اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خرید برد آماده و میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خرید برد آماده و میکرو

این برد ها که برای at91sam7s64 هست به نظرتون چندن؟

این یه برد ساده با حداقل مدارات لازم برای کارکردن(همه قطعات ،از جمله میکرو ،روی برد لحیم شدن):

این یکی دوتا پورت سریال + 4تا کلید و LED + سنسور دما و رطوبت + EEPROM + مدار LCD کاراکتری رو رو خودش داره(برای اطلاعت بیشتر شماتیک رو ببینید)

اینم شماتیکش:
    http://www.4shared.com/file/93477695/6e1e1608/S64EVB2.html

پاسخ : خرید برد آماده و میکرو

حدود 60 تومن باید قیمتشون باشه که به نظر من اگر بتونین بسازین هم تجربس هم با میکرو بیشتر اشنا میشین هم ارزئن تره
    علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

اول آدم باید ببینه که در حال حاظر هدفش از این کارا چیه؟ اگه یادگیری آرم هست باید برای همین کار وقت بزاری نه اینکه، اول بری یه نقشه پیدا کنی بعد بری pcb رو سفارش بدی( n تومن پولش میشه) ،بعد بگردی دنبال قطعات( با توجه به اینکه من 2شنبه کل جمهوری رو گشتم فقط یه جا at91 داشت که اونم تموم کرده بودو جوان هم بسته بود) ؛ فرض کنیم تا اینجا 1 ماه طول میکشه! بعد تازی بیای این قطعات smd رو لحیم کنی و بعد تازه تست کنی درسته یا نه.(شد 1 ماه و نیم)
      قیمت اون اولیه حدود 20 تومن و دومیه 45 تومنه :eek:( به همراه کابل usb و wiggler و خود میکرو هم مسلما روش لحیمه) . حالا شما خودتون ببینید ادم بره 1ماه و خورده کار کنه بعد با قیمت شاید بیشتر این برد رو داشته باشه بهتره یا اینکه بخره!؟ oo:
      اینکه آدم کار میکنه یاد میگیره درسته ولی اینکار رو میتونه وقتی کار کردن با آرم رو یاد گرفت بعد برای کار های دیگه( که مسلما این برد هم جواب نمیده) بیاد وقت بزاره. من خودم تا حالا با برد آماده کارد نکردم ولی مشکل من با smd هست که نه میشه تو برد معمولی و نه تو برد برد با هاش کار کرد و باید حتما pcb باشه و لحیم کردنش هم بماند.

دیدگاه

من دارم یک هیتر خوب و کلی دم و دستگاه میخرم تا بتونم با smd خوب کار کنم

به نظر من اون یک ماه وقت ارزشش رو داره
        میدونی چرا ؟
        چون باعث میشه از این سبک قدیمی لحیم کاری و روغن لحیم و این جور چیزا رو بزاری یه گوشه و بری کار با نوع جدید رو یاد بگیری

البته دلیل من برای رفتن دنبال این چیزا این بود که وقتی رفتم ای سی موبایل بخرم طرف گفت تو نمیتونی لحیمش کنی
        در حالی که من با هویه خیلی از قطعات smd رو تا حالا لحیم کردم . :redface:
        در ضمن برای کار با میکرو های آرم من میگم خودت مدار رو طراحی کنی ( بیرون کشیدن پورت) خیلی بهتره
        چون من تو تجربه به دست اوردم مداری رو که از دیگران بدست میارم و میسازم همیشه تو دیباگش مشکل دارم ولی وقتی خودم شروع به ساختش میکنم اینطور نیست
        البته مدارات استاندارد از این قظیه مستثنی هستند

دیدگاه

سلام

بردهای http://olimex.com/ هم نسبتا ارزون ان. البته من ARM9 رو میگم.
          اللهمَ اغفرلیَ الذنوبَ التی تحبسُ الدعاء

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مسیح نظری
            من دارم یک هیتر خوب و کلی دم و دستگاه میخرم تا بتونم با smd خوب کار کنم

به نظر من اون یک ماه وقت ارزشش رو داره
            میدونی چرا ؟
            چون باعث میشه از این سبک قدیمی لحیم کاری و روغن لحیم و این جور چیزا رو بزاری یه گوشه و بری کار با نوع جدید رو یاد بگیری

البته دلیل من برای رفتن دنبال این چیزا این بود که وقتی رفتم ای سی موبایل بخرم طرف گفت تو نمیتونی لحیمش کنی
            در حالی که من با هویه خیلی از قطعات smd رو تا حالا لحیم کردم . :redface:
            در ضمن برای کار با میکرو های آرم من میگم خودت مدار رو طراحی کنی ( بیرون کشیدن پورت) خیلی بهتره
            چون من تو تجربه به دست اوردم مداری رو که از دیگران بدست میارم و میسازم همیشه تو دیباگش مشکل دارم ولی وقتی خودم شروع به ساختش میکنم اینطور نیست
            البته مدارات استاندارد از این قظیه مستثنی هستند
            دقیقا با مسح جان مخالفم
            نا سلامتی می خوان بهت بگن مهندس(بعد ندونی هلور تا چند درجه حرارت دلره و کاربردش چیه یا pcb چه طور درست شده)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omega_adiban
              دقیقا با مسح جان مخالفم
              نا سلامتی می خوان بهت بگن مهندس(بعد ندونی هلور تا چند درجه حرارت دلره و کاربردش چیه یا pcb چه طور درست شده)
              oo: oo:
              من نفهمیدم شما آخر موافقید یا مخالف؟!
              اتفاقا فرق یه تکنسین با یه کارشناس با یه کارشناس ارشد و دکتر تو همین موارد هست(حرکت از سمت چار فرانسه به سمت تخصص). من کلا اینجور کار ها رو نفی نمی کنم ولی تا وقتی که این کارا ،موضوع اصلی نشه.مثلا کار کردن با ic های dip وقت زیادی نمیگیره و میشه تو برد برد و هزار سوراخ ازش استفاده کرد ولی با tqfp و کلا smd وضع فرق میکنه و خیلی وقت بیشتر میگیره. برای همین در مواردی که واقعا نیاز نیست ، به جایی که اون وقت رو بزاری رو این کارا ، روی خود میکرو کار میکنی. ولی اگه برای یه پروژه به یه بورد نیاز داشته باشی اون وقت باید برای طراحی و اجرای بورد وقت بزاری.

دیدگاه

موافق یا مخالف ؟ مسئله این است ! :eek:

اون قدر ها هم وقت نمیگیره
                من تا چند ماه پیش برای این که خودم یه مدار رو پیاده کنم مجبور بودم دست به دامن بچه های پروتل و پروتیوس بلد بشم تا برام انجام بدن ( البته خدا میدونه چقدر وفتم رو میگرفت)
                الان راحت شدم :agree:
                البته مطمئن باشید همون طور که ای سی های dlp و این چیز ها راحتن ، کار با smd هم راحته و میشه باهاش مثل چایی خوردن کار کرد

البته اگه دستگاه های مخصوص اون رو داشته باشید
                مثلا شما اگه بورد نداشته باشی و هویه نداشته باشی و سیم لحیم نداشته باشی خب یه مدار آسون برات ساختشن خیلی وقت میگیره
                smd هم همینطوره و دیدم بچه ها با ابزارش چه کارایی که نمیکنن
                واسه همین دارم عیدی این سال رو اختصاص میدم به این کارا ( عیدی کار)
                کلا من دارم 200 تومن رو ابزار هزینه میکنم ولی دیگه توپ توپ میشه
                تنها مشکل چاپ فیبر هست که برای اون هم دارم یه 1018 رو اوراق میکنم تا باهاش یه چاپ کننده فیبر درست کنم
                برای سوراخ کاری هم دادم بچه های مکانیک دانشگاهمون یه دستگاه cnc دستی کوچیک درست کنند ( البته چشمم اب نمیخوره تموم شه)
                بهت قول میدم یه خرج واسه اپگرید کردن خودت بکنی خیلی تو پیشرفت های بعدیت کارسازه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farzadsw

oo: oo:
                  من نفهمیدم شما آخر موافقید یا مخالف؟!
                  اتفاقا فرق یه تکنسین با یه کارشناس با یه کارشناس ارشد و دکتر تو همین موارد هست(حرکت از سمت چار فرانسه به سمت تخصص). من کلا اینجور کار ها رو نفی نمی کنم ولی تا وقتی که این کارا ،موضوع اصلی نشه.مثلا کار کردن با ic های dip وقت زیادی نمیگیره و میشه تو برد برد و هزار سوراخ ازش استفاده کرد ولی با tqfp و کلا smd وضع فرق میکنه و خیلی وقت بیشتر میگیره. برای همین در مواردی که واقعا نیاز نیست ، به جایی که اون وقت رو بزاری رو این کارا ، روی خود میکرو کار میکنی. ولی اگه برای یه پروژه به یه بورد نیاز داشته باشی اون وقت باید برای طراحی و اجرای بورد وقت بزاری.
                  شرمنده اشتباه پرینتی بود مگه این زندگی واسه ادم اعصاب میزاره :mrgreen:
                  منظورم کاملا موافق بوده(خدا میدونه اون لحظه داشتم به چی فکر می کردم

دیدگاه

منمنون از پاسخ شما ، شما سفارشم قبول میکنید(شوخی)!
                    ولی تو موارد روتین(مثل آغاز کار) ترجیه میدم با برد آماده شروع کنم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farzadsw
                      l
                      موفق باشی
                      هر کسی عقیده ای دارد :agree:

دیدگاه

بچه ها من دنبال ARM11 می گردم !
                        کسی سراغ نداره ؟؟؟

:nerd: :nerd: :nerd:
                        پیش از آن که فرصت ها را از شما بگیرند، از آنها استفاده کنید !

دوستان زیاد وقت نداریم، خیییییلی تلاش کنید.

دیدگاه

خرید برد آماده و میکرو

سلام.
                          این بردها که عکسشونا گذاشتین کجا گیر میاد؟
                          من یک برد می خوام که ورودی خروجی های ARM رو راحت بیرون از برد آورده باشه چون وقت لحیم کردن و برد زدن رو ندارم. اگه جز اینها چیزیم سراغ دارین ممنون می شم.
                          به دنبال مرگ مي گشتم ... شهر به شهر، كوي به كوي، خانه به خانه و صاحب خانه اي خوابم را با نهيبش آشفته كرد ... كه چه نشستي كه اكنون بر مقبره ات سنگ مي كوبند گفتم چه خوب كه بعد از اين، طعم زندگي بس شيرين است و گوارا
                          اي تو ... اي بذر نهال هستي ... اگر زنده اي دعاي خيرت را بدرقه راهم ساز ... اگر هم مردگي را تجربه مي كني، بيا با هم زنده شويم كه گويند زندگي زيباست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farzadsw
                            سلام
                            من هم با نظر این دوستمون موافقم :smile:
                            خریدن یه بورد آماده برای شروع خیلی بهتره چون حداقل مطمنی که طراحیش مشکلی نداره اگه قیمت برد ARM9 زیر 100 تومن باشه ارزش خریدش داره
                            یکی از بچه ها برد کامل arm 9 رو به یه سایت که کارش وارد کردن کالا و قطعات از خارج بود سفارش داد و از خارج براش فرستادن دردسری هم نداشت
                            اسم سایت و ازش پرسیدم براتون میذارم .
                            با آرزوی موفقیت برای همه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X