اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

samba دقیقا" چیه ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

samba دقیقا" چیه ؟

سلام به همه بچه های انجمن arm
    samba مگه یک بوت لودر نیست که فقط با های کردن و لو کردن پایه تست آرم میشه آرم را مستقیم به usb وصل و اونو پروگرم کرد؟
    (برای پروگرام کردن سری 91SAM7 از پروگرامر SAM-BA می تونید استفاده کنید.)اینو که تو پرانتز گذاشتم تو یک تاپیک دیدم مگه samba پروگرمر هست؟
    اگه خود آرم را به طریق بوت لودر میشه مستقیم با کامپیوتر پروگرم کرد پس دیگه نیاز به هیچ پروگرمری نیست؟

پاسخ : samba دقیقا" چیه ؟

نوشته اصلی توسط syber_pro
    سلام به همه بچه های انجمن arm
    samba مگه یک بوت لودر نیست که فقط با های کردن و لو کردن پایه تست آرم میشه آرم را مستقیم به usb وصل و اونو پروگرم کرد؟
    (برای پروگرام کردن سری 91SAM7 از پروگرامر SAM-BA می تونید استفاده کنید.)اینو که تو پرانتز گذاشتم تو یک تاپیک دیدم مگه samba پروگرمر هست؟
    اگه خود آرم را به طریق بوت لودر میشه مستقیم با کامپیوتر پروگرم کرد پس دیگه نیاز به هیچ پروگرمری نیست؟
    سلام
    همینطور است.
    با SAM-BA میتونید پروگرم کنید. ولی دیباگ نمیتونید بکنید.
    همچنین درصورت استفاده از SAM-BA باید مدار usb را مطابق بورد آموزشی خود اتمل طراحی کنید .
    درضمن مقداری از حافظه کد توسط SAM-BA اشغال میشه.
    موفق باشید.
    If everything seems under control, you're just not going fast enough
    Mario Andretti

دیدگاه

پس برای استفاده از samba هم باید مدار پروگرمر ساخت؟پس اون چه روشی هست که مسفتیم و بدون نیاز به هیچ مداری arm را به usb وصل می کنن و پروگرم میشه؟
      مدار usb که گفتیم مال atmel هست میشه لینکشو بدین؟

دیدگاه

پس برای استفاده از samba هم باید مدار پروگرمر ساخت؟پس اون چه روشی هست که مسفتیم و بدون نیاز به هیچ مداری arm را به usb وصل می کنن و پروگرم میشه؟
        مدار usb که گفتیم مال atmel هست میشه لینکشو بدین؟
        مدار پروگرامرش فقط یه کابله usb هست :mrgreen:
        همین samba س دیگه
        لینک خاص نداره این دستور رو عملی کن
        tst رو high کن و برد رو روشن کن
        10 ثانیه صبر کن مدار رو خاموش کن
        حالا tst رو low کن
        برد رو روشن کن و usb رو وصل کن
        میبینی که کامپیوترت شناختتش و اماده پروگرامه
        علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

همچنین درصورت استفاده از SAM-BA باید مدار usb را مطابق بورد آموزشی خود اتمل طراحی کنید
          اگه فقط یه کابله پس میشه منظور این جمله ای که به من گفته شد را بگین :question: ! :surprised:اگه این طوره که خیلی عالیه

دیدگاه

همچنین درصورت استفاده از SAM-BA باید مدار usb را مطابق بورد آموزشی خود اتمل طراحی کنید
            اگه فقط یه کابله پس میشه منظور این جمله ای که به من گفته شد را بگین :question: ! :surprised:اگه این طوره که خیلی عالیه
            سلام
            یعنی برای پول پ کردن D- باید یک ترانزیستور بگذارید و با پایه خاصی (مطابق بورد) روشن و خاموش کنیم. و همچنین برای اطمینان از وصل بودن USB با تقسیم مقاومتی 5 ولت باس را به 3.3 تبدیل کرده و با A/D خاصی (مطابق بورد اتمل) تشخیص دهیم.
            موفق باشید.
            Mario Andretti

دیدگاه

دوستان عزیز اگر امکان داره یک شماتیک کامل از at91sam7s64 را که تمام پایه هاش و اینکه هر پایه چندتا کار می تونه انجام بده را بهم بدین
              مثلا" تو avr هر پایه 2 تا کار می تونست انجام بده
              اون مدار atmel را هم لطفا یک لینکی چیزی ازش بدین ممنون

دیدگاه

دوستان عزیز اگر امکان داره یک شماتیک کامل از at91sam7s64 را که تمام پایه هاش و اینکه هر پایه چندتا کار می تونه انجام بده را بهم بدین
                مثلا" تو avr هر پایه 2 تا کار می تونست انجام بده
                اون مدار atmel را هم لطفا یک لینکی چیزی ازش بدین ممنون
                سلام
                قبلا معرفی شده است :
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=22853.msg108214#msg108214
                موفق باشید.
                Mario Andretti

دیدگاه

سلام
                  من یه برد واسه خودم طراحی کردم که یک رو باشه و قطعاتش SMD نباشه. حالا بعد از اینکه مشکلاتش رو رفع کردم با SAM-BA مشکل دارم. مشکل اینجاست که وقتی پایه TST رو 1 میکنم تمام پایه های میکرو 1 میشن و Pull-UP برای USB هم فعال میشه. اصولا 1 شدن تمام پایه های میکرو غیر منطقی و حتی خطرناکه، این غیر طبیعی نیست؟ بعدش هم اینکه موقع 1 شدن TST اسیلاتور از کار میافته، این یکی چی، طبیعیه؟
                  ولتاژ 1.8 ولت با کمترین نویز وجود داره با اسیلوسکوپ تغذیه ها رو دیدم. وقتی TST صفر میشه اسلاتور راه میافته و دقیقا رو فرکانس 18.432 نوسان داره. نمیدونم مشکل چیه. گیج شدم. در ضمن وقتی TST صفر هستش ولتاژ PA16 که قراره پول پ USB باشه شناوره و در حقیقت این پایه تو وضعیت ورودی قرار داره.

نکته ای به ذهنتون میرسه؟
                  البته من پروگرامر JTAG ندارم و تا حالا این میکرو رو پروگرام نکردم.SAM7S64
                  بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
                  اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

مشکل حل شد. مقاومت pull-up 1.5 کیلو رو اشتباهی وصل کرده بودم :icon_razz:
                    بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
                    اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X