اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خازن AC با ESR پایین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خازن AC با ESR پایین

سلام

من برای ساخت کوره القایی به خازن AC با ESR پایین نیاز دارم. می خواستم بدونم این خازن ها چه نوع خازنی هستند و از کجا می شه تهیه کرد.

متأسفانه با این وضع افتضاح بازار ایران موفق نشدم پیدا کنم.

با تشکر قبلی

پاسخ : خازن AC با ESR پایین

راههایی جهت ساخت این نوع خازنها وجود دارد که البته بستگی به مقدار ان دارد .در کورههای القایی توان بالا از فرکانسهای در حد مگا هرتز استفاده میشود وچون مقدار خازن در این حالت بسیار کوچک میشود بین صفحات فلزی مسی کاغذهای عایق (مخصوص سیم پیچی)قرار داده و انها را میسازند البته اگر میتوانستید جزییات بیشتری از کوره بگویید بیشتر کاکتان مینمودم.1-توان -2-فرکانس-3-توپولوژی مورد استفاده شده-3-نوع سوییچها.
    در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

این نوع از خازنها را با روشهای مختلفی میتوان ساخت که بستگی به فرکانس و توان کوره ومقدار خازن دارد در توانهای بالا و فرکانس در رنج مگا هرتز دو صفحه مسی دایره ویا مربع شکل را با فاصله خیلی کم از هم قرار داده و با کاغذ عایق با توان تحمل حرارتی بالا(مانند کاغذ بریشمان) پر میکنند جهت بالا بردن ظرفیت انها را روی هم قرار داده واز کناره ها موازی میکنند تا فضای کمتری اشغال کند.
      در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

نوشته اصلی توسط BATMAN
        سلام

من برای ساخت کوره القایی به خازن AC با ESR پایین نیاز دارم. می خواستم بدونم این خازن ها چه نوع خازنی هستند و از کجا می شه تهیه کرد.

متأسفانه با این وضع افتضاح بازار ایران موفق نشدم پیدا کنم.

با تشکر قبلی
        خازن MKP . اگه تهرونی برو فاراد داخل پاساژ امجد . برای کوره علاوه بر این که خازن باید ESR بسیار پایینی داشته باشه باید dV/dT بسیار بالایی هم داشته باشه . به همین دلیل از خازنهای MKP باید استفاده کنید .
        آسمان بار امانت نتوانست کشید قرعه کار به نام من دیوانه ردند
        سلطانی دو عالم باشد از آن آن کس سلطان بیامدست و درویش رفته باشد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X