اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرمر USB برای Altera یا Xilinx

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرمر USB برای Altera یا Xilinx

آیا پروگرمر USB برای Altera یا Xilinx در بازار وجود دارد؟

پاسخ : پروگرمر USB برای Altera یا Xilinx

البته. هم برای Xilinx و هم برای Altera.
    تو گوگل مثلا اینو جستجو کنید: Altera USB-Blaster یا ByteBlaster II & MV - USB Blaster

همشون هم توی جمهوری پیدا می شوند. ولی نسبتا گرونند.

دیدگاه

سلام.
      جناب ahmadyan مثل اینکه هیچ پروگرمر USB رایگانی تو اینترنت وجود نداره. درسته ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kasper
        سلام.
        جناب ahmadyan مثل اینکه هیچ پروگرمر USB رایگانی تو اینترنت وجود نداره. درسته ؟
        من خودم دنبالشون می گشتم ولی هیچ وقت پیداشون نکردم. شماتیک و برد این پروگرمر ها رو اینترنت هست ولی درونشون یک CPLD وجود داره که زمان بندی پروگرم FPGA رو انجام میده و کد اون هیچ وقت منتشر نشده.

من پایه هستم که یک چنین پروگرمری رو روی مد سریال بسازیم. کس دیگه ای هست؟

دیدگاه

ممنون.
          منظورتون از " یک چنین پروگرمری رو روی مد سریال بسازیم " چیه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadyan

من خودم دنبالشون می گشتم ولی هیچ وقت پیداشون نکردم. شماتیک و برد این پروگرمر ها رو اینترنت هست ولی درونشون یک CPLD وجود داره که زمان بندی پروگرم FPGA رو انجام میده و کد اون هیچ وقت منتشر نشده.

من پایه هستم که یک چنین پروگرمری رو روی مد سریال بسازیم. کس دیگه ای هست؟
            با سلام
            من قبلا یک سری تحقیق روی این کار انجام داده بودم به نظرم کار خیلی پیچیدهآ‌ نیست. xilinx یک application-note دارد که در آن کدهایی قرار دارد که فایلآ‌های jtag را ترجمه کرده و به تراشه ارسال میآ‌کند. ولی روش بهتر این است که اگر یک jtag با پورت USB ساخته شود به نوعی به برنامه Impact شناسانده شود و بتوان با آن مانند بقیه کابلآ‌های jtag کار شود. کاری به این شکل برای ISE تحت لینوکس انجام شده است ولی از یک CPLD استفاده میآ‌کند که مدار را کمی پیچیده میآ‌کند. من دوست دارم کابلی ساده مثلا با AVR درست شود که FPGA و CPLDهای Xilinx را پروگرم کند. البته مشخص است که این روش حتما در مقایسه با کابلآ‌های دیگر کند خواهد بود.
            من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

خب. مثل اینکه از آخرین باری که من اینترنت رو برای USB-Blaster زیرورو کرده بودم اینترنت کلی تغییر کرده (عجب!)
              یکی از کارهای خوبی که اخیرا انجام شده کار یک نفر روسی هست که کل مدار رو برای خانواده Altera ساخته و کد کدهاش رو هم با برد گذاشته اینجا:
              http://njnmnp.narod.ru/usbblaster/usbblaster.html
              اگر با روسی مشکل دارین بهتره از translate.google.com استفاده کنید. ظاهرا میگه روی Cyclone و Max جواب گرفته ولی روی بقیه مثل Stratix موفق نبوده.

یک کار نسبتا خوب دیگه هم اینجاست:
              http://www.ixo.de/info/usb_jtag

خیلی دوست دارم ببینم که آیا میشه از اینها غیر از configuration تو بقیه کارها بخصوص SignalTap هم استفاده کرد یا خیر. به امتحانش می ارزه.

دیدگاه

سلام.
                جناب ahmadyan خیلی ممنون.
                حالا خودتون می خواید بسازید؟
                کدومشو ؟ لینک اولیه یا دومی ؟
                چند تا سوال :
                لینک اولیه فقط الترا رو پشتیبانی می کنه ؟ (همون Cyclone و Max هم خیلی خوبه)
                در این صورت چه برنامه ای این پروگرامر رو می شناسه ؟
                لینک دومیه کدوم رو پشتیبانی می کنه ؟ ( Xilinx یا Altera ؟ ) مثل اینکه جفتش رو پشتیبانی می کنه .

والا من که سر در نمیارم. هر دو تا لینک تمام موارد لازم برای ساخت پروگرمر رو قرار داده اند ؟
                (مثل همون کد FPGA ؟ و ..... )

دیدگاه

من هم با سرچ یه چیزایی یافتم، به اینا سر بزنید :
                  http://fpgaz.com/usbp/
                  یا
                  http://www.fpgaz.com/wiki/doku.php?id=fpgaz:usbp:hw

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kasper
                    سلام.
                    جناب ahmadyan خیلی ممنون.
                    حالا خودتون می خواید بسازید؟
                    کدومشو ؟ لینک اولیه یا دومی ؟
                    احتمالا روسی رو. اگه بشه یکی ساخت که به هر دو خانواده Altera و Xilinx بخوره خیلی عالیه. مثلا با یک جامپری چیزی روی CPLD بینشون سوئیچ کنه.
                    چند تا سوال :
                    لینک اولیه فقط الترا رو پشتیبانی می کنه ؟ (همون Cyclone و Max هم خیلی خوبه)
                    در این صورت چه برنامه ای این پروگرامر رو می شناسه ؟
                    لینک دومیه کدوم رو پشتیبانی می کنه ؟ ( Xilinx یا Altera ؟ ) مثل اینکه جفتش رو پشتیبانی می کنه .

والا من که سر در نمیارم. هر دو تا لینک تمام موارد لازم برای ساخت پروگرمر رو قرار داده اند ؟
                    (مثل همون کد FPGA ؟ و ..... )
                    اصل کارشون همینه که برنامه ای مثل Quartus بتونه پروگرامش بکنه. در غیر اینصورت پروگرم کردن JTAG کاملا استاندارده و حتی همین پروگرمر هایی مثل TNM و غیره با گرفتن 4 تا سیم می تونن FPGA رو پروگرم بکنن منتهی برنامه هایی مثل Altera Quartus یا Xilinx ISE باید پروگرمر رو بشناسن تا پروگرم کنن و مشکل کار هم همین جاست. کل این مدارها تلاش می کنند تا خودشونو به جای اصلی ها جا بزنن.
                    ضمنا استفاده اصلی USB-Blaster ها هم برای پروگرم کردن نیست. اکثر پروگرمرهای Universal میتونن اینکار رو انجام بدن بلکه برای سایر نرم افزارها مثل دیباگ کردنه.

دیدگاه

سلام.
                      ممنون.
                      این لینکی که اقای سلطانی قرار داده اند قضیش چیه ؟ تمام موارد لازم برای ساختش رو قرار داده ؟
                      مدارش خیلی خفن بود . اینو نمیسازید ؟ به نظر قطعات زیادی رو ساپورت می کنه.

یه سوال دیگه :
                      کد وریلوگ که تو اون سایت روسی قرار داده شده رو همون یارو نوشته ؟ یا از پروگرمرهای Altera بلند کرده ؟!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kasper
                        سلام.
                        ممنون.
                        این لینکی که اقای سلطانی قرار داده اند قضیش چیه ؟ تمام موارد لازم برای ساختش رو قرار داده ؟
                        مدارش خیلی خفن بود . اینو نمیسازید ؟ به نظر قطعات زیادی رو ساپورت می کنه.
                        آقای سلطانی لطف داشتن ولی اون لینکی که گذاشتن اصلا پروگرمر نیست. یک نمونه development board هست مثل بقیه که خودش هم با JTAG پروگرم میشه و نکته جالب بردش اینه که اگه دقت کنید منبع تغذیه نداره! از ارتباط USB برق می گیره! کلا نمونه برد جالبیه ولی به درد این کار فکر نکنم بخوره.

یه سوال دیگه :
                        کد وریلوگ که تو اون سایت روسی قرار داده شده رو همون یارو نوشته ؟ یا از پروگرمرهای Altera بلند کرده ؟!
                        ظاهرا که این طور ادعا می کنه. ولی نمیشه این رو از روی پروگرمرهای Altera بلند کرد!
                        تا جایی که من اطلاع دارم تا Rev B پروگرمرهای آلترا از همین شکل استفاده می کنند FT245+MAX3064. ولی مطمئنا برنامه روی CPLD با مال آلترا فرق داره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadyan
                          البته. هم برای Xilinx و هم برای Altera.
                          تو گوگل مثلا اینو جستجو کنید: Altera USB-Blaster یا ByteBlaster II & MV - USB Blaster

همشون هم توی جمهوری پیدا می شوند. ولی نسبتا گرونند.
                          سلام
                          ببخشید ممکنه بگین از کدوم فروشگاه میشه تهیه کرد؟ یه چیز کامل میخوام. مثل این:
                          http://microcontrollershop.com/product_info.php?cPath=87&products_id=2444
                          ممنون
                          If you don't start, it's certain you won't arrive!

دیدگاه

سلام بچه ها.من یه راه عالی برای این مسئله پیدا کردم(البته فکر میکنم!).ما میتونیم پایه های پورت پارالل رو که برای jtag استفاده میشه عوض کنیمو از پایه های D0 تا D7 استفاده کنیم که در این صورت با یه مبدل خیلی ارزون(حدودا 10هزار تومن) اونو به usb تبدیل کنیم.این مبدل ها فقط پایه های D0 تا D7 رو تبدیل میکنند که کار ما رو راه میندازه.
                            نظر شما چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi_123
                              سلام بچه ها.من یه راه عالی برای این مسئله پیدا کردم(البته فکر میکنم!).ما میتونیم پایه های پورت پارالل رو که برای jtag استفاده میشه عوض کنیمو از پایه های D0 تا D7 استفاده کنیم که در این صورت با یه مبدل خیلی ارزون(حدودا 10هزار تومن) اونو به usb تبدیل کنیم.این مبدل ها فقط پایه های D0 تا D7 رو تبدیل میکنند که کار ما رو راه میندازه.
                              نظر شما چیه؟
                              نه نمیشه دوست عزیز !
                              اونا فقط d0 تا d7 رو تبدیل می کنن، اما ما پین های کنترلی را هم می خواهیم.
                              تازه مبدل هایی هم که تو بازار هست برای یه سری پرینتر های خاصه !!! :cry:
                              پیش از آن که فرصت ها را از شما بگیرند، از آنها استفاده کنید !

دوستان زیاد وقت نداریم، خیییییلی تلاش کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X