی داره.

دیدگاه

سلام

نقشه زیر شماتیک یک فرستنده و گیرنده (واکی تاکی) در محدوده 25 تا 30 مگاهرتز است . چون شما هیچ مشخصه ای
            رو برای کارتون تعیین نکردید من این محدوده رو انتخاب کردم . تمام قطعات در بازار موجود میباشد و برای اطلاعات فنی
            بیشتر به آدرس سایتی که روی شماتیک است میتونید مراجعه کنید .مختصری از اطلاعات فنی :
            فرستنده کریستالی
            گیرنده سوپر رجنریتیو
            توان فرستنده حدود 1 وات
            برد حدود 2-4 کیلومتر
            البته این موارد در صورتی صحت پیدا میکند که مدار رو به دقت و با قطعات مرغوب ساخته و کالیبره کنید .

دیدگاه

سلام اگه کسی نقشه ی دقیق تر از اینکه آقای امیرعباس عزیزی کذاشتن داره لطفا کمک کنید یا مشخصات این مدار را واضح تر بگید ممنون خیلی نیاز به 1مدار ساخت وایی تاکی یا بیسیم با برد بالا دارم

دیدگاه

پاسخ : نقشه واکی تاکی تا حد امکان دو آنتنه با توان بالا !!!

سلام دوستان
                من به یک واکی تاکی تاحد امکان دو آنتنه که مبنای دیجیتالی داشته باشه میخواهم
                کتاب
                عکس
                فایل
                لینک
                هرچی
                خیلی لازممه
                فارغ التحصیلیم
                زندگیم
                همه بش وابسته است
                لطفا :(
                با آرزوی موفقیت برای تمام دوستان.

دیدگاه