اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونگی استفاده از SDRAM های کامپیوتر در بیسکام

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونگی استفاده از SDRAM های کامپیوتر در بیسکام

سلام بر دوستان و دشمنان :mrgreen: :mrgreen:

براتون یه لایبری زدم که از تاپیک پخش avi ایجاد شد با تمام توضیحات و مثال از اینجا دانلود کنید

http://electrorc.blogfa.com/post-30.aspx

میتونید توی سایت بیسکام هم ببینید
    http://www.mcselec.com/index2.php?option=com_forum&Itemid=59&page =viewtopic&t=7227

موفق باشید
    به وبلاگم سر بزنید

پاسخ : چگونگی استفاده از SDRAM های کامپیوتر در بیسکام

خوبید ؟

این که رم DDR هست! رمهای SD دو عدد شیار پایینشون هست.مطمنی از همین رم استفاده شده؟!

دیدگاه

:question:
      زندگی یه فرصته

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tablo
        خوبید ؟

این که رم DDR هست! رمهای SD دو عدد شیار پایینشون هست.مطمنی از همین رم استفاده شده؟!
        آقا قربون دستت گیر دادی به جهنم که چرا کولر نداره oo:؟ یه عکس توی گوگل پیدا کردم گذاشتم که ملت یادشون بیاد در مورد چی هست موضوع... حالا شما گیر دادی چرا یه شیار داره؟ چه کار کنم یکیه یا دو تا؟ کار با لایبری رو تموم کردید؟ مدار هم آمادست فقط موند تعداد شیار روی این عکسه؟

عکسو عوض کردم دو شیار گذاشتم(بازم از گوگل گرفتم اگه مورد عکسی دارید از گوگل بپرسید چرا sdram رو توی عکسها سرچ میکنیم ddr میده)؟
        مورد دیگه؟؟؟!!! oo:
        به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

سلام.
          جناب alitaroosheh خیلی ممنون.
          مثل همیشه کارت درسته.
          فقط نمیشه واسه C هم راش بندازی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alitaroosheh

آقا قربون دستت گیر دادی به جهنم که چرا کولر نداره oo:؟ یه عکس توی گوگل پیدا کردم گذاشتم که ملت یادشون بیاد در مورد چی هست موضوع... حالا شما گیر دادی چرا یه شیار داره؟ چه کار کنم یکیه یا دو تا؟ کار با لایبری رو تموم کردید؟ مدار هم آمادست فقط موند تعداد شیار روی این عکسه؟

عکسو عوض کردم دو شیار گذاشتم(بازم از گوگل گرفتم اگه مورد عکسی دارید از گوگل بپرسید چرا sdram رو توی عکسها سرچ میکنیم ddr میده)؟
            مورد دیگه؟؟؟!!! oo:
            قربون دستت حالا شد.
            من تاپیک شما رو اینجا میخوندم ولی عضو نبودم ولی میدیدم شما آدم باحالی هستی واسه این شوخی کردم.(دوستت دارم :nice
            کارت درسته.فقط موارد نیاز استفاده از رم رو کنار میکرو توضیح بدی حرف نداره.یعنی سرعت انتقال اطلاعات از رم به ALU بیشتره؟
            یه چیز دگه اینکه دو سه تا پین آزاد بیشتر واسه میکرو نمیزاره؟!

دیدگاه

سلام
              حالا شد :mrgreen:

ببنید هیچ چیزی جای رم داخلی میکرو رو نمیگیره
              این رم ها بخاطر پیچیدگی کار با هاشون و اینکه Avr قابلیت سخت افزاری درایو کردنشو نداره سرعت پایینی داره
              450 کیلو بایت بر ثانیه حداکثر

که رم های داخلی با سرعت میکرو پیش میرن

ولی اینجا یه حجم عظیم در اختیار شماست

خیلی کاربردها میتونه داشته باشه
              بطور کل این لایبری رو زدم بخاطر اینکه آقای FAM توی یه تاپیک میخواستن avi رو نمایش بدن
              خوب هیچ جوری نمیشه از روی مموری خوند(چون سرعت کمه) بعد ریخت روی lcd
              ولی با این میشه اول یه load بشه توی sdram تا به یه حدی رسید میشه با یه سرعت معقولانه ای از روی Sdram خوند

باید این مموری رو یه فرقون :mrgreen: حساب کرد که توی خیلی از کار ها سرعتش بیشتره
              اینو حتم دارم برای کارهای سنگین مثل مموری کارت خیلی بدرد میخوره

برای زبان c هم تو فکرش بودم ولی بلد نیستم لایبری بزنم :cry2:
              به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

تاپیکی که گفتید رو پیدا کردم.

میسازمش ببینم چجوری کار میکنه منتها الان تمام مغازه های کامپیتری بستند که رم بگیرم.ایده جالبی هم هست.پخش AVI !

بازم ممنون :applause:

دیدگاه

جناب alitaroosheh این فایل LBX رو خودتون نوشتید . درسته ؟ خب روند کار رو می دونید چطوریه. اصلا راهش نیست با C بزنین؟
                  من در مورد این فرمت که واسه کتابخونه های بسکامه چیزی نمیدونم. یه بررسی کردم دیدم که اسمبلی نیست. درسته ؟
                  یه سری دستوراتش ناشناخته بود.
                  البته بالاش نوشته بود Compiled library ولی نمیدونم چیه.
                  نمیدونم چه مزیتی به اسمبلی معمولی خود AVR داره اما روند کار برای C فرق زیادی نمی کنه. شما اگه نتونین لایبراری بزنیم پس ما می تونیم بزنیم؟! :mrgreen: (جدی میگم)

دیدگاه

سلام.
                    اگه الگوریتمشو بدی میشه واسه winavr نوشتش؟؟؟!!!!
                    http://ceworld.ir/images/ads/dornablogcom_ads.gif

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kasper
                      جناب alitaroosheh این فایل LBX رو خودتون نوشتید . درسته ؟ خب روند کار رو می دونید چطوریه. اصلا راهش نیست با C بزنین؟
                      من در مورد این فرمت که واسه کتابخونه های بسکامه چیزی نمیدونم. یه بررسی کردم دیدم که اسمبلی نیست. درسته ؟
                      یه سری دستوراتش ناشناخته بود.
                      البته بالاش نوشته بود Compiled library ولی نمیدونم چیه.
                      نمیدونم چه مزیتی به اسمبلی معمولی خود AVR داره اما روند کار برای C فرق زیادی نمی کنه. شما اگه نتونین لایبراری بزنیم پس ما می تونیم بزنیم؟! :mrgreen: (جدی میگم)
                      لایبری زدن توی بیسکام روند خاص و محدودیت های زیادی داره ولی در کل هم اسمبلی و هم خیلی محدود بیسیک میشه نوشت آخرش lib manager اونو کامپایل میکنه به lbx که دیگه نمیشه همشو فهمید یه سری .obj مینویسه با عدد

لایبری برای سی چه جوریه؟ من بلد نیستم خوب؟
                      در مورد الگوریتم هم :mrgreen: بخاطر محدودیتهای اسمبلی ردر بیسکام oo: واینکه زبان سطح بالاست خیلی فرق کرد با اسمبلی که قبلا نوشتم الان فکر کنم برم روی سی دیگه هیچی!!!
                      به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

در مورد الگوریتم هم :mrgreen: بخاطر محدودیتهای اسمبلی ردر بیسکام oo: واینکه زبان سطح بالاست خیلی فرق کرد با اسمبلی که قبلا نوشتم الان فکر کنم برم روی سی دیگه هیچی!!!
                        این که گفتی یعنی چه؟ :eek:
                        یک الگوریتم رو میشه با هر زبانی نوشت!
                        http://ceworld.ir/images/ads/dornablogcom_ads.gif

دیدگاه

درسته با هر زبانی میشه هر الگوریتمی رو پیاده کرد ولی روش پیاده سازی توی هر زبانی فرق داره

وقتی مثلا دستور ld r16,x+ توی بیسکام درست کارنمیکنه من که نمیتونم کد اسمبلی(مثلا بنویسم .db 23ea) رو بدم بهش. دیگه اینجوری برنامه تبدیل میشه به سرطان خون
                          پس باید با دستور دیگه پیادش کنم مثلا هر بار نبویسم ld r16,x بعد یه adiw x,1 دوباره ld r16,x حالا اگه بازم عدد اولیه توی x رو بخوایم یه دستور sbiw x,1 هم میبندیم به خیکککش

برنامه ترکید نه... بجای یه دستور که با یه سیکل کار میکنه باید سه یا 4 دستور پیادش کنیم که میشه 3 یا چهار سیکل حالا اینو بذارید بقل این: sdram یه مبحث مهمی بنام latency داره که نشون میده بعد از ارسال دستور چند کلاک بعد داده باید آماده باشه. این همیشه یا دو یا سه
                          اگه با ld r16,x+ کار میکرد توی یک کلاک انجام میشد کاری نداشتیم ولی با دومی که 3 یا 4 کلاک میبره بخایم اینکار رو بکنیم در حالتی که میدونیم بعد از دو کلاک داده آمادست ما چهار کلاک بعد رسیدیم چی میشه.......... الگوریتم عوض میشه :mrgreen:

سر این موضوعه میگم پیچیده میشه
                          به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X