اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کتاب 504

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کتاب 504

سلام میخواستم ببینم نظرتون درباره کتاب 504 چیه .
    آخه میخوام اگه شد بخونمش
    **همیشه به این فکر کن که خداوند با توست**

پاسخ : کتاب 504

سلام
    نگفتین دقیقا به چه منظوری میخواین ولی کلا این کتاب خوبی هست و شامل ۵۰۴ لغت اساسی انگلیسی است واسه ارشد هم توصیه میشه معمولا هرچند توی این چند سال اخیر دیگه اینم کافی نیست .... بسته به روشی که میخواین بخونین بستگی داره ولی کتاب خوبی هست اما باید میگفتید به چه هدفی میخواین تا بشه گفت کافی هست یا نه
    توی همین انجمن هم یه تاپیک هست با عنوان ۱۴۰۰ لغت کاربردی یه pdf هست که ۱۴۰۰ لغت کاربردی رو توش داره اینم خوبه پوشش بیشتری هم داره ولی خوب کتاب ۵۰۴ یه کتابه اما اگر با اون تیپ حفظ لغت مشکلی ندارین اینم خیلی خوبه
    موفق باشید.

دیدگاه

برای یادگیری لغات زبان البته به صورت صرفا حفظی نه بلکه کاربردی

دیدگاه

سلام دوست عزیز 504 برای شروع خوبه ولی بهترین راه برای یاد گیری بیشتر حفظ کردن لغت با یه نمونه جمله است که ماندگاریش در ذهن بیشتره اگه از مثال های کتاب استفاده کنی خوبه ولی بعضی مثال هاش سخته
        کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بهرام
          سلام دوست عزیز 504 برای شروع خوبه ولی بهترین راه برای یاد گیری بیشتر حفظ کردن لغت با یه نمونه جمله است که ماندگاریش در ذهن بیشتره اگه از مثال های کتاب استفاده کنی خوبه ولی بعضی مثال هاش سخته
          آقا بهرام عزیز من هم با نظرتون موافقم آخه اگه بخوای صرفا کلمه حفظ کنی بهد از یکی دو ماه همش از یاد میره پس باید تو جمله ی کاربردی حفظ کنیم

دیدگاه

میتونی همون ۱۴۰۰ لغت رو با سیستم لایتنر و مشابه اونم حفظ کنی در مورد لغت من تجربه موفقی داشتم واقعا کار میکنه با اینکه خیلی هم پیگیر نبودم و گاهی به قول معروف دودر میشد :mrgreen: اما میتونم بگم تجربه خوبی بود حداقل واسه حفظ لغت خیلی خوبه....اگر هم توی جمله نباشه بازم حفظ میشه طبق اصل تکرار البته به بهینه ترین شکل توی این مسائل تکرار میتونه مفید باشه
            البته صحبتی که بهرام داشتن کاملا درسته...این مسئله ناقض این حرف نیست یکی دیگه از مزایای یادگیری در جمله همون نقش کلمه و نحوه به کار بردنش و حتی میشه گفت معنی درست یا حداقل معمول کلمه رو توی ذهن جا میندازه همینطور شکل به کارگیریشو
            بهرحال میتونی از ترکیب هر دو روش استفاده کنی... به امتحانش میارزه

دیدگاه

کسی تا حالا با G5 کار کرده ؟ فرقش با لایتنر چیه ؟ اگه کسی اطلاعاتی داره اینجا بداره تا همه استفاده کنن ، ممنون
              کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بهرام
                کسی تا حالا با G5 کار کرده ؟ فرقش با لایتنر چیه ؟ اگه کسی اطلاعاتی داره اینجا بداره تا همه استفاده کنن ، ممنون
                من با هر دوتاش کار کردم . اساس g5 در واقع همون لایتنر هست . به نظر من لایتنر از لحاظ مرور لغات بهتر عمل میکنه چون g5 با کمی تفاوت (که به نظر من از استاندارد لایتنر کاسته شده) وارد بازار کردن
                لحظه ها را مي گذرانديم تا به خوشبختي برسيم غافل از اينكه خوشبختي در آن لحظه ها بود كه گذرانديم
                دكتر علي شريعتي

دیدگاه

نوشته اصلی توسط CONTRONIC

من با هر دوتاش کار کردم . اساس g5 در واقع همون لایتنر هست . به نظر من لایتنر از لحاظ مرور لغات بهتر عمل میکنه چون g5 با کمی تفاوت (که به نظر من از استاندارد لایتنر کاسته شده) وارد بازار کردن

دوست عزیز میشهدر مورد اساس کارش بیشتر توضیخ بدی
                  کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

من تجربه کاملی با لایتنر ندارم (سه ماه) ولی من اینجوری باهاش کار کردم که تقریبا اینه:
                    شما ۵ بخش دارین (یه جعبه رو فرض کنید و یه سری فلش کارد که یکطرف لغت هست و یک طرف معنیش که من از کاغذهاپی معمولی استفاده میکردم) ابتدا بخش اول ظرفیت ۲ دسته فلش کارد رو داره (هر دسته تعداد فلش کاردهائی است که شما مثلا در یک نوبت که معمولا یه روزه مرور کردین و هر تعددی میتونه باشه) خانه دوم ظرفیت ۴ دسته رو داره و خانه سوم ظرفیت ۸ تا رو داره و خانه چهارم هم ۱۵ تا (بعضی ورژن ها ۱۶ تا) دسته کارت رو توی خودش میگیره
                    یه خانه هم به اسم خانه صفر هست که میشه گفت ظرفیت فقط یه دسته کارت رو داره ولی من ازش به عنوان انبار استفاده میکردم.
                    حالا این میشه یه ساختاری مثل FIFO که به نوبت جلو میرند اینو میگم که یه دید کلی حاصل بشه حالا شما مثلا ۳ تا کارت رو که شامل ۸ لغت بودند خوندین و گذاشتین توی بخش اول خانه اول....کاری بهش ندارین .... دفعه بعد که میتونه روز بعد باشه یا سه روز بعد یا .... شما اینبار مثلا یه کارت رو که خودتون درست کردین میخونین و اینبار اون دسته قبلی رو یکی شیفت میدین و اینو توی ۱.۱ میگزارین
                    بعد فرداش میبینین که خانه اول پر شده پس باید واسه خالی کردنش مرور کنید .. دسته ای که توی بخش ۱.۲ قرار داره رو بر میدارید و به لغت ها نگاه میکنین اگر معنیشو رو بلد بودین خوب پاس میشه و میره خانه ۲.۱ ولی اگر معنیش رو بلد نبودید میره توی همون خانه صفر (که میتونم بگم یه جور نقطه شروع دوباره یا انبار یا هر چی که اسمشو میزراین و ظرفیتش نامحدوده در این خانه دیگه دسته بندی وجود نداره شما مثلا ۳ تا رو از توش بر میدارین و مرور میکنین و اون میشه یه دست) بهرحال همینطور پیش میره....تا خونه ۲.۴ هم پر بشه و اگر بلد بودین میره ۳.۱ و ....
                    یعنی شما اولش هر دسته ای وارد سیستم میشه بقیه شیفت پیدا میکنن و دوم اینکه وقتی خانه های ۱.۲ و ۲.۴ و ۳.۸ و ۴.۱۵ پر شد اون وقت اون دسته کارتها رو از خودتون امتحان میگیرین بدین ترتیب اگر ساده ترین فلش کارتها رو هم حساب کنین در سریعترین حالت ۱ روز...۵ روز....دو هفته و چهار هفته بعد از به خطر سپاری مرور میشن (طبق منحنی فراموشی به طور خود به خود در واقع روند فراموشی که طبیعی هست رو خنثی میکنه و به حافظه درازمدت میره)
                    بعضی لغتهای چموش هم خودبخود بارها مرور میشن تا بشه ازون سر در آن

راجع به روش G5 که ویرایش یافته همین روش لایتنر است اطلاعی ندارم این مطالب رو هم با توجه به تجربه شخصی خودم گفتم که ممکنه کاملا دقیق نباشه ولی امیدوارم حداقل کلیت قضیه دستتون اومده باشه چون توضیحاتش توی اینترنت فراوونه

نرم افزارهائوی هم در این مورد هست که الان اسم JMemorise یادمه که نمیدونم واسه لینوکس بود یا ویندوز...و نرم افزارهای مختلف ... بعضی دیکشنری مثلا xfardic و .... (یادم نمیاد ) به شکل توکار همچین سیستمی دارن....

حالا ممکنه که بحث تاپیک نباشه ولی فکر کنم بد نیست جناب Contronic اگه ممکنه راجع به G5 یه کم توضیح بدن و اینکه به نظرشون این روش واسه مطالبت درسی تا چه حد مفیده؟ G5 چطور؟ l من خودم واسه مطالبت درسی نتونستم یعنی زود بیخیالش شدم حالا اگر در این مورد هم تجربه ای دارین ممنون میشم (اگر هم فکر میکنین در جهت تاپیک نیست میتونم توی PM دنبال کنم .... ممنون)

دیدگاه

اساس کار لایتنر رو میدونم و خودم ازش استفاده میکنم در مورد g5 اطلاعات میخوام
                      کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

همونطوری که گفتم اساس G5 همون لایتنره که دوستمون در موردش توضیح دادن و اما فرقش:جی 5 هم 5 تا خونه داره وبه عنوان مثال اگه خونه 3 پر شد شروع میشه که خونده بشه ولی اینطور نبوده که این خونه سوم با کارتهای رنگی به سه قسمت تقسیم شده باشن ، توی جی5 یک سانت از سه سانت پر شده رابر میدارند
                        من برای زبان و بعضی وقتا برای تسلط سریع به دیگر دروس از لایتنر استفاده میکنم
                        لحظه ها را مي گذرانديم تا به خوشبختي برسيم غافل از اينكه خوشبختي در آن لحظه ها بود كه گذرانديم
                        دكتر علي شريعتي

دیدگاه

سلام اگه میخواهی فقط لغت حفظ کنی ویادت نره نرم افزار نارسیس نسخه 5 یا از اون بهتر ماکسیمم از شرکت نارسیس رو بخر که ماکسیمم همون 504 لغت با مثال است :nerd: :nerd:
                          که هروقت حوسله داشتی تستاشو میزنی ولغاتی که رفت تو حافظه دایمی دیگه امکان نداره فراموش کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط asmasm
                            سلام اگه میخواهی فقط لغت حفظ کنی ویادت نره نرم افزار نارسیس نسخه 5 یا از اون بهتر ماکسیمم از شرکت نارسیس رو بخر که ماکسیمم همون 504 لغت با مثال است :nerd: :nerd:
                            که هروقت حوسله داشتی تستاشو میزنی ولغاتی که رفت تو حافظه دایمی دیگه امکان نداره فراموش کنی
                            میشه بیشتر توضیح بدین..
                            از کجا میتونم اونا تهیه کنم؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

سلام اقای اقبالی
                              من help خود نرم افزار رو براتون میزارم یکنگاه بنداز میفهمی چی
                              اگر راهنمایی بیشتری خواستی برو توسایت نارسیس که یک نمونه مجانی نرم افزار رو برای دانلودگزاشته

help نرم افزار
                              http://kingupload.co.cc/Files/Help.rar

دانلود نرم افزار با حجم 3.5 مگا
                              http://www.narcissoft.com/DownLoads/MaximumDemo.zip

سایت شرکت
                              www.narcissoft.com

موفق باشید :nice: :nice:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X