اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بسکام مریض است

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بسکام مریض است

اول از همه سال نو رو تبریک میگم

بسکام مادر زاد مریض بوده و مثل اینکه مریضیش بی درمان هست.تمام نسخه هاش مشکل داره.

اول تو استفاده از فانکشن مثلا :

کد:
    $regfile = "m8def.dat"
    $crystal = 1000000

Declare Function Myfunction(byval I As Byte , Byval S As Byte)as Byte
    Dim N As Byte
    N = Myfunction(2 , 2.2)
    Print N
    End
    Function Myfunction(byval I As Byte , Byval S As Byte)as Byte
    Dim M As Byte
    M = I ^ S
    Myfunction = M
    End Function
    اینجوری درسته ولی اعشار رو حساب نمیکه که حق هم داره چون از نوع بایت تعریف شده ولی از این بگذریم میبینیم که اگر متغیرها رو از یه نوع دیگه به غیر از byte تعریف کنیم حتی اعدادی که به فانکشن میفرستیم هم تغییر میکنه.

بعدشم IDE که نشه توش نوشت :
    I=x+y+z
    و باید نوشت:
    I=x+y
    I=I+z

به چه درد میخوره؟
    فقط یه کم از اسمبلی ساده تر شده.
    بعضی از توابع ریاضی هم که داره چرت جواب میده که الان تو ذهنم نیست.
    و کلی مشکل دیگه که الان یادم نیست.

من زدم روی mikroBasic PRO for AVR خیلی خوشگله و ترو تمیز و تغریبا بی ایراد.
    تنها مشکلی که داره توی بعضی از توابع ریاضیش هست که تو فروم سایت خودش هم مورده برسی قرار گرفته و فعلا مشکل رو برای mikroBasic PRO for PIC حل کردن.ایشالا زودتر AVR رو هم حل کنند.

یه نگاهی به Mikrobasic بندازید ضرر نمیکنید.

پاسخ : بسکام مریض است

من نمیتونم در مورد mikrobaisic نظر بدم چون تا حالا با هاش کار نکردم ولی می تونم از بسکام دفاع کنم و می گم چیزهایی که گفتین جز اصول میکرو کنترلر اگر mikrobasic این کار رو واستون میکنه I=x+y+z این در اصل توی کامپای خودش اینجوری میکنه I=x+y
    I=I+z
    وبعد به هگز و باینری تبدیلش میکنه
    یه مورد رو هم که خودتون حق دادین بهش
    اما در مورد mikrobasic که می خواین با بیسکام مقایسش کنین ایا mjkrobasic هم مثل bascom این ها رو داره ؟؟؟؟
    1.mmc
    2.fat
    3.ks108 lib
    و....
    و صدها لایبرری اماده واسه ای سی های مختلف مثل ds1307

در کل به نظر من(خیلی ها هم حرفم رو تایید کردن)bascom بی نظیر ترین برنامس واسه avr چون علاوه بر راحتی و سادگی فراگیر شده و جا افتاده و این بزرگترین امتیازشه به نظر من.چرا؟
    چون هر جا گیر کردی و گفتی بــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
    همه میگن اهان بسکام کار میکنی فلان کار رو بکن مشکلت حل میشه
    قبلا bascom یه مشکلاتی مثل فیوز بیت و lib داشت که خوشبختانه حل شد
    البته نمیگم الان بی عیب مثلا تو ساختن کدها حجم بسیار زیادی از فلش رو اشغال میکنه که این خودش در کارهای دقیق باعث خرابکاری و کاهش شدید سرعت میکروکنترلر میشه ولی در کل من تاییدش میکنم و وقتی باهاش کار میکنم از سادگیش و محیطش لذت میبرم
    علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

عزیز دلم برو HW stack و soft stack رو در تنظیمات کامپیلرت بزرگتر بگیر تا مشکلت حل بشه انقدر هم خونت رو کثیف نکن :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
      به دیگران بیاموز تا بتو بیاموزند
      bioosun@gmail.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مصطفی رستمی
        عزیز دلم برو HW stack و soft stack رو در تنظیمات کامپیلرت بزرگتر بگیر تا مشکلت حل بشه انقدر هم خونت رو کثیف نکن :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
        از راهنماییت ممنون ولی در کل منظورم اشغال شدن زیاد فلش و پایین اومدن سرعت بود

**************دیدین چه سریع کنک رسید اقایjojohacko

دیدگاه

microbasic خیلی کتابخانه های خیلی کامل و خوبی داره ، البته من نسخه pic رو میگم ولی قاعدتا نسخه avr هم همین مشخصات رو داره

هر چند بیشتر این کتابخانه رو میشه تو اینترنت واسه bascom هم پیدا کرد ولی باید کلی وقت گذاشت تا به نتیجه رسید
          این هم لیست کتابخانه هاش که ضمیه کردم

فایل های پیوست شده

دیدگاه

دیدم
            نه کتابخونه mmc داشت
            نه fat
            نه ds1307
            نه ks108
            نه rc5
            این چند تایی که تو ذهنم بود هیچ کدوم رو نداشت

دیدگاه

سلام زیاد دقیق نگاه نکردی
              compact flash library
              multimedia card library
              flash memory library
              ethernet library
              و...

دیدگاه

دوستان اگر می خواهید پروژه درست حسابی انجام دهید به هیچ عنوان سراغ کامپایلر های شرکت میکرو الکترا نرید :icon_razz: :icon_razz:

اگر کسی از انتراپت در کامپایلر micro basic for avr استفاده کرده باشه متوجه منظور من میشه در این کامپایلر باحال شما نمی تونید تنظیم کنید که انتراپت با لبه صعودی یا نزولی و یا تغییر سطح عمل کنه بامزه است نه !!!!!!!!!!!!! :redface: :redface: فقط میتونید بگید که انتراپت فعال بشه حال چجوری خدا میدونه !!!!!!!!!!!!!!!!!

در کل کامپایلر های غیر open source برای کارهای حرفه ای پیشنهاد نمیشه ! چرا که کامپایلر های open source این قابلیت رو دارن که اگر کتابخانه اونها مشکل داشت بتونید با کمی حوصله خودتون مشکلش رو برطرف کنید ویا حداقل دیگران این کار رو برای شما انجام میدهند و در web شما میتونید نسخه اصلاح شده رو پیدا کنید

کامپایلر های open source

win avr (( اصلا ازش خوشم نمییاد البته با avr studio قابل تحمل تر شده !!!! :mrgreen: :mrgreen

ccs برای PIC

موفق باشید
                به دیگران بیاموز تا بتو بیاموزند
                bioosun@gmail.com

دیدگاه

سلام
                  عیدتون مبارک

من کل تاپیک رو نخوندم ولی مشکل شما رو من در مورد SDram ها داشتم

توی help نوشته:

R12 – R15 are not saved. When you use floating point math in the ISR(not recommended) you must save and restore R12-R15 yourself in the ISR.

My_Isr:
                  Push R12 ' save registers
                  Push R13
                  Push R14
                  Push R15
                  Single = single + 1 ' we use FP
                  Pop R15 ' restore registers
                  Pop R14
                  Pop R13
                  Pop R12
                  RETURN

این برای زیربرنامه های اینتراپته ولی چون با اسمبلی توش داشتم مینوشتم دیدم مثل اینکه در هر فراخوانی کلا یلخی کار میکنه من اینو نوشتم کار کرد

هرچند من هم دل خوشی از توابع توی بیسکام ندارم
                  به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

سلام.
                    در مورد تنظیم کنید کردن اینتراپت با لبه صعودی یا نزولی شما می تونید خودتون رجیسترها رو تنظیم کنید. حتما که نباید از دستورات کامپایلر استفاده کنید.
                    تو microC که این مشکل وجود نداره.

دیدگاه

منم قبلا فکر میکردم codevision بهترینه ولی یه سری عیب داشت مثل قدرت انتخاب نداشتن تو انتخاب پین ها برای LCD و ... که زدم تو خط بسکام.
                      اومدم یه پروژه ساده درست کنم که معادله درجه 3 رو حل کنه ولی توابع آماده ریاضی بسکام معمولا کار نمیکردند که زدم تو خط میکرو بیسیک که اون موقع کارمو راه انداخت ولی اینم یه سری مشکل داره ولی بازم من بیشتر از بسکام ازش راضیم.

لایب های زیادی هم داره اینهایی هم که شما فرمودید به غیر از دو تاش همه رو داره و اونهایی رو هم که داره معمولا کار میکنند.
                      اینم عکس لایبری هاش :

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X