ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 3 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 34
    2013/03/23
    10
    2

پاسخ : درخواست مدار تولید کننده یون منفی تصفیه هوا

خواهش میکنم
    تاثیرش در این حد هست که دور گارد فن پراز گرد و خاک شده و در حالتی که فن خاموشه اگر شعله کبریت بین سوزن و گاردفن ببرم کمی شعله رو منحرف میکنه.
    ولتاژش رو نتونسام اندازه بگیرم ولی وقتی خروجی و زمین رو بهم نزدیک میکنم در فاصله ۱تا ۲ میلیمتری جرقه میزنه.
    از دیود معمولی 1n4007 و خازن ۱۰۰ نانو استفاده کردم.
    2014/12/26
    پيش از سحر تاريك است،اما تا كنون نشده که آفتاب طلوع نکند... به سحر اعتماد کنيد. شکست وجود ندارد مگر در ذهن سازندهآ‌اش!
    388
    11

پاسخ : درخواست مدار توليد کننده يون منفي تصفيه هوا

سلام
    ميخوام اين کارو براي يک رنگ پاش انجام بدم که رنگ کاري راحت تر بشه کسي نظري يامداري براي اين کار نداره رنگ کاري با اين ولتاژ خطر ناک به نظر ميرسه
    Hidden Content

http://s6.picofile.com/file/8249184400/yas_and_aligator.mp3.html
    -----------------------------------------------------------------------
    2017/07/04
    1
    0

با سلام و خسته نباشید.
    لطف میکنید یه چندتا عکس از مداری که ساختید و بذارید؟
    مخصوصا از اول مدار نصب فیوز و اتصالاتش.
    با تشکر.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نقل قول نوشته اصلی توسط aryanaar

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

شاید فیوزتون سوخته !
    من روی برد سوراخ دار بستمش ، 2 ثانیه روشن بود ، صدای سوت میداد و بعد یه جرقه و انفجار کوچیک و فیوز و 2 تا دیود اول می سوخت ( به خاطر نیمه پیوسته بودن مس روی بورد و ولتاژ بالای مدار )
    بردش رو درست کردم ، دیگه درست کار میکنه
    ولی مشکلی از نقشه مدار نیست
    با سلام و خسته نباشید.
    لطف میکنید یه چندتا عکس از مداری که ساختید و بذارید؟
    مخصوصا از اول مدار نصب فیوز و اتصالاتش.
    با تشکر.
    2017/08/01
    4
    2

دوستان با عرض سلام
    بنده مدار یون منفی را درست کردم .
    چنتا سوال دارم اگر کسی می تونه کمکم کنه
    1-
    وقتی فاز متر و به سر سوزن وصل می کنم فاز متر روشن می شه . مگه بار منفی نیست . پس چرا روشن می شه . زمینم که منفیه ؟
    2- در بعضی اوقات هم فاز مترو وصل می کنم ولی بدون اینکه انگشتم وصل کنم به سر فاز متر ، فاز متر خودش روشن می شه
    . چرا؟
    3- و چگونه می تونم عملکرد مدار رو تست کنم
    با تشکر

با اینکه 10 تا مقاومت 4 مگ گذاشم ولی بازم وقتی دست به سوزن می زنم برق می گیره .فکر می کنم خیلی هم بی خطر نیست
    2015/11/26
    445
    699
    نقل قول نوشته اصلی توسط معین امینی

با اینکه 10 تا مقاومت 4 مگ گذاشم ولی بازم وقتی دست به سوزن می زنم برق می گیره .فکر می کنم خیلی هم بی خطر نیست
    خب مدار باید HV باشد تا هوا را یونیزه کند

من دو سال قبل دو نمونه یونایزر یکی داری فن و دیگری بجای فن دارای بازر (تا بی صدا کار کند) که البته الیدی UV هم دارند را از شرکت ایران DH گرفتم وقتی باز کردم سه جفت سوزن روبروی هم گذاشته بود بفاصله ی حدود نیم سانت . بنابراین فاصله نباید آنچنان زیاد باشد که کار نکند و یا آنقدر کم که جرقه برند
    LED UV علاوه بر خواص میکروب کشی ، در حالت کار کردن دستگاه روشن است و حالتی مشابه چشمک زدن دارد که خود نشانه ی سلامت دستگاه هم می باشد. پس بهتر است آنرا هم در مدار خود بکار بگیرید اما به گونه ای جایگذاری نشده نباشد که نور مضر آن مستقیم به چشم بتابد
    سوزنهای استفاده شده متاسفانه از نوع سوزن میخی بود!!! لذا همانطور که در تصویر دیده می شود بعد از مدتی زنگ زده و دچار خوردگی شد که خودم با مفتول مسی همان ضخامت تعویض کردم
    ضمنا در نمونه ی بدون فن ، شخصا وجود جریان هوا را نتوانستم حس کنم. اگر آنقدر قوی ساختید که خودش هوا را به گردش درمی آورد هم عجیب است و هم برای محیطهای کوچک چندان نیازی به فن نخواهد بود
    ضمنا کاربرد اصلی این دستگاههای یون ساز از بین بردن بوهای نامطبوع محیط (به ویژه برای آپارتمان نشینان) و نیز تولید یون در هواست. این دستگاهها با ساختاری که دارند نمی توانن گرد و خاک محیط را جدا کنند! اصلا برای اینکار ساخته نشده اند
    برای گرفتن گرد و خاک لازمست از فیلترهای الکترواستاتیک استفاده کرد که بجای این سوزنها ، دارای صفحاتی فلزی برای جذب ذرات است

قدیمتر تصاویر PCB یون ساز خریداری شده را در تاپیکی دیگر گذاشته بودم که اینجا هم قرار می دهم. یکی فن دارد و دیگری بازر

ویرایش توسط Skylake : 2017/08/03 در ساعت 07:40
    2017/08/01
    4
    2

ممنون. از شما دوست گرامی
    2017/08/01
    4
    2

بنده مدارم رو درست کردم و به برق وصل کردم . تمامی خازنها هم شارژ می شود و لی هیچ چیزی در سر سوزن حس نمی کنم . علتش چی می تونه باشه .ولتاژم حدودو 5 کیلو ولت است.
    چه شکلی میشه تستش کرد .
    یه شمع روشن رو کنار سوزن گذاشتم و هم چند تا اوود هم روشن کردم ولی هیچ تاثیری ندیدم .مشکل ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

البته به قول دوستمون شاید الزاما نشه حرکت هوارو لمس کرد و ولی راحتترین راه که بدونیم مدارمون درست کار می کنه چیه
    2015/11/26
    445
    699

نقل قول نوشته اصلی توسط معین امینی

بنده مدارم رو درست کردم و به برق وصل کردم . تمامی خازنها هم شارژ می شود و لی هیچ چیزی در سر سوزن حس نمی کنم . علتش چی می تونه باشه .ولتاژم حدودو 5 کیلو ولت است.
    چه شکلی میشه تستش کرد .
    یه شمع روشن رو کنار سوزن گذاشتم و هم چند تا اوود هم روشن کردم ولی هیچ تاثیری ندیدم .مشکل ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

البته به قول دوستمون شاید الزاما نشه حرکت هوارو لمس کرد و ولی راحتترین راه که بدونیم مدارمون درست کار می کنه چیه
    الکترودهای خروجی را اگر اتصال کوتاه کنید باید آرک کوچکی داشته باشد
    بعضی دوستان با دست اینکار را می کنند که فکر نکنم ایده ی خوبی باشد!
    2013/09/21
    تهران
    1,375
    1,011

دوست عزیز
    معمولا با نزدیک کردن فازمتر ... چشمک زدنش شروع میشه .... بعضی از انواع ولتمترهای دیجیتال نیز با نزدیک کردن به سوزنها افزایش ولتاژ را نشان میدهند ..... دقت داشته باشید که غیر نوک سوزنهای هیچ نقطه تیز دیگری نباید در مدار موجود باشد ... به این معنی که لحیم کاری باید کاملا صاف و بدون نقطه تیز صورت گرفته باشد .... همچنین عیب بزرگ این دستگاهها که تا کنون هیچ راهی برای آن پیدا نشده ایجاد گاز سمی اوزون میباشد که هنگام کار دستگاه بوی آن کاملا مشخص میباشد
    2017/08/01
    4
    2

بنده در این مدار 30 خازن 22nf- 1000 v استفاده کرده ام، چه مدت زمانی طول می کشه تمامی خازنها شارژ کامل شوند .
    بجای استفاده از سوزن ، از پیچ بلند استفاده کرده ام . می خواستم بدونم فرقی می کنه یا نه
    با تشکر
    ویرایش توسط معین امینی : 2017/08/07 در ساعت 17:04
صفحه 3 از 4 نخست 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 34