اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل برق شهر به 5 ولت مستقیم و ثابت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل برق شهر به 5 ولت مستقیم و ثابت

با سلام سال نو مبارک
    دوستان بنده قبلا یه مطلب در مورد تبدیل برق شهر به ولتاژ مستقیم رو در انجمن دیده بودم خیلی سرچ کردم متاسفانه پیدا نکردم

یه مدار می خوام که این کارو برام انجام بده جریان زیاد نمی خوام فقط دو تا میکرو رو باهاش می خوام روشن کنم یعنی 5 ولت می خوام

از ترانس و سوئیچینگ به دیل با لا رفتن هزینه نمی خوام استفاده کنم.

حتما قسمت ولتاژ محافظ های برق رو دیدید یه همچیم چیزی می خوام

راستی یه چیز دیگه یه نوع دیود هست که ولتاژ شکستش 5 ولت هست شما می دونید اسمش چیه ؟

پاسخ : تبدیل برق شهر به 5 ولت مستقیم و ثابت

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=6649.0

دیود زینر 5.1 ولت

دیدگاه

[/url]
      آی سی 7805
      مقاومت 1.5 کیلو
      خازن اول 1000-10 ولت-خازن دوم 100-10ولت-کانکتور-LED
      یه ترانس7.5
      دیودها 1N4007
      هركجا هستم باشم / آسمان مال من است....

دیدگاه

دیدگاه

فراموش نکن که خازن c1 شما باید ولتاژ بالا استفاده بشه ، یعنی بالای 220 ولت . 400 ولت الان مرسومه .
          یه چیز دیگه ، معمولا در این مدل تغذیه ها از یکسوسازی نیم موج استفاده میشه ، پل مرسوم نیست ، اما خوب بهتره .
          فقط ایو بگم که اگر جریان مصرفی شما از 500 میلی بیشتر شد ، روی رگولاتورت (اون ای سی) یک هیت سینک ببند .
          این مدار برای برق رسانی به مدارت حساس اصلا خوب نیست ، یعنی کیفیت لازم رو نداره ، اما برای دستگاه هایی که کیفیت ولتاژ ورودی شون مهم نیست ، مناسبه .

دیدگاه

چرا ولتاژ بالا من این مدارو با همین مشخصات ساختم و ولتاژ خازنها هم 10 ولته--فکر نمی کنم دلیل خوبی باشه که بگیم چون 220 ولت و400 ولت مرسومه از اونا استفاده کنیم-

دیدگاه

مدار آماده تبدیل برق220شهر به 5ولت

دیدگاه

شما مطمعنین که این مدار کار میکنه؟ oo: oo: :eek: :eek: :eek:
                یعنی شما اومدین برق 220 ولت مستقیم رو زدین به رگولاتور؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
                این جوری که رگولاتور منفجر میشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                نکنین این کار رو خطرناکه ها!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

نه اون بالام نوشتم که یه ترانس 7.5 میخواد- اگرم نمی گفتم یه مهندس باید خودش بدونه این چیزا رو دیگه..................
                  این مدارو ترم اول درست کردم خیلی ذوق زده بودم زدم به 220ولت منفجر شد .منفجر که نه به عبارتی سوخت و همه اتصالات مسی ش ناپدید شد ولی خیلی جالبه میتونی امتحان کنی-

دیدگاه

آخه اون دوستمون گفته بودند بدون ترانس میخوان ، برای همین تعجب کردم!!!!!!!!!!!!
                    پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

متاسفم به اون قسمتش توجه نکرده بودم :redface:--نوشتن به دلیل هزینه بالا ولی فکر نمی کنم همچین هزینه ی زیادی داشته باشه :eek:

دیدگاه

برای منم سواله (بدون ترانس)
                        به نظر شما با یه مقاومت مناسب با توان مناسب میشه این کار رو کرد؟
                        کسی هم هست که این توضیحو بده فرق اساسی این دو مدار در چیه(با ترانس و با مقاومت)؟
                        اگه این مدار برای مصارف صنعتی استفاده بشه کدوم یکی برق کمتر یمصرف می کنه؟

دیدگاه

سلام به دوستان
                          من هم دنبال چنین مداری بودم.جریان زیادی نمی خوام در حد روشن کردن 30 تا led موازی.
                          البته بدون ترانس می خوام و با حجم کم.ترجیحا" کم هزینه هم در بیاد.
                          خیلی ممنون.
                          مولای من
                          نخواهمت که بگریی ولی به گریه دعا کن که وقت رفتن ایام انتظار بیاید

یا رب الحسین بحق الحسین اشف صدر الحسین بظهورالحجه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط msas
                            سلام به دوستان
                            من هم دنبال چنین مداری بودم.جریان زیادی نمی خوام در حد روشن کردن 30 تا led موازی.
                            البته بدون ترانس می خوام و با حجم کم.ترجیحا" کم هزینه هم در بیاد.
                            خیلی ممنون.
                            ببخشید 30 تا ال ای دی موازی در بهترین حالت 600 میلی آمپر جریان میکشند واین جریان چندان جریان کمی هم نیست

دیدگاه

راهی هست که بدون استفاده از ترانس این کار انجام بشه؟
                              وقتي به نعمتآ‌ها عادي نگاه ميآ‌كنيد حجاب عادت شما را كور ميآ‌كند.
                              کلید همه بدبختیآ‌ها در دو چیز است؛ تنبلی و بیآ‌حوصلگی.
                              حضرت امیر علیه السلام فرمودند: کسی که چشم فکر خود را بیدار نگه میآ‌دارد به اوج خواستهآ‌های خود میآ‌رسد .
                              اگر کسی توانست تو را تحریک حسادت کند و یا تو را عصبانی کند و در همین دنیا توانست به تو فشار وارد کند درواقع این فشار نشانه فشار قبر توست چرا که نفس تو همان قبر توست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X