اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مولتی متر دیجیتال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مولتی متر دیجیتال

سلام
    من یک مولتی متر دیجیتال با atmega 32 می خوام
    اینجا چندتا تاپیک و برنامه بود اما همشون با بیسکام کار کرده بودن. من اصلا بیسکام بلد نیستم :cry2:
    کسی با code vision همچین برنامه ای نوشته
    گاه باش که مومن عاشق فرصت سرگرمی ندارد (ع.ص)

پاسخ : مولتی متر دیجیتال

نوشته اصلی توسط محمد صائب
    سلام
    اینجا چندتا تاپیک و برنامه بود اما همشون با بیسکام کار کرده بودن. من اصلا بیسکام بلد نیستم :cry2:
    سلام .

من هم همین مشکل رو دارم .... البته ولت متر رو ساختم ولی آمپر متر زو نمی دونم چی کار کنم ....

من هم با codevision کار می کنم .... تو رو رخدا ، پروژه ای مرتبط ندارید ....فارسی یا انگلیسی فرق نمی کنه ....

دیدگاه

ببین برای اندازه گیری جریان باید یک مقاومت 0.1 اهم رو درون مدار مولتی مترتون قرار بدید بطوری که جریان هر مداری رو که میخواین بگیرید با این مقاومت سری بشه.
      با تغییر جریان این مدار سری که بدست میاد دو سر این مقاومت یک ولتاژ ضعیف در حد چند 100 میکرو ولت افت میکنه(چون مقاومت خیلی کمه تو ولتاژ تاثیری نداره)حالا این ولتاژ رو به یک OPAMP مثلAD620 میدین و خروجی رو با کمی فیلتر میدین به ADC میکرو.فقط باید رو جریان مثلا یک میلی آمپر ببینید چند میلی ولت رو نشون میده تا با یک تابع ساده هم کالیبره بشه هم مقدار ولتاژ رو بصورت جریان نشون بده.
      در مولتی متر ها هم به همین شکل اگه بازش کنید میبینید یک سیم کلفت وجود داره که وسطش یک انحنا داره که همون مقاومته.بخاطر همین فقط برای اندازه گیری جریان جای پراپ مولتی متر رو تغییر میدین تا مداذ مورد اندازه گیری با این مقاومت سری بشه

موفق باشید

یا حق
      خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد صائب

لطفا ....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید نجفی
          ببین برای اندازه گیری جریان باید یک مقاومت 0.1 اهم رو درون مدار مولتی مترتون قرار بدید بطوری که جریان هر مداری رو که میخواین بگیرید با این مقاومت سری بشه.
          با تغییر جریان این مدار سری که بدست میاد دو سر این مقاومت یک ولتاژ ضعیف در حد چند 100 میکرو ولت افت میکنه(چون مقاومت خیلی کمه تو ولتاژ تاثیری نداره)حالا این ولتاژ رو به یک OPAMP مثلAD620 میدین و خروجی رو با کمی فیلتر میدین به ADC میکرو.فقط باید رو جریان مثلا یک میلی آمپر ببینید چند میلی ولت رو نشون میده تا با یک تابع ساده هم کالیبره بشه هم مقدار ولتاژ رو بصورت جریان نشون بده.
          در مولتی متر ها هم به همین شکل اگه بازش کنید میبینید یک سیم کلفت وجود داره که وسطش یک انحنا داره که همون مقاومته.بخاطر همین فقط برای اندازه گیری جریان جای پراپ مولتی متر رو تغییر میدین تا مداذ مورد اندازه گیری با این مقاومت سری بشه
          جناب نجفی ، توضیحاتتون خوب بود اما کافی نبود ، شرمنده من مبتدی ام ...امکان داره شماتیکی قرار بدهید ....

اصلا لزوم وجود پ امپ چیه ؟؟ چطور توی مدار به کار بیارم ؟؟ ......و .. فیلتر برای چی ؟ دقیقا چی کار کنه ؟؟ ( من بلد نیستم فیلتر بسازم .. :redface: ) خواهشا توضیح کاملتری بدید ، یک عالمه ممنون می شم .

دیدگاه

سلام ..............

با استفاده از Zero Span نمیشه؟
            دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

سلام
              باتشکر از راهنمایی
              آقای نجفی امکان داره به جای مقاومت 0.1 اهم یه مقاومت بیشتر مثلا 20 اهم بذاریم و دیگه نیازی به اپ امپ نباشه . با این حال که یه مقدار دقت کم میشه .

دیدگاه

اون وقت توان مقاومت هم باید بالا تر بره و تازه گرمای بیشتری هم تولید میکنه
                برای امپر متر باید از مقاومتهایی استفاده بشه که نسبت به نوسانات دما پایدار باشند
                ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eca_armin
                  سلام
                  باتشکر از راهنمایی
                  آقای نجفی امکان داره به جای مقاومت 0.1 اهم یه مقاومت بیشتر مثلا 20 اهم بذاریم و دیگه نیازی به اپ امپ نباشه . با این حال که یه مقدار دقت کم میشه .
                  بعلاوه مطالبی که دوستمون r.babazadeh گفتن شما جریان و تقسم ولتاژ ولتاژ مدار رو هم با مقاومت 20 اهم تغییر میدید.به این خاطر از مقاومت 0.1 استفاده میشه که تغییر محسوسی تو مدار نداره و فقط مقداری کمی ولتاژ روش افت میکنه که واسه ما بسه.
                  به این خاطر OPAMP قرار میدین چون میکرو نمیتونه ولتاژی در حد میکرو ولت رو بخونه و باید تقویت بشه.به روی چشم khazan جان شماتیک هم گذاشتم.

طرحی رو که میبینید مداری بوده که طراحی کردم برای اندازه گیری ولتاژ جریان و دما که در یک دمای خاص رله رو فعال میکرد.
                  بخش مورد نظر جایی هست که دورش خط قرمر کشیدم

خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسام الدین
                    سلام ..............

با استفاده از Zero Span نمیشه؟
                    سلام .................

جناب نجفی؛ راجع به سوالم توضیح میدین؟ ممنون میشم ..
                    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسام الدین

سلام .................

جناب نجفی؛ راجع به سوالم توضیح میدین؟ ممنون میشم ..
                      چرا حسام جان.دقیقا میشه
                      یکی از کاربرد های Zero Span همینه

دیدگاه

سلام .

این ic 7660 چی کار میکنه ؟ چرا از پایه 4 اون به پایه 4 پ امپ وصل کرده اید ، ؟؟؟؟

و بهره این تقویت کننده ad620 چند قرار داده اید ؟؟

من دوزاری ام هنوز کجه ..... :redface:

دیدگاه

آی سی 7660 ولتاژی که بهش میدیم رو منفی میکنه و برای ولتاژ منفی opamp استفاده میشه.
                          حتما دیتا شیت هم AD620 و هم 7660 رو ببین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید نجفی
                            آی سی 7660 ولتاژی که بهش میدیم رو منفی میکنه و برای ولتاژ منفی opamp استفاده میشه.
                            ممنون از لطف و توجهتون . می تونم از آی سی رگولاتور 7905 هم استفاده کنم ؟؟ برای تولید ولتاژ منفی ، مورد نیاز پ امپ ؟؟

با سپاس فراوان

دیدگاه

انوقت به ترانس 3 سر نیاز داری و نمی تونی با هر ولتاژی مار کنی.
                              اما این آی سی فقط 5 ولت رو میگیره و برمیگردونه.
                              خیلی هم ارزونه تا دنگو فنگ 7905

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X