اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در حذف فیدبک یا مدارات آنتی فیدبک(سوت کشیدن بلندگو)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در حذف فیدبک یا مدارات آنتی فیدبک(سوت کشیدن بلندگو)

سلام من یه مدار آمپلی فایر طراحی کردم که دارای قدرت بالایی هست اما در استفاده از اون مشکل دارم
    وقتی که صدای خروجی را یه کم بلند میکنم بلندگو سوت میکشه این در حالیه که صدای خروجی زیاد هم بالا نیست
    اگر شما آمپلی فایر های مساجد و مراسمات را دیده باشید دارای صدای بلندی هستند و پدیده فیدبک خیلی کم اتفاق میافته ، فقط وقتی که صدا را خیلی خیلی بالا برده باشیم
    کسی میدونه چطوری باید این مشکل را برطرف کنم؟
    یکی نیست به ما بگه "آخه تو رو چه به AVR"

پاسخ : کمک در حذف فیدبک یا مدارات آنتی فیدبک(سوت کشیدن بلندگو)

سلام
    علت بروز این مشکل برگشت صدای بلندگو به میکروفن هست . درسته که هرچی قدرت آمپ بالاتر باشه فیدبک کمتره اما به هبچ وجه قابل حذف نیست . البته شرکتهایی ادعا کردند که تونستند اینکارو بکنند اما در عمل چنین چیزی نیست . البته من یه زمانی روی این مسئله کار میکردم ولی نیمه کاره رها شد. شاید بعداً ادامه بدم . پیشنهاد من این بود که ما از یه مدار ساند سوئیچ با سرعت بالا استفاده کنیم. اگر دقت کرده باشید این صوت در زمانیکه شما به صورت ممتد و با صدای بلند با میکروفن صحبت میکنید کمتر میشه و درست لحظه ای که صدا رو به کاهش میره صدای صوت بلند میشه . حالا اگه ما با یه ساند سوئیچ بتونیم در این لحظه ورودیه مدار رو صفر و یا گین رو پایین بیاریم دیگه صوت نداریم.
    البته ناگفته نماند که این صدای صوت دلایل دیگه ای هم داره.
    1 high rang بودن بلند گو.
    2 زیر بودن صدای میکروفون . بعضی از میکروفونها صدای تیزی دارند که منجر به فیدبک میشه
    3 عدم وجود فاصله مناسب بین میکروفن با بلند گو
    4 کوچک بودن فضا نسبت به قدرت خروجیه شما
    5 اینکه شاید اصلاً این آمپ واقعاً پر قدرت نیست اگه میشه مشخصاتش رو بیان کنید
    6 مچ نبودن پری ها با آمپ و یا عدم استفاده از مستر مناسب
    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

شاید همفاز نبودن ورودی و خروجی هم از دلایلش باشه.
      ...............................................

آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است
      Ctrl+C , Ctrl+V
      .................................................. ....

دیدگاه

اگر به امپ ها هیئت ها و یا مساجد دقت کرده باشید..معمولی ترینشون 2 تا ولوم داره برای افزایش صدا..

یکی ولوم اصلی هست که ازش با نام Master هم نام برده میشه..و اون یکی هم ولومی هست که هر قسمتی برای خودش مجزا داره..

تجربه ی من در این زمینه نشون داده که وقتی صدای سوت رو شنیدید..کافیه حساسیت ورودی رو کم کنید و به نسبت اون مقداری ولوم اصلی رو زیاد کنید..اینکار یه عیب هم داره که باعث میشه مقداری هوم در خروجی ظاهر بشه(نسبتش بالاتر میره..حالا شاید قادر به شنیدنش نباشید)..

یعنی شما باید حساسیت میکروفون رو کم کنید تا به صدای خروجی اسپیکر کمتر حساس بشه.

:smile:

به این لینک هم نگاه بندازید بد نیست :

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=6735.0

دیدگاه

سلام
          در مورد ولوم پری و مستر با شما موافقم و خودم هم در مواقع ناچاری از همین شیوه استفاده میکنم. اما با اینکار فقط کمی کنترل میشه و حذف نمیشه.
          اون هوم که شما فرمودید در همه دستگاها نیست . علتش هم اینه که به علت حساسیت بیشتر قسمتهای اولیه تقویت کننده تولید کننده ها مجبورند ترانس رو نزدیک مستر ببندند یعنی بین بد و بدتر بد رو انتخاب میکنند.البته یه هوم خیلی خیلی خفیف هم داریم که علتش تقویت فرکانسهای پایینه که توسط تقویت کننده های پی در پی انجام میشه و قابل حذف نیست. که البته این هوم هرگز ایجاد مزاحمت نمیکنه چون در نهایت فیلتر و نهایت قدرت و در سکوت کامل قابل شنیدنه.
          :job:
          خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X