اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Handshaking با Port RS232

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

Handshaking با Port RS232

من یک مشکل اساسی با این Port RS232 دارم.مطالعات زیادی انجام دادم.
    چند تا سوال دارم.
    1- با چه برنامه ای میتونم Handshaking انجام بدم ؟ مثلا میخوام با یک برنامه ای مثل terminal ویندوز دیتا از یک دستگاهی بگیرم و چند تا Command بفرستم حالا مشکل من اینجاست
    که اگه فقط TX و RX بود مشکلی نبود ولی دستگاه از handshaking استفاده میکنه از پین های CTS (Clear to send) و RTS (Request to send)
    حالا من یک برنامه ای میخوام که بتونم RTS یا CTS رو یک بکنم تا دستگاه بفهمه که الان کامپیوتر آماده دریافت است که دیتا رو بفرسته.
    حالا با چه برنامه یا روشی میتونم این کارو بکنم ؟ و اینکه آیا باید لحظه ای صفر و یک بکنم یا تا پایان transfer باید یک بمونه ؟
    یا اگه با VB Mscomm 6 تو ویژوال تنظیم یا برنامه نویسی میخواد ؟ برنامش چجوریه ؟

پاسخ : Handshaking با Port RS232

سلام . خوبی ایمان جان؟
    این ثبات های مربوط به آی سی سریال کامپیوتر از نظر دسترسی و فرمان پذیری مزخرف ترین ثبات هایی هست که من تا الان باهاشون کار کردم. توی C تمام دستور هاش هست ولی من هر کاری کردم حتی با وقفه های تحت داس کار کردم خودم نتونستم این کار رو بکنم. ولی اگه بخواهید با کامپایلر های ویژوال این کار رو انجام بدید کارتون یه مقدار راحت تر هست . اگه با زبان C آشنایی دارید بهتره با #C بنویسید.
    در سایت زیر یه پروژه در مورد DLL سریال در #C هست . (شاید برای VB هم باشه یه سرچی بکنید)

Http://www.codeproject.com

موفق باشید.
    شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
    هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
    چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

سلام ایمان جان
      اون شب بهت گفتم که با پورت سریال کار نکردم :rolleyes:،اما اگه فقط می خوای یه جوری اون پایه ها رو 0 و 1 کنی یه راه هست،اونم استفاده از compim تو پروتئوس هست
      حالا برای برنامه نویسیش شاید بتونی از dll ش هم استفاده کنی
      در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
      مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

آقا دقیقن میگی با compim تو پروتئوس چه کار میشه کرد ؟
        یا مثال اگه داری بفرست

دیدگاه

سلام. البته دقیقاً در جریان نیستم ولی تو پروتئوس تو قسمت Instruments به Virtual Terminal هم یه نگاهی بکن.
          BNTSTBNT

دیدگاه

سلام ایمان جان
            compim پورت سریال رو برات شبیه سازی میکنه،می تونی از محیط شبیه سازی با پورت سریال ارتباط برقرار کنی،یعنی هر پایه ای رو که تو پروتئوس 1 یا 0 کنی در عمل هم این پایه 1 یا 0 میشه
            خود پروتئوس مثال داره،یه دونه هم تو قسمت سیستمهای کنترلی--->کنترل موتور dc ،قسمت PID خودم نوشتم
            در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
            مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

کنترل MScomm در ویژوال بیسیک یک Property به نام RTSEnable داره که با True و False کردن اون می تونید پین RTS رو Set و Reset کنید، CTS هم بوسیله DCE کنترل میشه و با CTSHolding می تونید از وضعیت اون مطلع بشید، مثلا این خط برنامه RTS رو یک میکنه:

کد:
              MSComm1.RTSEnable = True
              There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X