ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    2008/01/16
    Tehran
    207
    2

خرید برد آماده و میکرو

این برد ها که برای at91sam7s64 هست به نظرتون چندن؟

این یه برد ساده با حداقل مدارات لازم برای کارکردن(همه قطعات ،از جمله میکرو ،روی برد لحیم شدن):

این یکی دوتا پورت سریال + 4تا کلید و LED + سنسور دما و رطوبت + EEPROM + مدار LCD کاراکتری رو رو خودش داره(برای اطلاعت بیشتر شماتیک رو ببینید)

اینم شماتیکش:
    http://www.4shared.com/file/93477695/6e1e1608/S64EVB2.html

2007/11/07
    شيراز
    1,944
    16

پاسخ : خرید برد آماده و میکرو

حدود 60 تومن بايد قيمتشون باشه كه به نظر من اگر بتونين بسازين هم تجربس هم با ميكرو بيشتر اشنا ميشين هم ارزئن تره
    علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني
    2008/01/16
    Tehran
    207
    2

اول آدم باید ببینه که در حال حاظر هدفش از این کارا چیه؟ اگه یادگیری آرم هست باید برای همین کار وقت بزاری نه اینکه، اول بری یه نقشه پیدا کنی بعد بری pcb رو سفارش بدی( n تومن پولش میشه) ،بعد بگردی دنبال قطعات( با توجه به اینکه من 2شنبه کل جمهوری رو گشتم فقط یه جا at91 داشت که اونم تموم کرده بودو جوان هم بسته بود) ؛ فرض کنیم تا اینجا 1 ماه طول میکشه! بعد تازی بیای این قطعات smd رو لحیم کنی و بعد تازه تست کنی درسته یا نه.(شد 1 ماه و نیم)
    قیمت اون اولیه حدود 20 تومن و دومیه 45 تومنه :eek:( به همراه کابل usb و wiggler و خود میکرو هم مسلما روش لحیمه) . حالا شما خودتون ببینید ادم بره 1ماه و خورده کار کنه بعد با قیمت شاید بیشتر این برد رو داشته باشه بهتره یا اینکه بخره!؟ oo:
    اینکه آدم کار میکنه یاد میگیره درسته ولی اینکار رو میتونه وقتی کار کردن با آرم رو یاد گرفت بعد برای کار های دیگه( که مسلما این برد هم جواب نمیده) بیاد وقت بزاره. من خودم تا حالا با برد آماده کارد نکردم ولی مشکل من با smd هست که نه میشه تو برد معمولی و نه تو برد برد با هاش کار کرد و باید حتما pcb باشه و لحیم کردنش هم بماند.
    2008/02/05
    Sari
    178
    1

من دارم یک هیتر خوب و کلی دم و دستگاه میخرم تا بتونم با smd خوب کار کنم

به نظر من اون یک ماه وقت ارزشش رو داره
    میدونی چرا ؟
    چون باعث میشه از این سبک قدیمی لحیم کاری و روغن لحیم و این جور چیزا رو بزاری یه گوشه و بری کار با نوع جدید رو یاد بگیری

البته دلیل من برای رفتن دنبال این چیزا این بود که وقتی رفتم ای سی موبایل بخرم طرف گفت تو نمیتونی لحیمش کنی
    در حالی که من با هویه خیلی از قطعات smd رو تا حالا لحیم کردم . :redface:
    در ضمن برای کار با میکرو های آرم من میگم خودت مدار رو طراحی کنی ( بیرون کشیدن پورت) خیلی بهتره
    چون من تو تجربه به دست اوردم مداری رو که از دیگران بدست میارم و میسازم همیشه تو دیباگش مشکل دارم ولی وقتی خودم شروع به ساختش میکنم اینطور نیست
    البته مدارات استاندارد از این قظیه مستثنی هستند
    2006/09/16
    186
    0

سلام

بردهای http://olimex.com/ هم نسبتا ارزون ان. البته من ARM9 رو میگم.
    اللهمَ اغفرلیَ الذنوبَ التی تحبسُ الدعاء
    2007/11/07
    شيراز
    1,944
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط مسیح نظری
    من دارم یک هیتر خوب و کلی دم و دستگاه میخرم تا بتونم با smd خوب کار کنم

به نظر من اون یک ماه وقت ارزشش رو داره
    میدونی چرا ؟
    چون باعث میشه از این سبک قدیمی لحیم کاری و روغن لحیم و این جور چیزا رو بزاری یه گوشه و بری کار با نوع جدید رو یاد بگیری

البته دلیل من برای رفتن دنبال این چیزا این بود که وقتی رفتم ای سی موبایل بخرم طرف گفت تو نمیتونی لحیمش کنی
    در حالی که من با هویه خیلی از قطعات smd رو تا حالا لحیم کردم . :redface:
    در ضمن برای کار با میکرو های آرم من میگم خودت مدار رو طراحی کنی ( بیرون کشیدن پورت) خیلی بهتره
    چون من تو تجربه به دست اوردم مداری رو که از دیگران بدست میارم و میسازم همیشه تو دیباگش مشکل دارم ولی وقتی خودم شروع به ساختش میکنم اینطور نیست
    البته مدارات استاندارد از این قظیه مستثنی هستند
    دقيقا با مسح جان مخالفم
    نا سلامتي مي خوان بهت بگن مهندس(بعد ندوني هلور تا چند درجه حرارت دلره و كاربردش چيه يا pcb چه طور درست شده)
    2008/01/16
    Tehran
    207
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط omega_adiban
    دقيقا با مسح جان مخالفم
    نا سلامتي مي خوان بهت بگن مهندس(بعد ندوني هلور تا چند درجه حرارت دلره و كاربردش چيه يا pcb چه طور درست شده)
    oo: oo:
    من نفهمیدم شما آخر موافقید یا مخالف؟!
    اتفاقا فرق یه تکنسین با یه کارشناس با یه کارشناس ارشد و دکتر تو همین موارد هست(حرکت از سمت چار فرانسه به سمت تخصص). من کلا اینجور کار ها رو نفی نمی کنم ولی تا وقتی که این کارا ،موضوع اصلی نشه.مثلا کار کردن با ic های dip وقت زیادی نمیگیره و میشه تو برد برد و هزار سوراخ ازش استفاده کرد ولی با tqfp و کلا smd وضع فرق میکنه و خیلی وقت بیشتر میگیره. برای همین در مواردی که واقعا نیاز نیست ، به جایی که اون وقت رو بزاری رو این کارا ، روی خود میکرو کار میکنی. ولی اگه برای یه پروژه به یه بورد نیاز داشته باشی اون وقت باید برای طراحی و اجرای بورد وقت بزاری.
    2008/02/05
    Sari
    178
    1

موافق یا مخالف ؟ مسئله این است ! :eek:

اون قدر ها هم وقت نمیگیره
    من تا چند ماه پیش برای این که خودم یه مدار رو پیاده کنم مجبور بودم دست به دامن بچه های پروتل و پروتیوس بلد بشم تا برام انجام بدن ( البته خدا میدونه چقدر وفتم رو میگرفت)
    الان راحت شدم :agree:
    البته مطمئن باشید همون طور که ای سی های dlp و این چیز ها راحتن ، کار با smd هم راحته و میشه باهاش مثل چایی خوردن کار کرد

البته اگه دستگاه های مخصوص اون رو داشته باشید
    مثلا شما اگه بورد نداشته باشی و هویه نداشته باشی و سیم لحیم نداشته باشی خب یه مدار آسون برات ساختشن خیلی وقت میگیره
    smd هم همینطوره و دیدم بچه ها با ابزارش چه کارایی که نمیکنن
    واسه همین دارم عیدی این سال رو اختصاص میدم به این کارا ( عیدی کار)
    کلا من دارم 200 تومن رو ابزار هزینه میکنم ولی دیگه توپ توپ میشه
    تنها مشکل چاپ فیبر هست که برای اون هم دارم یه 1018 رو اوراق میکنم تا باهاش یه چاپ کننده فیبر درست کنم
    برای سوراخ کاری هم دادم بچه های مکانیک دانشگاهمون یه دستگاه cnc دستی کوچیک درست کنند ( البته چشمم اب نمیخوره تموم شه)
    بهت قول میدم یه خرج واسه اپگرید کردن خودت بکنی خیلی تو پیشرفت های بعدیت کارسازه
    2007/11/07
    شيراز
    1,944
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط farzadsw

oo: oo:
    من نفهمیدم شما آخر موافقید یا مخالف؟!
    اتفاقا فرق یه تکنسین با یه کارشناس با یه کارشناس ارشد و دکتر تو همین موارد هست(حرکت از سمت چار فرانسه به سمت تخصص). من کلا اینجور کار ها رو نفی نمی کنم ولی تا وقتی که این کارا ،موضوع اصلی نشه.مثلا کار کردن با ic های dip وقت زیادی نمیگیره و میشه تو برد برد و هزار سوراخ ازش استفاده کرد ولی با tqfp و کلا smd وضع فرق میکنه و خیلی وقت بیشتر میگیره. برای همین در مواردی که واقعا نیاز نیست ، به جایی که اون وقت رو بزاری رو این کارا ، روی خود میکرو کار میکنی. ولی اگه برای یه پروژه به یه بورد نیاز داشته باشی اون وقت باید برای طراحی و اجرای بورد وقت بزاری.
    شرمنده اشتباه پرينتي بود مگه اين زندگي واسه ادم اعصاب ميزاره :mrgreen:
    منظورم كاملا موافق بوده(خدا ميدونه اون لحظه داشتم به چي فكر مي كردم
    2008/01/16
    Tehran
    207
    2

منمنون از پاسخ شما ، شما سفارشم قبول میکنید(شوخی)!
    ولی تو موارد روتین(مثل آغاز کار) ترجیه میدم با برد آماده شروع کنم.
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14